01:05

Tur Open

ATP Madrid: Calificare in turul doi pentru cel mai bun jucator sub 18 ani Rezultatele zilei

Joao Fonseca s-a facut remarcat la Bucuresti, cand a avut o prestatie foarte buna la turneul ATP Tiriac Open. in primul tur la ATP Madrid, tanarul brazilian a trecut de americanul Alex Michelsen 70 ATP), scor 4-6, 6-0, 6-2.

Trei romance raman pe tabloul principal la Madrid Open. Ana Bogdan invinsa in primul tur

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu a debutat cu o victorie la turneul WTA 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7. 965 de euro, in timp ce Jaqueline Cristian a reusit sa acceada pe tabloul principal.

Simona Halep ar putea primi un wild-card la Jocurile Olimpice de la Paris. Ce spune seful COSR: Se fac demersuri pe mai multe canale

Mihai Covaliu, presedintele Comitetului Olimpic si Sportiv Roman COSR), a declarat ca sansele ca Simona Halep sa primeasca un wild-card la Jocurile Olimpice de la Paris sunt importante, scrie Agerpres. Sportiva noastra poate participa la orice meci oficial de tenis, dupa ce TAS a redus in martie suspendarea acesteia de la patru ani la 9 luni. Pana acum, romanca a participat la Miami Open, unde a fost eliminata in primul tur al competitiei, dupa un meci de foc cu Paula Badosa. Mihai Covaliu sustine ca sansele Simonei Halep de a primi un wild-card la JO 2024 sunt importante .

Reverul cu o mana al lui Stan Wawrinka, prezent un singur tur la ATP Tiriac Open 2024

Ajuns la 39 de ani, Stanislas Wawrinka ii incanta in continuare pe fanii tenisului din intreaga lume, iar ultimii care s-au putut bucura de reverul cu o mana executat de elvetian au fost chiar cei prezenti la Tiriac Open, turneu ATP 250 de la Bucuresti.

ATP Tiriac Open 2024: Romania, fara reprezentanti pe tabloul principal: Organizatorii ar fi putut ajuta cu un wild card

Romania nu are reprezentanti pe tabloul principal de la Tiriac Open ATP 250), dupa ce Filip Jianu a fost invins in ultimul tur al calificarilor de la Bucuresti.

ATP Tiriac Open 2024: Campionul de la Cordoba, surclasat in primul tur de la Bucuresti

Luciano Darderi a cucerit primul sau titlu ATP in acest sezon la Cordoba), dar aventura italianului a fost una scurta la Tiriac Open, turneu de categorie ATP 250.

ATP Tiriac Open 2024: Un nume important s-a retras cu doar cateva ore inaintea debutului sau

Dupa spectaculosul Gael Monfils si Adrian Mannarino urma sa fie principal favorit), inca un sportiv de top din Franta s-a retras de la Tiriac Open: Richard Gasquet fost loc 7 ATP) a abandonat inaintea meciului din primul tur.

L-a invins pe Novak Djokovic la Indian Wells, dar a fost eliminat dramatic de la ATP Tiriac Open 2024

Luca Nardi, jucator care a produs surpriza anului invingandu-l pe Novak Djokovic la Indian Wells, a fost eliminat in primul tur de la Tiriac Open, italianul fiind invins dramatic de Thiago Seyboth Wild, dupa ce a ratat cinci mingi de meci, scor 6-3, 5)6-7, 7-62).

Avem turneu, n-avem jucatori. Romania, fara niciun reprezentant pe tabloul principal la Tiriac Open

Florin Jianu, ultima speranta a Romaniei de a avea un jucator pe tabloul principal de la Tiriac Open, turneul ATP 250 programat in aceasta saptamana la Bucuresti, a pierdut in ultimul tur al calificarilor.

ATP Tiriac Open 2024: Filip Jianu, in ultimul tur al calificarilor Trei romani au fost eliminati

Filip Cristian Jianu este singurul roman care a ramas in cursa pentru un loc pe tabloul principal de la Tiriac Open turneu ATP 250). Alti trei sportivi din tara noastra au fost invinsi in primul tur al calificarilor de la Bucuresti.

ATP Tiriac Open 2024: Triplu campion de Grand Slam, duel cu unul dintre favoriti in runda inaugurala

Nume importante din tenisul masculin se vor afla la startul turneului Tiriac Open ATP 250) de la Bucuresti, iar in primul tur se vor intalni Stanislas Wawrinka multiplu campion de Grand Slam) si Nuno Borges favorit 7).

Gestul pentru care americanii o acuza pe Simona Halep de ipocrizie. Ce a facut romanca de a fost aspru criticata

Simona Halep32 de ani) a revenit pe teren luna aceasta dupa aproape 19 luni de absenta. A jucat la Miami Open, in meciul din primul tur cuPaula Badosa. Meciul s-a inchelat cu scor 6-1, 4-6, 3-6 si a castigat Badosa. Simona a putut participa la turneu datorita faptului ca a primit unwild card acordat de organizatori.

WTA Antalya: Gabriela Ruse, eliminata dupa ce a ratat doua mingi de meci

Gabriela Ruse s-a oprit in primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125, dupa ce a fost invinsa de o jucatoare mai slab clasata.

Simona Halep, reactie transanta la adresa lui Caroline Wozniacki: Daca nu intelege, sa i se traduca

Simona Halep s-a intors in Romania dupa participarea la Miami Open si a oferit cateva declaratii de presa, vorbind inclusiv despre afirmatiile controversate pe care le-a facut Caroline Wozniacki la adresa ei, transmite GSP. Halep a fost eliminata de la Miami Open din primul tur, fiind invinsa in trei seturi de Paula Badosa. Pentru fostul lider WTA a fost prima partida jucata dupa 29 august 2022, cand a izbucnit scandalul de dopaj.

Sorana Cirstea, ultima racheta a Romaniei la Miami Open. Are de luat o revansa

Jucatoarea Sorana Cirstea a avut primul tur liber la Miami Open si va debuta in competitie, vineri seara, dupa ora 21:30 a Romaniei.

Simona Halep, mai fericita ca niciodata dupa revenirea in tenis: Cineva mi-a spus Daca as primi un dolar pentru fiecare zambet al tau, as fi un om bogat la finalul zilei. Ce spune despre antrenorul Carlos Martinez

Simona Halep a revenit pe terenul de tenis, dupa o pauza de un an si jumatate din cauza suspendarii de la US Open 2022. Chiar daca nu a trecut de primul tur de la Miami Open, sportiva noastra pare sa fie mai fericita ca niciodata dupa aceasta revenire. Tenismena a oferit un interviu de-a dreptul emotionant pentru WTA, in care a povestit tot ceea ce a trait in ultima perioada. Simona Halep: Cineva mi-a spus Daca as primi un dolar pentru fiecare zambet al tau, al fi un om bogat la finalul zilei .

Cati ani va mai juca Simona Halep tenis. Carlos Martinez a avut numai cuvinte de lauda la adresa sportivei noastre: Are o ambitie care misca muntii

Simona Halep a dezvaluit recent ca noul sau antrenor va fi spaniolul Carlos Martinez Comet. Sportiva noastra a facut acest anunt dupa ce a fost eliminata in primul tur de la Miami Open, in urma unui duel de foc cu Paula Badosa 80 WTA). Am vorbit cu Carlos Martinez, o sa am o perioada de pregatire, de cunoastere, sa spun asa, dupa Miami, cand ma voi intoarce in Europa. Sper sa mearga bine, eu il apreciez foarte mult, a lucrat cu jucatoare care mie mi-au placut foarte mult, cum a fost Svetlana Kuznetsova si ii admir munca foarte-foarte mult, a spus Simona Halep. Carlos Martinez a dezvaluit cati ani va mai juca Simona Halep tenis .

Cariera noului antrenor al Simonei Halep, Carlos Martinez. Ce spune sportiva noastra despre el: ii admir munca foarte-foarte mult

Simona Halep a fost eliminata in primul tur la Miami Open, dupa un meci de foc cu Paula Badosa 80 WTA). Sportiva noastra a jucat primul sau meci oficial dupa un an si jumatate de pauza, avand un scor exceptional, scor 6-1, 4-6, 3-6. Carlos Martinez, noul antrenor al Simonei Halep .

infrangerea Simonei Halep de la WTA Miami, analizata atent. CTP a rabufnit: Bucuria si magaria

Simona Halep a revenit pe terenul de tenis dupa o pauza de 18 luni, insa a fost invinsa de Paula Badosa in primul tur al turneului WTA Miami Open. CTP a vorbit despre prestatia sportivei in primul ei meci dupa mult timp. CTP, despre primul meci al Simonei Halep dupa 18 luni Simona Halep a .

Ana Bogdan pierde in primul tur la Miami Open. Cati bani va primi tenismena romana

Tenismena romana Ana Bogdan a fost invinsa in primul tur al masters-ului de la Miami de sportiva ceha Katerina Siniakova, numarul 42 in clasamentul mondial.