07:00

Begu Calificat

Irina Begu, eliminata in runda inaugurala de dublu la Roland Garros Monica Niculescu s-a calificat in turul doi

Perechea formata din Monica Niculescu si spaniola Cristina Bucsa s-a calificat vineri in turul al doilea de dublu la Roland Garros, dupa o victorie obtinuta in doua seturi.

CORESPONDENTA DE LA PARIS Irina Begu, oaspetele surpriza care o ajuta sa se relaxeze la Roland Garros si participarea la Jocurile Olimpice

Irina Begu s-a calificat in turul trei de la Roland Garros si forteaza contra Varvarei Gracheva calificarea in a doua saptamana de la Paris. Sportiva noastra are parte de o sustinere aparte la Grand Slamul de la Porte dAuteuil, catelul sau fiind pentru prima data la un turneu de tenis alaturi de ea. Irina de-abia asteapta sa reprezinte Romania la Jocurile Olimpice din vara acestui an.

Irina Begu elimina o favorita si ajunge in turul 3 la Roland Garros. Ana Bogdan trece si ea de o fosta finalista

Jucatoarea Irina Begu se simte bine pe zgura de la Roland Garros si ajunge in turul al treilea fara set pierdut. in aceeasi faza a turneului s-a calificat si Ana Bogdan dupa un meci incheiat aproape de miezul noptii la Paris.

Irina Begu, calificare in turul trei la Roland Garros - A eliminat ocupanta locului 29 WTA

Irina Begu s-a calificat in turul trei la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Linda Noskova, scor 6-4, 6-2.

Irina Begu, in turul al treilea la Roland Garros

Irina Begu s-a calificat in runda a treia a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua pe cehoaica Linda Noskova, cu 6-4, 6-1. Irina Begu 33 ani, 127 WTA) a obtinut victoria dupa o ora si 15 minute. Daca raportul mingilor direct castigatoare a fost destul de echilibrat .

Irina Begu, in turul 3 la Roland Garros pentru al doilea an la rand. Victorie categorica in fata unei jucatoare de perspectiva din noul val

Irina Begu a invins-o in minimum de seturi pe Linda Noskova, joi seara, la Paris, si s-a calificat in turul 3 de la Roland Garros pentru al doilea an consecutiv. Irina Begu s-a calificat in turul 3 la Roland Garros .

Irina Begu s-a calificat in turul doi la Roland Garros

Irina Begu, locul 127 WTA, s-a calificat, luni, in turul doi al turneului de la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Irina Begu, calificare facila in turul secund la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu s-a calificat, luni, in runda a doua a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi identice, scor 6-2, 6-2, pe Julia Rivera. Aflata la a treisprezecea participare pe zgura pariziana,Irina Begu, in prezent pe locul 127 WTA, a invins-o in runda .

Tenismena Irina Begu s-a calificat in optimi la WTA Roma 2024

Irina Begu a demonstrat o forma impresionanta la turneul WTA 1. 000 de la Roma, reusind sa se califice in optimile de finala fara dificultati. Tenismena romana a invins-o pe Elise Mertens din Belgia cu scorul categoric de 6-0, 6-2. Meciul dintre Begu si Mertens a durat doar o ora si 18 minute, perioada in care romanca a dominat clar confruntarea. in ciuda unui istoric favorabil belgiencei, care o conduce cu 3-2 in duelurile directe, ultimele doua meciuri au fost castigate de Begu, inclusiv aceasta din Roma.

Irina Begu s-a calificat in optimi la Roma

Jucatoarea Irina Begu a eliminat-o in turul al treilea pe belgianca Elise Mertens intr-un meci disputat duminica.

Irina Begu s-a calificat in turul 3, la Roma, dupa un dublu abandon. Cu cine va juca romanca meciul de duminica

Zi excelenta pentru Irina Begu. Romanca noastra s-a calificat, vineri, in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca, conform Agerpres. Meciul dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat 26 de minute.

Romanca Irina Begu s-a calificat in turul trei la turneul de tenis de la Roma

Romanca Irina Begu s-a calificat in turul trei la turneul de tenis Masters 1000 de la Roma.

Irina Begu, calificata in turul al treilea la Roma

Irina Begu s-a calificat in turul al treilea al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Partida dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat doar 26 de minute. Frantuzoaica a inceput .

inca doua succese romanesti la Roma! Sorana Cirstea si Jaqueline Cristian, in turul al treilea

Sorana Cirstea si Jaqueline Cristian s-au calificat in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce le-au invins pe Brenda Fruhvirtova, respectiv Elina Avanesian. Dupa ce Irina Begu s-a calificat in runda secunda dupa un meci care s-a intins pe doua zile, inca doua romance si-au castigat partidele disputate astazi pe .

Irina Begu, calificata in turul secund la Roma, dupa un meci intins pe doua zile

Irina Begu s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce a invins-o joi pe spaniola de origine slovaca Rebeka Masarova cu 5-7, 6-3, 6-4. intrerupta miercuri seara din cauza ploii, la 1-1 la seturi, partida s-a reluat astazi. Masarova 24 ani, 104 WTA) a castigat primul set cu .

Tenis: Irina Begu s-a calificat in turul al doilea la Roma (WTA)

Un meci inceput miercuri s-a incheiat joi din cauza ploii.

Irina Begu revine spectaculos pentru calificarea in turul doi la Roma

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, joi, in turul secund la Roma, turneu de categorie WTA 1000.

Irina Begu, in sferturile turneului ITF de la Wiesbaden

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ITF de la Wiesbaden, dupa ce a invins-o in trei seturi pe elvetianca Simona Waltert, cu 4-6, 6-1, 7-6. A sasea favorita a competitiei din Germania, Irina Begu a avut nevoie de aproape trei ore de joc pentru a se califica. Irina Begu a fost .

ITF Wiesbaden: Irina Begu, in sferturi dupa un meci de mare lupta

Irina Begu s-a calificat in sferturile turneului ITF W100 de la Wiesbaden Germania), dupa ce a invins-o in trei seturi pe Simona Waltert ocupanta locului 156 mondial).

Zi perfecta pentru romance la Madrid! Irina Begu si Jaqueline Cristian au obtinut victorii importante

Irina Begu s-a calificat in turul secund al turneului WTA 1. 000 de la Madrid, in timp ce Jaqueline Cristian a reusit sa acceada pe tabloul principal al competitiei din capitala Spaniei. Begu 33 ani, 128 WTA) a invins-o in primul tur pe cehoaica Linda Fruhvirtova 18 ani, 146 WTA) cu 6-4, 7-6, dupa doua ore .

actualitate, 07:00