06:30

Simona Halep, RAVASITA dupa meciul pierdut la Wimbledon: Mesajul TULBURATOR al romancei (FOTO)

Simona Halep, ravasita dupa meciul pierdut marti in sferturile de finala de la Wimbledon. Partida pierduta in fata reprezentantei gazdelor, Johanna Konta, a facut ca Simona sa rateze sansa de a ur. continuă pe B1

Simona Halep, scandalizata dupa meciul cu Konta: Asa face ea mereu!

Simona Halep aratat calificarea in semifinalele turneului de la Wimbledon si, totodata, sansa de a deveni numarul unu mondial, insa a tinut sa sublinieze caultimul punct al meciului cu.

Simona Halep ajunge in sferturi la Wimbledon dupa eliminarea Victoriei Azarenka

De doua victorii avea nevoie Simona Halep pentru a ajunge numarul unu mondial inaintea disputei cu Victoria Azarenka din optimile turneului de la Wimbledon. Primul pas a fost facut in urma succesului, scor 7-6 3), 6-2, obtinut in fata jucatoarei din Belarus.

Simona Halep va evolua, luni, in optimi de finala la Wimbledon

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, va evolua, luni, in optimi de finala la Wimbledon, in jurul orei 15.

Simona Halep pierde in sferturi la Wimbledon si rateaza din nou sansa de a fi numarul 1 mondial

Simona Halep-Johanna Konta LIVE. Romanca conduce cu 3-0 in primul set Simona Halep si Johanna Konta 26 ani, 7 WTA) sunt la egalitate, 2-2, in meciurile directe. Halep s-a impus cel mai recent, cu 6.

Simona Halep a pierdut meciul cu Johanna Konta in sferturile de finala de la Wimbledon. Simona putea deveni numarul 1 in clasamentul WTA

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, a ratat, marti, calificarea in semifinalele turneului de la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului, si sansa de a deveni noul lider al clasamentului mondial al jucatoarelor profesioniste de tenis.

Reactia Simonei dupa meciul piercut in semifinala de la Wimbledon: Sunt foarte multumita de performanta mea

Dupa ce a pierdut meciul din sferturile de finala de la Wimbledon, Simona Halep a declarat, ca intradevar a a fost la un pas de a ajunge in fruntea WTA, insa a delcarat ca este foarte multumita.

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep se infrunta cu Johanna Konta pentru un loc in semifinale la Wimbledon. Miza este uriasa pentru Halep, care in cazul unei victorii va deveni NUMARUL 1 MONIDAL. Meciul va fi transmis LIVE VIDEO pe Eurosport si ONLINE STREAM pe Eurosport player, dupa ora 17.

Wimbledon, sferturi: Simona Halep vs Johanna Konta (dupa ora 17:00) - Istoricul aparte al confruntarilor directe - Frustrari, reveniri incredibile si lacrimi

Pe 10 iunie in ziua finalei de la Roland Garros), Simona Halep s-a aflat la o sigura victorie distanta de locul 1 WTA, iar la o luna de zile situatia se repeta. Miza cea mare era insa atunci titlul de Grand Slam, cel care, din pacate, a luat drumul Letoniei. Acum, de cealalta parte a fileului va fi Johanna Konta, fiica britanicilor, motiv numai bun de scos mandria de la naftalina. Meciul din sferturile de la Wimbledon va avea loc pe arena centrala, acolo unde si varul de pe tusa va tine cu Jo in disputa cu Simona. Meciul va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep, pacalita de fanii englezi! Moment incredibil la ultimul punct al meciului pierdut la Wimbledon

Simona Halep a ratat sansa de a trece pe primul loc in clasamentul WTA dupa ce a fost invinsa de britanica Johanna Konta in 3 seturi, in sferturile de finala de la Wimbledon. Finalul partidei.

LIVE Text Simona Halep vs Johanna Konta (dupa ora 18:00)/ Venus a eliminat-o pe Ostapenko

actualitate, 06:30