22:31

Calificarea Turul

CORESPONDENTA DE LA PARIS Irina Begu, oaspetele surpriza care o ajuta sa se relaxeze la Roland Garros si participarea la Jocurile Olimpice

Irina Begu s-a calificat in turul trei de la Roland Garros si forteaza contra Varvarei Gracheva calificarea in a doua saptamana de la Paris. Sportiva noastra are parte de o sustinere aparte la Grand Slamul de la Porte dAuteuil, catelul sau fiind pentru prima data la un turneu de tenis alaturi de ea. Irina de-abia asteapta sa reprezinte Romania la Jocurile Olimpice din vara acestui an.

Roland Garros 2024: Novak Djokovic, calificare in turul al treilea

Novak Djokovic a obtinut calificarea in turul trei la Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Roberto Carballes Baena, scor 6-4, 6-1, 6-2.

Campioana de la US Open, calificare la pas in turul trei la Roland Garros 2024 - Rezultatele zilei

Coco Gauff a obtinut calificarea in turul trei la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Tamara Zidansek, scor 6-3* 6-4.

Iga Swiatek, in turul trei la Roland Garros 2024 - Revenire incredibila in setul decisiv

Iga Swiatek a obtinut calificarea in turul trei la Roland Garros, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Naomi Osaka, scor 7-61), 1-6, 7-5.

Carlos Alcaraz, calificare in turul trei la Roland Garros - Set pierdut cu locul 176 ATP

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul trei la Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Jesper De Jong, scor 6-3, 6-4, 2-6, 6-2.

Ultimele doua rachete ale Romaniei lupta, vineri, pentru calificarea in turul 3 la Roland Garros

Jucatoarele Irina Begu si Ana Bogdan sunt singurele reprezentante ale Romaniei care au trecut de runda inaugurala a turneului de la Roland Garros.

Roland Garros 2024: Novak Djokovic, calificare dupa un meci intens - Rezultatele zilei

Novak Djokovic a obtinut marti calificarea in turul al doilea la Roland Garros, dupa un meci de lupta in fata francezului Pierre Hugues Herbert 142 ATP), scor 6-4, 7-63), 6-4.

Roland Garros 2024: Elena Rybakina, in turul doi dupa un spectacol ofensiv

Elena Rybakina spera sa-si imbunatateasca cea mai buna performanta de la Roland Garros, iar sportiva kazaha a avut nevoie de o ora si 14 minute pentru a obtine calificarea in turul al doilea al Grand Slamului de la Paris.

Roland Garros 2024: Daniil Medvedev, calificare cu set pierdut in fata locului 65 ATP (Rezultatele de luni)

Daniil Medvedev a cedat un set in meciul cu Dominik Koepfer, dar rusul a obtinut calificarea in turul doi la Roland Garros 2024. Nu acelasi lucru poate fi spus despre Rafael Nadal, marele campion iberic 14 titluri la Paris) fiind eliminat luni de Alexander Zverev.

Iga Swiatek, calificare fulgeratoare in turul doi la Roland Garros 2024

Iga Swiatek a obtinut calificarea in turul doi la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Leolia Jeanjean, scor 6-1, 6-2.

Jannik Sinner, calificare in turul doi la Roland Garros

Jannik Sinner a obtinut calificarea in turul doi la Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Christopher Eubanks, scor 6-3, 6-3, 6-4.

Carlos Alcaraz, victorie lejera in primul tur la Roland Garros

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul doi la Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Jeffrey John Wolf, scor 6-1, 6-2, 6-1.

WTA Roma: Aryna Sabalenka, calificare in turul al treilea - Set pierdut cu locul 109 mondial

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Katie Volynets, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Novak Djokovic, calificare la pas in turul trei la ATP Roma

Novak Djokovic a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Corentin Moutet, scor 6-3, 6-1.

Ana Bogdan, invinsa in turul secund la Roma

Ana Bogdan a ratat calificarea in turul al treilea la Roma, unde s-ar fi duelat cu Sorana Cirstea, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de cehoaica Marketa Vondrousova, scor 6-2, 3-6, 6-4. Ana Bogdan, tenismena clasata pe locul 63 WTA, s-a inclinat dupa doua ore si 26 de minute in fata campioanei en .

WTA Roma: Jaqueline Cristian, calificare spectaculoasa in turul al treilea Romanca pierduse primul set

Jaqueline Cristian a reusit calificarea in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa meciul castigat in trei seturi in fata rusoaicei Elina Avanesyan 72 WTA), scor 5-7, 6-2, 6-2.

Rafael Nadal, calificare in turul doi la ATP Roma - Revenire a ibericului

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Zizou Bergs, scor 4-6, 6-3, 6-4.

Tricolorii, aproape de Mondial. Romania, victorie la limita in barajul cu Cehia

Nationala de handbal masculin a Romaniei a surclasat Cehia cu scorul de 31-30, la Baia Mare, in turul barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. La primul meci oficial al lui George Buricea ca selectioner, Romania a inceput bine, iar la pauza avea un avans de patru goluri, 15-11. in partea a doua, tricolorii .

Irina Begu, calificata in turul doi la WTA Roma

Irina Begu a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Rebeka Masarova, scor 5-7, 6-3, 6-4.

Irina Begu revine spectaculos pentru calificarea in turul doi la Roma

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, joi, in turul secund la Roma, turneu de categorie WTA 1000.

actualitate, 22:31