20:30

Sferturile Roland

Performanta romaneasca la Roland Garros! Gabriela Ruse, in semifinalele probei de dublu

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in semifinalele probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce adversarele Mirra Andreeva Rusia)Vera Zvonareva Rusia) nu s-au prezentat la meciul din sferturile de finala. Andreeva 17 ani) si Zvonareva 39 ani) s-au retras dupa ce adolescenta s-a calificat in semifinalele probei de simplu, cu .

Aryna Sabalenka explica de ce a pierdut meciul cu Mirra Andreeva din sferturile Roland Garros 2024

Aryna Sabalenka a lipsit de la conferinta de presa dupa ce a fost invinsa de Mirra Andreeva 17 ani) in sferturile de finala de la Roland Garros 2024, dar sportiva din Belarus a vorbit cu organizatorii de la Paris despre starea sa.

Gabriela Ruse scrie istorie la Roland Garros! E in semifinalele probei de dublu, alaturi de Kostyuk

Gabriela Ruse si Marta Kostyuk au obtinut, joi, calificarea, in semifinalele probei de dublu feminin la Roland Garros, beneficiind de abandonului cuplului Mirra AndreevaVera Zvonareva. Rusoaicele Mirra AndreevaVera Zvonareva s-au retras Gabriela Ruse scrie istorie la Roland Garros. Dupa ce si-a egalat cea mai buna performanta la Paris, prin calificarea in sferturile probei de duble, romanca a ajuns acum in semifinale.

Surpriza turneului: Aryna Sabalenka, invinsa in sferturi la Roland Garros de o jucatoare de 17 ani

Aryna Sabalenka a fost eliminata in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invinsa surprinzator de Mirra Andreeva, scor 7-65), 4-6, 4-6.

Ben Stiller, sotia Christine Taylor si fiica lor Ella au fost impreuna la meciul dintre Alcaraz si Tsitsipas de la French Open

Christine Taylor si Ben Stiller impreuna cu fiica Ella au urmarit meciul din sferturile de finala la masculin intre Carlos Alcaraz din Spania si Stefanos Tsitsipas din Grecia in ziua a zecea a Openului francez 2024 de la Roland Garros pe 04 iunie 2024 la Paris, Franta. Ben Stiller s-a bucurat de o dupa-amiaza captivanta la Paris cu sotia si fiica sa .

Roland Garros 2024: A patra favorita, eliminata in sferturi - Adversara a reusit performanta carierei

Elena Rybakina a fost eliminata in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Jasmine Paolini, scor 2-6, 6-4, 4-6.

Perechea Gabriela RuseMarta Kostiuk, calificata in sferturi la Roland Garros

Cuplul Gabriela Ruse Romania)Marta Kostiuk Ucraina) s-a calificat in sferturile de finala ale probei feminine de dublu de la Roland Garros, dupa ce a trecutin doua seturi de Leylah Fernandez Canada)Erin Routliffe Noua Zeelanda), scor 6-1, 6-4. Gabriela Ruse si Marta Kostiuk, care si-au asigurat un cec de 80. 000 de euro, vor juca in sferturi .

Novak Djokovic a anuntat ca se retrage de la Roland Garros

Novak Djokovic, campionul en-titre, s-a retras de la Openul Frantei inainte de sferturile de finala din cauza unei accidentari la genunchi suferite in victoria maraton din turul al patrulea in fata lui Francisco Cerundolo, au anuntat marti organizatorii, scrie Reuters. Retragerea a pus capat incercarii sarbului de a obtine cel de-al 25-lea trofeu de Grand .

Gabriela Ruse, in sferturile Roland Garros 2024 la dublu

Perechea formata din Marta Kostyuk si Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile Roland Garros, dupa ce a trecut in doua seturi de Leylah Fernandez si Erin Routliffe, scor 6-1, 6-4.

Schimb tensionat de replici intre Novak Djokovic si sotia sa, la Roland Garros

Novak Djokovic, numarul unu mondial ATP, a fost surprins in timp ce se certa cu sotia sa Jelena, chiar in mijlocul unei partide de la Roland Garros. Sarbul a ajuns in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci dificil impotriva lui Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 6-3, 7-5, 6-3. Navok Djokovic a .

Novak Djokovic s-a accidentat la genunchi si e incert pentru meciul din sferturile Roland Garros

Liderul mondial Novak Djokovic a trecut in optimi de argentinianul Francisco Cerundolo dupa un meci de 4 ore si 29 de minute, cu revenire de la 2-4 in setul al patrulea. Novak Djokovic supravietuieste unui nou thriller de cinci seturi la Roland Garros .

Roland Garros 2024: Casper Ruud, calificare la pas in sferturi

Casper Ruud s-a calificat in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Taylor Fritz, scor 7-66), 3-6, 6-4, 6-2.

Novak Djokovic, calificare fantastica in sferturile Roland Garros - Revenire impresionanta a liderului ATP

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3.

Novak Djokovic, calificare si revenire fantastice in sferturile Roland Garros

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3. Djokovic are 370 de victorii la turneele de Grand Slam Ajuns la varsta de 37 de ani, Novak Djokovic continua sa impresioneze pe cele mai inalte scene ale tenisului. Liderul mondial a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa o batalie de patru ore si 37 de minute cu Francisco Cerundolo, ocupant al locului 27 ATP.

Jucatoarea de doar 17 ani, calificare in sferturi la Roland Garros 2024 - Tabloul complet

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Varvara Gracheva, scor 7-5, 6-2.

Roland Garros 2024: Campioana de la Australian Open, calificare la pas in sferturi

Aryna Sabalenka isi continua parcursul perfect la Roland Garros 2024, a doua jucatoare a lumii obtinand inca o victorie clara pe zgura de la Paris si calificarea in sferturile de finala.

Roland Garros 2024: A pierdut primul set, dar apoi si-a spulberat adversara si a ajuns in premiera in sferturile unui Grand Slam

Jasmine Paolini a ajuns pentru prima oara in sferturile unui turneu de Grand Slam, jucatoarea din Italia revenind spectaculos dupa ce a pierdut primul set in meciul cu Elina Avanesyan de la Roland Garros 2024.

Carlos Alcaraz, victorie lejera in optimile Roland Garros 2024

Carlos Alcaraz s-a calificat duminica in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Felix Auger-Aliassime, scor 6-3, 6-3, 6-1.

Primul sfertfinalist de la Roland Garros 2024

Stefanos Tsitsipas a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in patru seturi pe Matteo Arnaldi, scor 3-6, 7-64), 6-2, 6-2.

Irina Bara, eliminata dramatic de la Bogota dupa un meci extrem de intens cu Sara Errani

Irina Bara a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa un meci de trei ore impotriva lui Sara Errani. Romanca a avut numeroase sanse de break impotriva finalistei Roland Garros 2012, dar a fost invinsa dupa aproape 3 ore de joc, potrivit Eurosport. ro. Lupta tensionata in sferturile de finala la Bogota .

actualitate, 20:30