16:00

Gimnastica Rimini

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei a terminat pe locul patru la Campionatele Europene de la Rimini

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei s-a clasat pe locul al patrulea la Campionatele Europene pentru senioare de la Rimini. Romania Sabrina Maneca Voinea, Ana Maria Barbosu, Lilia Cosman, Amalia Ghigoarta) a acumulat 156,397, ceva mai putin decat in calificari 158,798), pe care le-a incheiat tot pe locul al patrulea. Podiumul a fost si el .

Romania incheie Campionatele Europene de gimnastica artistica de la Rimini cu locul 4 la senioare si 8 la junioare, in finalele pe echipe.

Doua medalii pentru Romania la Campionatul European

Delegatia Romaniei a obtinut doua medalii la Campionatul European de gimnastica artistica de la Rimini, Italia.

Romania, locul 4 in finala Campionatului European de Gimnastica de la Rimini

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei a ocupat locul 4 la Campionatul European de Gimnastica de la Rimini, in timp ce Sabrina Maneca Voinea a reusit sa castige doua medalii de argint la barna si sol.

CE Gimnastica: Romania, locul 4 la feminin in proba pe echipe

In ultima zi a Campionatelor Europene de Gimnastica de la Rimini, echipa feminina a Romaniei a reusit o clasare pe locul al patrulea, in ciuda faptului ca timp de trei sferturi a ocupat loc pe podium.

Performanta admirabila pentru echipa Romaniei la Campionatele Europene feminine de gimnastica artistica. Pe ce loc s-a clasat

Echipa Romaniei a reusit o performanta notabila la Campionatele Europene feminine de gimnastica artistica pentru senioare de la Rimini, Italia.

CE Gimnastica: Sabrina Voinea, inca o medalie pentru Romania - Argint la sol

Sabrina Maneca Voinea a cucerit medalia de argint in finala de la sol, sambata, la Campionatele Europene feminine de Gimnastica artistica de la Rimini, Italia.

Romania, ca pe vremuri. Sabrina Voinea, doua medalii de argint la Europenele de gimnastica de la Rimini

Sportiva noastra, depasita de aceeasi italianca in ambele concursuri.

CE Gimnastica: Sabrina Voinea, medalie de argint la barna

Sabrina Maneca Voinea a castigat, in cursul zilei de sambata, medalia de argint in finala de la barna contand pentru Campionatul European de Gimnastica de la Rimini, Italia.

Sabrina Maneca Voinea a castigat argintul la barna la Campionatul European de Gimnastica de la Rimini

Sabrina Maneca Voinea a castigat, astazi, medalia de argint la Campionatul European de la Rimini. Aurul a fost castigat de italianca Manila Esposito, iar bronzul, de sportiva din Franta, Marine Boyer.

Argint la barna pentru Sabrina Maneca Voinea, la Campionatele Europene de la Rimini

Sabrina Maneca Voinea a castigat medalia de argint la barna, sambata, la Campionatele Europene de la Rimini, a anuntat Federatia Romana de Gimnastica intr-o postare pe Facebook. Argint la barna pentru Sabrina Maneca Voinea .

CE Gimnastica: Ana Barbosu, locul 4 in finala de la sarituri

Ana Barbosu s-a clasat, sambata, pe locul 4 in finala de la sarituri contand pentru Campionatul European de Gimnastica de la Rimini, Italia.

CE Gimnastica 2024 (f): Romania, prezenta in patru finale pe aparate si cea pe echipe

Romania s-a calificat in finala pe echipe la Campionatul European de gimnastica artistica de la Rimini Italia), dupa ce s-a clasat pe locul al patrulea in calificari. Tricolorele au ajuns si in patru finale pe aparate, in timp ce Sabrina Maneca Voinea a ocupat locul al patrulea la individual compus.

Romania s-a calificat in finala pe echipe la Campionatul European

Echipa feminina de gimnastica artistica a Romaniei va concura in finala Campionatului European de la Rimini, Italia.

Romania s-a calificat pe locul 4 la Europenele feminina de gimnastica artistica; Sabrina Maneca Voinea, locul 4 la individual compus

Nationala Romaniei s-a clasat pe locul patru, joi, in calificarile Campionatelor Europene feminine de gimnastica artistica de la Rimini Italia), in timp ce Sabrina Maneca Voinea a ocupat locul al patrulea la individual compus.

incepe CE Gimnastica 2024 - Gimnastele care vor reprezenta Romania la Rimini

Campionatul European feminin debuteaza joi, la Rimini, cu calificarile, iar echipele Romaniei, senioare si junioare, se afla intre participante.

Saptamana cu emotii pentru gimnastii romani! Muntean tinteste finala europeana! (VIDEO)

Singurul gimnast calificat la Jocurile Olimpice vrea sa se califice in finala de la paralele la Europenele de la Rimini.

Gimnastica: Fratii Burtanete au ratat calificarea la JO 2024 dupa ce au decis sa nu participe la CE de la Rimini

Fratii Gabriel si Robert Burtanete au luat decizia de a nu participa la Campionatele Europene de gimnastica de la Rimini 24-28 aprilie) si au ratat astfel ultima sansa de a obtine calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris din vara acestui an.

Gimnastica: Gabriel si Robert Burtanete au decis sa nu participe la Europenele de la Rimini

Sportivii Gabriel si Robert Burtanete au decis sa nu participe la Campionatele Europene de la Rimini, programate in perioada 24-28 aprilie, informeaza FR Gimnastica.

CE de gimnastica - Sportivii care vor reprezenta Romania la competitia de la Rimini

Federatia Romana de Gimnastica a anuntat miercuri lista sportivilor care vor reprezenta tara noastra la Campionatele Europene de gimnastica artistica masculin care vor fi gazduite de Rimini, Italia, in perioada 24-28 aprilie.

actualitate, 16:00