17:15

Sferturile Finala

Performanta romaneasca la Roland Garros! Gabriela Ruse, in semifinalele probei de dublu

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in semifinalele probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce adversarele Mirra Andreeva Rusia)Vera Zvonareva Rusia) nu s-au prezentat la meciul din sferturile de finala. Andreeva 17 ani) si Zvonareva 39 ani) s-au retras dupa ce adolescenta s-a calificat in semifinalele probei de simplu, cu .

Aryna Sabalenka explica de ce a pierdut meciul cu Mirra Andreeva din sferturile Roland Garros 2024

Aryna Sabalenka a lipsit de la conferinta de presa dupa ce a fost invinsa de Mirra Andreeva 17 ani) in sferturile de finala de la Roland Garros 2024, dar sportiva din Belarus a vorbit cu organizatorii de la Paris despre starea sa.

Romania s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de minifotbal

Selectionata Romaniei, campioana mondiala en titre, s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale Campionatului European de minifotbal - EMF EURO 2024, de la Sarajevo Bosnia-Hertegovina), dupa ce a dispus de Georgia cu scorul de 3-0.

Ben Stiller, sotia Christine Taylor si fiica lor Ella au fost impreuna la meciul dintre Alcaraz si Tsitsipas de la French Open

Christine Taylor si Ben Stiller impreuna cu fiica Ella au urmarit meciul din sferturile de finala la masculin intre Carlos Alcaraz din Spania si Stefanos Tsitsipas din Grecia in ziua a zecea a Openului francez 2024 de la Roland Garros pe 04 iunie 2024 la Paris, Franta. Ben Stiller s-a bucurat de o dupa-amiaza captivanta la Paris cu sotia si fiica sa .

Perechea Gabriela RuseMarta Kostiuk, calificata in sferturi la Roland Garros

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in sferturile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce a trecutin doua seturi de Leylah Fernandez Canada)Erin Routliffe Noua Zeelanda), scor 6-1, 6-4. Gabriela Ruse si Marta Kostiuk, care si-au asigurat un cec de 80. 000 de euro, vor juca in sferturi .

Novak Djokovic a anuntat ca se retrage de la Roland Garros

Novak Djokovic, campionul en-titre, s-a retras de la Openul Frantei inainte de sferturile de finala din cauza unei accidentari la genunchi suferite in victoria maraton din turul al patrulea in fata lui Francisco Cerundolo, au anuntat marti organizatorii, scrie Reuters. Retragerea a pus capat incercarii sarbului de a obtine cel de-al 25-lea trofeu de Grand .

Schimb tensionat de replici intre Novak Djokovic si sotia sa, la Roland Garros

Novak Djokovic, numarul unu mondial ATP, a fost surprins in timp ce se certa cu sotia sa Jelena, chiar in mijlocul unei partide de la Roland Garros. Sarbul a ajuns in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci dificil impotriva lui Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 6-3, 7-5, 6-3. Navok Djokovic a .

Roland Garros 2024: Campioana de la Australian Open, calificare la pas in sferturi

Aryna Sabalenka isi continua parcursul perfect la Roland Garros 2024, a doua jucatoare a lumii obtinand inca o victorie clara pe zgura de la Paris si calificarea in sferturile de finala.

Peste 54.000 de fani si-au luat la revedere de la nationala lui Hagi

Generatia de Aur i-a facut fericiti pe romani pentru ultima data. Hagi, Popescu, Petrescu si fostii lor coechipieri au jucat inca o data pt nationala si au castigat meciul de retragere al generatiei lor, impotriva legendelor lumii. Zeci de mii de fani au venit pentru a-si lua la revedere de la selectionata care a reusit cea mai mare performanta a tricolorilor: prezenta in sferturile de finala ale unui Campionat Mondial.

E oficial! Adrian Vasile, OUT de la CSM Bucuresti! Primele declaratii ale antrenorului

Asa cum toata lumea se astepta, CSM Bucuresti s-a despartit de Adrian Vasile, dupa ce antrenorul nu a reusit sa o califice pe noua campioana a Romaniei in Final Four-ul Ligii Campionilor. CSM Bucuresti a pierdut ambele meciuri din sferturile de finala cu echipa franceza Metz Handball, 24-27 la Bucuresti si 23-29 in Hexagon. Adrian .

Monica Niculescu, calificata in sferturi la dublu, la Strasbourg

Perechea Monica NiculescuCristina Bucsa RomaniaSpania) s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Strasbourg, dotat cu premii de 802,237 de euro.

Monica Niculescu si Cristina Bucsa, calificate in sferturile probei de dublu la Strasbourg (WTA)

Perechea compusa din jucatoarea romana de tenis Monica Niculescu si spaniola Cristina Bucsa s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA 500 de la Strasbourg.

Zverev s-a calificat in sferturi la Mastersul de la Roma

Germanul Alexander Zverev s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale turneului Masters 1000 de la Roma, invingandu-l, marti, pe portughezul Nuno Borges, locul 53 mondial, cu 6-2, 7-5.

Irina Begu, in sferturile turneului ITF de la Wiesbaden

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului ITF de la Wiesbaden, dupa ce a invins-o in trei seturi pe elvetianca Simona Waltert, cu 4-6, 6-1, 7-6. A sasea favorita a competitiei din Germania, Irina Begu a avut nevoie de aproape trei ore de joc pentru a se califica. Irina Begu a fost .

Rublev il elimina pe Carlos Alcaraz de la Madrid dupa doua ore de joc

Carlos Alcaraz, tenismanul spaniol care ocupa locul 3 in clasamentul mondial, a suferit o infrangere in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid. Competitia, care dispune de premii totale in valoare de 7. 020 de euro, se desfasoara la Caja Magica. Alcaraz a fost invins in trei seturi, scorul final fiind 4-6, .

Carlos Alcaraz, detinatorul trofeului, a fost eliminat din sferturile turneului ATP de la Madrid

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, numarul 3 mondial si detinatorul trofeului, a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid, de catre rusul Andrei Rublev.

Primii doi favoriti, calificare dupa set pierdut in sferturile ATP Madrid

Jannik Sinner si Carlos Alcaraz nu au avut o misiune usoara in optimile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid. Primii doi favoriti au avut nevoie de cate trei seturi pentru calificarea in sferturi.

Romania Japonia, in optimile Billie Jean King Cup

Echipa feminina de tenis a Romaniei va infrunta Japonia in optimile de finala ale Billie Jean King Cup, in perioada 12-14 noiembrie, la Sevilla. Conform tragerii de la sorti de la Londra, daca va trece de Japonia 12-14 noiembrie), Romania va juca in sferturile de finala 15-17 noiembrie) cu Italia, care nu va evolua in .

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Ronnie OSullivan continua cursa spre al 8-lea titlu mondial

Jucatorul englez Ronnie OSullivan a obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Campionatul Mondial de snooker gazduit de Crucible, Sheffield.

actualitate, 17:15