15:45

Irina Begu

Irina Begu, eliminata de Danielle Collins, in optimi la Roma

Irina Begu, locul 161 WTA, a fost eliminata, luni, in optimile de finala ale turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.

Irina Begu, invinsa categoric in optimi la WTA Roma Set pierdut cu 6-0

Irina Begu s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa de americanca Danielle Collins 15 WTA) in doar doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Irina Begu a fost invinsa fara drept de apel de Danielle Collins in optimi la Roma (WTA)

Tenismena Irina Begu a fost invinsa fara drept de apel de americanca Danielle Collins, cu 6-0, 6-3, luni seara, in optimile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Roma, dotat cu premii totale de 4. 105 euro.

Romania, fara reprezentante la Roma. Irina Begu, esec usturator cu Danielle Collins

Romania a ramas fara reprezentante la turneul WTA de la Roma, dupa ce Irina Begu a pierdut meciul din optimi contra americancei Danielle Collins, in doua seturi, cu 6-0, 6-3. Irina Begu, care in turul al treilea trecuse de belgianca Elise Mertens cu 6-0, 6-2, nu a putut sa ii tina piept americancei de pe .

Sorana Cirstea si Irina Begu, dueluri pentru calificari istorice la Roma. Romancele joaca cu finaliste de Grand Slam

WTA Roma: Sorana Cirstea si Irina Begu, meciuri cu finaliste de Grand Slam - Cine transmite partidele din optimi

Sportivele din Romania au impresionat la editia din acest an a turneului WTA 1000 de la Roma, iar Sorana Cirstea si Irina Begu vor juca luni in optimile competitiei de la Foro Italico.

Baga spaima-n favorite. Sorana Cirstea si Irina Begu joaca azi pentru calificari istorice la Roma

Cele doua, sperietori pentru jucatoarele din topul mondial.

Adversara dificila pentru Irina Begu in optimile de la WTA Roma - Tabloul complet

Danielle Collins a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Caroline Garcia, scor 6-3, 6-3.

Doua jucatoare din Romania, in optimile de finala ale turneului de la Roma

Romania are doua jucatoare calificate in optimile de finala ale turneului WTA de la Roma, dupa ce Sorana Cirstea si Irina Begu si-au castigat meciurile din turul al treilea, in timp ce Jaqueline Cristian a fost invinsa de Coco Gauff. Prima care si-a asigurat locul in optimi a fost Sorana Cirstea, cea mai bine situata .

Tenismena Irina Begu s-a calificat in optimi la WTA Roma 2024

Irina Begu a demonstrat o forma impresionanta la turneul WTA 1. 000 de la Roma, reusind sa se califice in optimile de finala fara dificultati. Tenismena romana a invins-o pe Elise Mertens din Belgia cu scorul categoric de 6-0, 6-2. Meciul dintre Begu si Mertens a durat doar o ora si 18 minute, perioada in care romanca a dominat clar confruntarea. in ciuda unui istoric favorabil belgiencei, care o conduce cu 3-2 in duelurile directe, ultimele doua meciuri au fost castigate de Begu, inclusiv aceasta din Roma.

Irina Begu s-a calificat in optimi la Roma

Jucatoarea Irina Begu a eliminat-o in turul al treilea pe belgianca Elise Mertens intr-un meci disputat duminica.

Irina Begu, in optimi la WTA Roma - A castigat 11 game-uri la rand in fata unei favorite

Irina Begu isi continua parcursul excelent de la Roma, sportiva noastra calificandu-se in optimile turneului WTA 1000 dupa ce a surclasat-o pe Elise Mertens favorita 27).

Irina Begu, victorie fantastica in Italia. Romanca e in optimi la Roma, dupa ce a spulberat o favorita

Jucatoarea noastra a castigat 11 game-uri consecutive.

Irina Begu, norocoasa de serviciu. Rybakina s-a retras, iar Dodin a declarat forfait

Irina Begu a obtinut o calificare fara probleme in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, in urma abandonului frantuzoaicei Oceane Dodin in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Meciul a durat doar 26 de minute, in care Begu si Dodin au oferit un spectacol scurt, dar intens. inceputul a .

Irina Begu s-a calificat in turul 3, la Roma, dupa un dublu abandon. Cu cine va juca romanca meciul de duminica

Zi excelenta pentru Irina Begu. Romanca noastra s-a calificat, vineri, in runda a treia a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca, conform Agerpres. Meciul dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat 26 de minute.

Irina Begu, in turul trei la WTA Roma dupa ce a beneficiat de doua abandonuri ale adversarelor in aceeasi zi

Irina Begu ar fi trebuit sa o intalneasca vineri pe Elena Rybakina campioana en-titre de la Foro Italico) in turul al doilea de la WTA Roma. Jucatoarea din Kazahstan s-a retras, iar Irina a beneficiat de un alt abandon, cel al sportivei Oceane Dodin.

Romanca Irina Begu s-a calificat in turul trei la turneul de tenis de la Roma

Romanca Irina Begu s-a calificat in turul trei la turneul de tenis Masters 1000 de la Roma.

Irina Begu, calificata in turul al treilea la Roma

Irina Begu s-a calificat in turul al treilea al turneului de categorie WTA 1000 de la Roma, dupa ce frantuzoaica Oceane Dodin a abandonat in primul set, la scorul de 5-2 pentru romanca. Partida dintre Begu 33 ani, 161 WTA) si Dodin 27 ani, 73 WTA) a durat doar 26 de minute. Frantuzoaica a inceput .

Irina Begu e in turul 3 la Roma, dupa ce a beneficiat de doua retrageri in cateva ore

Romanca se alatura Soranei Cirstea si lui Jaqueline Cristian.

Situatie inedita la Roma cu Irina Begu in prim plan

Irina Begu ar fi trebuit sa joace contra Elenei Rybakina in turul doi la Roma, dar jucatoarea din Kazahstan, favorita numarul 4, a abandonat din cauza unei accidentari.

actualitate, 15:45