19:45

Atp Scor

Schimb tensionat de replici intre Novak Djokovic si sotia sa, la Roland Garros

Novak Djokovic, numarul unu mondial ATP, a fost surprins in timp ce se certa cu sotia sa Jelena, chiar in mijlocul unei partide de la Roland Garros. Sarbul a ajuns in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci dificil impotriva lui Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 6-3, 7-5, 6-3. Navok Djokovic a .

Novak Djokovic, calificare fantastica in sferturile Roland Garros - Revenire impresionanta a liderului ATP

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3.

Novak Djokovic, calificare si revenire fantastice in sferturile Roland Garros

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3. Djokovic are 370 de victorii la turneele de Grand Slam Ajuns la varsta de 37 de ani, Novak Djokovic continua sa impresioneze pe cele mai inalte scene ale tenisului. Liderul mondial a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa o batalie de patru ore si 37 de minute cu Francisco Cerundolo, ocupant al locului 27 ATP.

Campionul de la ATP Madrid, eliminat surprinzator la Roland Garros Fara set castigat

Italianul Matteo Arnaldi 35 ATP) a provocat surpriza turului al treilea la Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe favoritul numarul sase Andrey Rublev, scor 7-66), 6-2, 6-4.

Carlos Alcaraz, calificare in turul trei la Roland Garros - Set pierdut cu locul 176 ATP

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul trei la Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Jesper De Jong, scor 6-3, 6-4, 2-6, 6-2.

Roland Garros 2024: Novak Djokovic, calificare dupa un meci intens - Rezultatele zilei

Novak Djokovic a obtinut marti calificarea in turul al doilea la Roland Garros, dupa un meci de lupta in fata francezului Pierre Hugues Herbert 142 ATP), scor 6-4, 7-63), 6-4.

Roland Garros: Rafael Nadal, eliminat in runda inaugurala

Prezent cel mai probabil ultima data la Roland Garros, Rafael Nadal a parasit turneul in runda inaugurala, invins in trei seturi de germanul Alexander Zverev 4 ATP), scor 6-3, 7-65), 6-3.

Rafael Nadal, eliminat in turul 1 la Roland Garros. A fost invins de Alexander Zverev in trei seturi Reactia spaniolului dupa meci (VIDEO)

Rafael Nadal 37 de ani, 276 ATP) a fost eliminat in turul 1 de la Roland Garros, dupa ce a fost invins de Alexander Zverev 27 de ani, 4 ATP), scor 3-6, 6-7, 3-6. A fost ultimul meci al spaniolului la turneul pe care l-a castigat de 14 ori. 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2017, 2018, 2019, 2020, 2022 Rafael NADAAAAAAL 127466;127480;RolandGarros pic. twitter. comAaGt51xn8F .

Casper Ruud, castigatorul turneului ATP Geneva

Casper Ruud a castigat turneul ATP de la Geneva, dupa ce l-a invins in finala pe Tomas Machac, scor 7-5, 6-3.

Surpriza la ATP Lyon - Campionul, jucator din afara TOP 100 mondial

Giovanni Mpetshi Perricard a castigat finala turneului ATP de la Lyon, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Tomas Martin Etcheverry, scor 6-4, 1-6, 7-67).

Favoritul numar doi, eliminat in semifinalele ATP Lyon de locul 117 mondial

Alexander Bublik a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Lyon, dupa ce a fost invins in doua seturi de Giovanni Mpetshi Perricard, scor 6-4, 7-5.

Surpriza mare la ATP Geneva - Novak Djokovic, eliminat in semifinale

Novak Djokovic a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Geneva, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tomas Machac, scor 4-6, 6-0, 1-6.

Novak Djokovic, in semifinale la ATP Geneva Patru mingi de set salvate

Liderul mondial a mai facut un pas spre castigarea primului sau trofeu la ATP Geneva, dupa ce l-a invins in sferturi pe olandezul Tallon Griekspoor 27 ATP), scor 7-5, 6-1.

Novak Djokovic, in sferturi la ATP Geneva Prima victorie la 37 de ani

Liderul mondial a debutat cu o victorie la turneul ATP 250 de la Geneva, scor 6-3, 6-3 in fata germanului Yannick Hanfmann 85 ATP), chiar in ziua in care a implinit 37 de ani.

VIDEO Castigatorul turneului ATP Roma Primul trofeu din acest an

Alexander Zverev a castigat duminica primul sau trofeu din acest an, dupa ce l-a invins in finala turneului ATP 1000 de la Roma pe chilianul Nicolas Jarry 24 ATP), scor 6-4, 7-5.

Alexander Zverev, campion la Foro Italico

Germanul Alexander Zverev a castigat pentru a doua oara in cariera turneul ATP Masters 1. 000 de la Roma, dupa ce l-a invins in finala pe chilianul Nicolas Jarry, in doua seturi, scor 6-4, 7-5. Zverev a obtinut al 22-lea titlu din cariera si primul de categoria Masters 1. 000 dupa aproape trei ani, cu o saptamana .

ATP Roma: Al treilea favorit, in finala turneului dupa un prim set pierdut

Alexander Zverev a reusit vineri calificarea in finala turneului ATP 1000 de la Roma, dupa ce l-a invins in semifinale pe chilianul Alejandro Tabilo 32 ATP), scor 1-6, 7-64), 6-2.

Favoritul numarul sase, eliminat in sferturi la ATP Roma - Tabloul complet al semifinalelor

Stefanos Tsitsipas a fost eliminat in sferturile turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Nicolas Jarry, scor 6-3, 5-7, 4-6.

Favoritul numarul sapte, eliminat in sferturile ATP Roma

Hubert Hurkacz a fost eliminat in sferturile turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Tommy Paul, scor 5-7, 6-3, 3-6.

Alexander Zverev, calificare in semifinalele ATP Roma

Alexander Zverev a obtinut calificarea in semifinalele turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Taylor Fritz, scor 6-4, 6-3.

actualitate, 19:45