01:05

Liga I: Steaua a invins FC Viitorul, scor 4-1. Rezultatele inregistrate in etapa a XXIII-a si clasamentul competitiei

Steaua a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 1-1), echipa FC Viitorul, intr-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I, reusind sa se impuna dupa ce a fost condusa cu 1-0 de gruparea pregatita de Gheorghe Hagi. Golurile gazdelor au fost marcate de Tanase '29, '81, Rusescu '79 si Tucudean '88. Pentru Viitorul a inscris Bonilla '7. continuă pe Hotnews

Steaua pulverizeaza Viitorul pe final

Steaua a reusit sa isi mentina intacta distanta de7 puncte avans in fata principalei urmaritoare ASA Tirgu Mures, dupa victoria clara inregistrata pe teren propriu in compania Viitorului, scor 4-1. Echipa lui Hagi a condus si a evoluat in inferioritate numerica aproape o repriza intreaga. Steaua a fost egala Viitorului 80 de minute, in conditiile in care Rusescu, Tanase si Tucudean au facut diferenta spre final. Bonilla deschisese scorul pentru oaspeti, iar acelasi Cristi Tanase a egalat in minutul 29 pentru ros-albastri. Gabi Iancu a ratat o lovitura de pedeapsa pentru Steaua. Si aici se incheie TRIUNGHIUL RECIPROCITATILOR: Pandurii-Steaua 3-1, Viitorul-Pandurii 4-0 si Steaua-Viitorul 4-1. Acesta ar fi circuitul punctelor in Liga 1.