01:05

Eliminata Turul

Ana Bogdan, invinsa de Elina Svitolina, paraseste turneul de la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Ana Bogdan 64 WTA) a fost eliminata sambata din Grand Slamul de la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in turul trei de ucraineanca Elina Svitolina.

inca o favorita eliminata in turul trei la Roland Garros - Tabloul optimilor

Madison Keys a fost eliminata in turul trei la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Emma Navarro, scor 5)6-7, 3)6-7.

Bianca Andreescu, eliminata in turul trei la Roland Garros 2024 de una dintre favorite - Set pierdut cu 6-0

Bianca Andreescu a fost eliminata in turul trei la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Jasmine Paolini, scor 1-6, 6-3, 0-6.

Ana Bogdan, eliminata in turul trei la Roland Garros 2024

Ana Bogdan a fost eliminata in turul trei la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Elina Svitolina, scor 7-5, 6-2.

Ana Bogdan, eliminata in turul 3 la Roland Garros

Romania a ramas fara jucatoare pe tabloul principal de simplu de la Roland Garros, turneu de Mare Slem care are loc la Paris, pe zgura.

Finalista de la Australian Open, eliminata in turul trei la Roland Garros 2024

Qinwen Zheng a fost eliminata in turul trei la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Elina Avanesyan, scor 6-3, 3-6, 6)6-7.

Irina Begu, eliminata in turul trei la Roland Garros (VIDEO)

Irina Begu, clasata pe locul 127 in clasamentul mondial, a fost eliminata in turul trei al turneului de tenis Roland Garros.

Irina Begu, eliminata in turul trei la Roland Garros 2024

La fel ca anul trecut, Irina Begu s-a oprit in turul trei la Roland Garros, sportiva noastra fiind invinsa de Varvara Gracheva ocupanta a locului 88 in clasamentul mondial).

Irina Begu s-a oprit in turul 3 la Roland Garros

Jucatoarea Irina Begu a fost eliminata, sambata, in turul al treilea la Roland Garros, turneu de Mare Slem care se disputa la Paris pe zgura.

Irina Begu, eliminata in runda inaugurala de dublu la Roland Garros Monica Niculescu s-a calificat in turul doi

Perechea formata din Monica Niculescu si spaniola Cristina Bucsa s-a calificat vineri in turul al doilea de dublu la Roland Garros, dupa o victorie obtinuta in doua seturi.

Roland Garros 2024: Bianca Andreescu, in turul trei dupa o revenire impresionanta Fosta lidera WTA, eliminata de o jucatoare de 17 ani

Bianca Andreescu s-a calificat in turul trei la Roland Garros, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Anna Kalinskaya, scor 1-6, 7-5, 6-3.

Favorita eliminata in turul doi la Roland Garros

Daria Kasatkina a fost eliminata in turul doi la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Peyton Stearns, scor 7-5, 6-2.

Castigatoare de Grand Slam, eliminata in turul doi la Roland Garros

Jelena Ostapenko a fost eliminata in turul doi la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Clara Tauson, scor 4)6-7, 6-4, 3-6.

Una dintre cele mai in forma jucatoare din circuitul WTA, eliminata in turul doi la Roland Garros de locul 125 mondial

Danielle Collins a fost eliminata in turul doi la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Olga Danilovic, scor 7-63), 5-7, 4-6.

VIDEO Roland Garros 2024: Cea mai buna jucatoare din Franta, eliminata in turul al doilea

Caroline Garcia a parasit Roland Garros 2024 inca din turul al doilea, cel mai bine clasata jucatoare din Franta 23 WTA) fiind invinsa categoric de Sofia Kenin.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoaica Anna Blinkova. De ce meciul a avut o intarziere de cinci ore

Sorana Cirstea 34 de ani, 30 WTA) a fost eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoiaca Anna Blinkova 25 de ani, 55 WTA), cu scor 3-6, 6-3, 6-7. Sorana Cirstea paraseste turneul de la Paris in turul 1, la capatul unei zile extrem de complicate, similara cu ce s-a intamplat si anul trecut, conform GSP.

Jaqueline Cristian, eliminata in turul 1 la Roland Garros. Romanca a avut meciul in mana

Jaqueline Cristian a fost prima reprezentanta a Romaniei care joaca la Roland Garros 2024. Ea a fost eliminata in turul 1 de letona Jelena Ostapenko, scor 4-6, 5-7.

Roland Garros 2024: Cristina Dinu si Miriam Bulgaru, mai aproape de tabloul principal Irina Bara, eliminata

Cristina Dinu si Miriam Bulgaru au ajuns in turul doi al calificarilor de la Roland Garros 2024, in timp ce Irina Bara a pierdut si a ratat prezenta pe tabloul principal al Grand Slamului de la Paris.

Finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi la WTA Roma

Sara Errani a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Elina Svitolina, scor 6-0, 6-2.

WTA Roma: Multipla finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi

Ons Jabeur a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Roma, tunisianca fiind invinsa in trei seturi de Sofia Kenin, scor 5-7, 6-2, 4-6.