00:07

Tur Roland

Novak Djokovic supravietuieste unui nou thriller de cinci seturi la Roland Garros

Pentru al doilea tur consecutiv liderul mondial Novak Djokovic a avut nevoie de cinci seturi pentru a continua aventura la Roland Garros, unde jucatorul din Serbia urmareste obtinerea unui nou titlu de Mare Slem.

Turneul de la Roland-Garros. Ana Bogdan si Jaqueline Cristian s-au oprit in primul tur la dublu

Perechea Ana BogdanJaqueline Cristian a fost eliminata, duminica, 2 iunie 2024, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Roland-Garros.

Victor Cornea, eliminat in primul tur de dublu la Roland Garros

Perechea formata din romanul Victor Cornea si italianul Luciano Darderi s-a oprit in runda inaugurala de dublu de la Roland Garros, dupa ce reusise sa castige primul set.

Sorana Cirstea, eliminata de Anna Blinkova in primul tur la Roland Garros

Sorana Cirstea, locul 30 WTA si favorita 28, a fost eliminata, marti, in primul tur la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Sorana Cirstea, rapusa dupa doua ore si jumatate, in primul tur la Roland Garros, de rusoaica Blinkova

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea a fost invinsa de rusoaica Ana Blinkova cu 6-3, 3-6, 7-6 105), marti, in prima runda a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Slem al anului.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoaica Anna Blinkova. De ce meciul a avut o intarziere de cinci ore

Sorana Cirstea 34 de ani, 30 WTA) a fost eliminata in primul tur la Roland Garros. Romanca a fost invinsa de rusoiaca Anna Blinkova 25 de ani, 55 WTA), cu scor 3-6, 6-3, 6-7. Sorana Cirstea paraseste turneul de la Paris in turul 1, la capatul unei zile extrem de complicate, similara cu ce s-a intamplat si anul trecut, conform GSP.

Sorana Cirstea, OUT de la Roland Garros. Romania a ramas cu doua jucatoare pe tabloul de simplu

Tenismena romana Sorana Cirstea a parasit turneul de Grand Slam de la Roland Garros inca din primul tur, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de rusoaica Ana Blinkova, cu scorul de 6-3, 3-6, 7-6 105). in acest moment, singurele reprezentante ale Romaniei pe tabloul de simplu sunt Irina Begu si Ana Bogdan. Cap .

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Roland Garros

Cotata printre favorite la editia din acest an de Roland Garros, jucatoarea Sorana Cirstea a dat cu piciorul unei sanse bune de a ajunge in fazele superioare.

Debut in forta pentru a doua favorita la Roland Garros

Aryna Sabalenka a inceput perfect turneul de la Paris, iar in primul tur a trecut fara probleme de rusoaica Erika Andreeva 100 WTA) dupa doar doua seturi, scor 6-1, 6-2.

Roland Garros 2024: Doua foste semifinaliste, eliminate in primul tur (Rezultatele de luni)

Maria Sakkari si Beatriz Haddad Maia, jucatoare care au impresionat de-a lungul timpului pe zgura au ajuns in semifinale la Roland Garros in 2021, respectiv 2023), au parasit editia din acest an a Grand Slamului de la Paris inca din runda inaugurala.

Roland Garros: Anna Blinkova vs Sorana Cirstea - Miza pe romanca

Anna Blinkova - Sorana Cirstea, meci contand pentru primul tur al turneului de Grand Slam de la Paris, este programat, marti, 28 mai, pe terenul nr. 5, de la ora 12:00, si va fi transmis in direct de Eurosport 2.

Ana Bogdan, victorie in primul tur la Roland Garros Duel tare in runda a doua

Ana Bogdan a trecut cu bine de runda inaugurala a turneului de la Paris, dupa o victorie in doua seturi in fata frantuzoaicei Elsa Jacquemot 149 WTA), scor 6-1, 6-3.

Finalul erei Nadal la Roland Garros! Regele zgurii pariziene, eliminat in primul tur

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, regele zgurii pariziene, cu 14 trofee castigate la Roland Garros, a fost eliminat in runda inaugurala a turneului din capitala Frantei, dupa ce a pierdut in trei seturi, 3-6, 6-7, 3-6, in fata germanului Alexander Zverev. Zverev s-a impus dupa o partida de trei ore si 6 minute, in care a .

Regele de la Rolanda Garros, Nadal, eliminat in primul tur la turneul de la Paris

Jucatorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost numar 1 mondial, in prezent pe locul 275 ATP, a fost eliminat luni, in prima runda a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Slem al anului, dupa ce s-a inclinat in trei seturi, 3-6, 6-7 57), 3-6, in fata germanului Alexander Zverev 4 ATP, fa.

Rafael Nadal, eliminat in primul tur la Roland Garros: Nu stiu daca ma aflu pentru ultima oara, aici, in fata voastra

De 14 ori campion pe zgura de la Roland Garros, spaniolul Rafael Nadal a fost invins de germanul Alexander Zverev la capatul unui meci de trei seturi.

Romancele Ana Bogdan si Irina Begu, in primul tur la turneul de tenis Roland Garros 2024

Jucatoarele de tenis Ana Bogdan si Irina Begu vor evolua in primul tur la Roland Garros 2024, al doilea grand slam al anului.

Campioana din 2021, invinsa in primul tur la Roland Garros

Barbora Krejcikova a fost eliminata in primul tur la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Viktorija Golubovic, scor 7-63), 6-4.

Carlos Alcaraz, victorie lejera in primul tur la Roland Garros

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul doi la Roland Garros, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Jeffrey John Wolf, scor 6-1, 6-2, 6-1.

Roland Garros 2024: Jaqueline Cristian, eliminata in primul tur de o fosta campioana de la Paris

Jaqueline Cristian s-a oprit in primul tur la Roland Garros 2024, sportiva noastra fiind invinsa in doua seturi de Jelena Ostapenko.

Roland Garros 2024: Ana Bogdan si Irina Begu vor debuta luni - Ora de start a meciului Rafael Nadal vs Alexander Zverev

Organizatorii de la Roland Garros au anuntat programul zilei de luni, 27 mai, Ana Bogdan si Irina Begu urmand sa evolueze in primul tur. Campion de 14 ori la Grand Slamul din Paris, Rafael Nadal il va intalni pe Alexander Zverev.

actualitate, 00:07