01:05

Seturi Scor

Adversarul lui Carlos Alcaraz din finala Roland Garros 2024

Alexander Zverev s-a calificat in finala turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Casper Ruud, scor 2-6, 6-2, 6-4, 6-2.

Primul finalist de la Roland Garros - Duel de peste patru ore

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in finala turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe Jannik Sinner, scor 2-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-3.

WTA Bari: Jaqueline Cristian, eliminata in optimi de locul 143 mondial

Jaqueline Cristian a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Bari, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Eva Lys, scor 7-63), 4-6, 3-6.

Makarska Open: Miriam Bulgaru, eliminata in optimi

Miriam Bulgaru a fost eliminata in optimile turneului WTA 125 de la Makarska, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Leolia Jeanjean, scor 6-4, 6-2.

Finalista surprinzatoare la Roland Garros 2024 - A reusit turneul carierei

Jasmine Paolini s-a calificat joi in finala turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Mirra Andreeva, scor 6-3, 6-1.

Iga Swiatek, prima jucatoare calificata in finala Roland Garros 2024 - Poloneza, de neoprit

Iga Swiatek a obtinut joi calificarea in finala turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff, scor 6-2, 6-4.

Roland Garros 2024: A patra favorita, eliminata in sferturi - Adversara a reusit performanta carierei

Elena Rybakina a fost eliminata in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Jasmine Paolini, scor 2-6, 6-4, 4-6.

Carlos Alcaraz, in semifinale la Roland Garros 2024 - A eliminat unul dintre cei mai buni jucatori pe zgura

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in semifinalele turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 7-63), 6-4.

Perechea Gabriela RuseMarta Kostiuk, calificata in sferturi la Roland Garros

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in sferturile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce a trecutin doua seturi de Leylah Fernandez Canada)Erin Routliffe Noua Zeelanda), scor 6-1, 6-4. Gabriela Ruse si Marta Kostiuk, care si-au asigurat un cec de 80. 000 de euro, vor juca in sferturi .

Jannik Sinner, calificare la pas in semifinalele Roland Garros 2024

Jannik Sinner s-a calificat in semifinalele turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Grigor Dimitrov, scor 6-2, 6-4, 7-63).

Gabriela Ruse, in sferturile Roland Garros 2024 la dublu

Perechea formata din Marta Kostyuk si Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile Roland Garros, dupa ce a trecut in doua seturi de Leylah Fernandez si Erin Routliffe, scor 6-1, 6-4.

Roland Garros 2024: Casper Ruud, calificare la pas in sferturi

Casper Ruud s-a calificat in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Taylor Fritz, scor 7-66), 3-6, 6-4, 6-2.

Perechea Gabriela RuseMarta Kostiuk, calificata in optimile de finala la Roland Garros

Cuplul romano-ucrainean format din Gabriela Ruse si Marta Kostiuk s-a calificat in optimile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, in fata perechii Marie Bouzkova Cehia)Sara Sorribes Tormo Spania). Gabriela Ruse si Marta Kostiuk s-au impus dupa ceva mai mult de .

Novak Djokovic, calificare fantastica in sferturile Roland Garros - Revenire impresionanta a liderului ATP

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3.

Novak Djokovic, calificare si revenire fantastice in sferturile Roland Garros

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3. Djokovic are 370 de victorii la turneele de Grand Slam Ajuns la varsta de 37 de ani, Novak Djokovic continua sa impresioneze pe cele mai inalte scene ale tenisului. Liderul mondial a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa o batalie de patru ore si 37 de minute cu Francisco Cerundolo, ocupant al locului 27 ATP.

Jucatoarea de doar 17 ani, calificare in sferturi la Roland Garros 2024 - Tabloul complet

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Varvara Gracheva, scor 7-5, 6-2.

Surpriza in optimi la Roland Garros - Daniil Medvedev, eliminat

Daniil Medvedev a fost eliminat in optimile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invins in patru seturi de Alex De Minaur, scor 6-4, 2-6, 1-6, 3-6.

Favoritul numarul opt, eliminat in optimi la Roland Garros 2024

Hubert Hurkacz a fost eliminat in optimile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invins in trei seturi de Grigor Dimitrov, scor 7-65), 6-4, 7-63).

Perechea Monica NiculescuCristina Bucsa, calificata in optimi la Roland Garros

Perechea romano-spaniola Monica NiculescuCristina Bucsa s-a calificat in optimile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce a trecut in trei seturi de americancele Sofia KeninBethanie Mattek-Sands, scor 2-6, 6-4, 11-9. Niculescu si jucatoarea nascuta la Chisinau au avut nevoie de aproape trei ore de joc pentru a obtine victoria.

Carlos Alcaraz, victorie lejera in optimile Roland Garros 2024

Carlos Alcaraz s-a calificat duminica in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Felix Auger-Aliassime, scor 6-3, 6-3, 6-1.