22:46

Scor Campionatului

Romania s-a calificat in finala Europeanului de minifotbal Partida, decisa la loviturile de departajare

Romania a invins nationala Kazahstanului, scor 1-1 la finalul timpului regulamentar 3-1 la loviturile de departajare), si s-a calificat in finala Campionatului European de minifotbal. in finala, adversara Romaniei va fi nationala Serbiei, potrivit gsp. ro. Tricolorii au facut parte din grupa D. A invins Turcia 9-0) si Polonia 5-2). A remizat cu Ungaria 0-0). in optimile de finala, au invins cu 3-0 de Georgia.

Minifotbal: Romania s-a calificat in semifinalele competitiei

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei a invins joi, la Sarajevo, scor 4-1, nationala Bosniei, in sferturile Campionatului European de minifotbal 2024, si s-a calificat in semifinale.

CE Minifotbal: Romania face spectacol si se califica in sferturi

Selectionata Romaniei s-a calificat in sferturile Campionatului European de minifotbal de la Sarajevo, miercuri, dupa ce a invins formatia Georgiei, scor 3-0.

Romania s-a calificat in sferturile Europeanului de Minifotbal. O noua victorie clara pentru cea mai titrata nationala din istoria competitiei

Romania a obtinut o victorie clara impotriva Georgiei, miercuri, la Sarajevo, si s-a calificat in sferturile Campionatului European de Minifotbal. Romania, in sferturi dupa o victorie cu Georgia, scor 3-0 .

Minifotbal: Romania a castigat grupa D si s-a calificat in optimi

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei a incheiat la egalitate luni, la Sarajevo, scor 0-0, cu nationala Ungariei, in cadrul grupei D a Campionatului European de minifotbal 2024, si s-a calificat in optimile de finala ale competitiei de pe primul loc in grupa.

AFP: Giorgio Scalvini va rata turneul final al Campionatului European de fotbal

Internationalul italian Giorgio Scalvini, fundasul echipei Atalanta Bergamo, s-a accidentat duminica seara in cursul meciului cu Fiorentina scor 2-3) si va rata astfel turneul final al Campionatului European de fotbal - EURO 2024, care va avea loc intre 14 iunie si 14 iulie in Germania, informeaza AFP.

Minifotbal: Romania a invins Polonia, scor 5-2

Echipa nationala de minifotbal a Romaniei a invins duminica, la Sarajevo, scor 5-2, nationala Poloniei, in cadrul grupei D a Campionatului European de minifotbal 2024.

CE Minifotbal: Romania, calificare la pas in optimi

Nationala de minifotbal a Romaniei a invins Polonia in cel de-al doilea meci al fazei grupelor Campionatului European, scor 5-2 si a obtinut calificarea in faza optimilor.

Fotbal feminin: A treia victorie consecutiva pentru Romania in preliminariile WEURO 2025

Echipa nationala a Romaniei a invins la limita reprezentativa Bulgariei, scor 1-0, in cel de-al treilea meci din preliminariile Campionatului European de fotbal feminin din 2025.

Cristi Chivu a ratat titlul si pleaca din academia lui Inter dupa sase ani fantastici: Am dat tot ce am putut

Cristi Chivu a confirmat ca pleaca de la Inter Primavera dupa infrangerea suferita in fata lui Sassuolo in semifinalele campionatului de tineret din Italia, scor 1-3, potrivit GSP. Cristi Chivu a castigat un titlu cu Inter Primavera in 2022 .

Razvan Lucescu, la un meci de castigarea campionatului Greciei

Echipa greaca PAOK Salonic, antrenata de tehnicianul roman Razvan Lucescu, a invins miercuri, pe teren propriu, scor 4-1, gruparea Panathinaikos Atena, in penultima etapa din play-off-ul campionatului grec.

Handbal: tricolorii au ratat calificarea la turneul final al CM din 2025

Nationala de handbal masculin a Romaniei a fost invinsa duminica, la Brno, de reprezentativa Cehiei, scor 29-20 15-9), in mansa retur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii rateaza calificarea la turneul final, la care nu au mai ajuns din 2011.

Handbal: Romania - Cehia, scor 31-30

Nationala de handbal masculin a Romaniei a invins miercuri, la Baia Mare, reprezentativa Cehiei, scor 31-30 15-11), in mansa tur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii au condus si cu 7 goluri.

Kyren Wilson, noul campion mondial de snooker - Finala intensa cu Jak Jones

Kyren Wilson a devenit al 23-lea castigator al Campionatului Mondial de Snooker, englezul invingandu-l pe galezul Jak Jones, scor 18-14, in finala competitiei de la Teatrul Crucible din Sheffield.

Adversarul lui Kyren Wilson din finala CM Snooker 2024

Jak Jones a obtinut calificarea in finala Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce l-a invins in cea de-a doua semifinala pe Stuart Bingham, scor 17-12.

Ronnie OSullivan, explicatii dupa eliminarea din sferturile CM Snooker 2023

Ronnie OSullivan a fost invins in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de Stuart Bingham, scor 13-10, iar The Rocket a explicat de ce nu a reusit calificarea in careul de asi al competitiei.

CM Snooker 2024: Roonie OSullivan, eliminat in sferturi de numarul 29 mondial

Ronnie OSullivan a fost eliminat in sferturile Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce a fost invins de Stuart Bingham, scor 13-10.

CM Snooker 2024: Echilibru in meciurile lui Ronnie OSullivan si Judd Trump din sferturile de la Crucible

Ronnie OSullivan si Stuart Bingham se afla la egalitate scor 4-4) dupa prima sesiune a meciurilor contand pentru sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible. Echilibru este si in duelul dintre Judd Trump si Jak Jones 8-8).

Ronnie OSullivan, calificare fara emotii in sferturile CM Snooker 2024

Principal favorit la castigarea trofeului de la Crucible, Ronnie OSullivan a facut luni pasul in sferturile Campionatului Mondial de Snooker. The Rocket a trecut de Ryan Day, scor 13-7.

Grecia: Victorie la Salonic pentru PAOK, 3-2 cu liderul AEK Atena

Echipa greaca PAOK Salonic, condusa de tehnicianul roman Razvan Lucescu, a invins duminica seara, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea AEK Atena, in etapa a opta a play-off-ului campionatului elen.

actualitate, 22:46