21:45

Turneul Toronto

Sinner, campion la Toronto

Italianul Jannick Sinner a castigat turneul de la Toronto dupa o finala de doua seturi contra australianului Alex De Minaur.

Favoritul numarul doi, eliminat in sferturi la ATP Toronto

Daniil Medvedev a parasit surprinzator turneul ATP 1000 de la Toronto, dupa ce a fost invins in sferturile de finala de australianul Alex De Minaur 18 ATP) in doar doua seturi, scor 7-67), 7-5.

Cu cine si-a petrecut Madalina Ghenea ziua de nastere Modelul a implinit 36 de ani

Madalina Ghenea este fara doar si poate una dintre cele mai frumoase femei din Romania. Sexy modelul a atras intotdeauna privirile cu fotografiile pe care le-a publicat in mediul online. Recent, actrita a implinit frumoasa varsta de 36 de ani si si-a petrecut ziua de nastere alaturi de iubitul sau, tenismenul bulgar Grigor Dimitrov, la piscina. Grigor Dimitrov a renuntat la turneul de la Toronto doar pentru a-i fi alaturi Madalinei .

Djokovici s-a retras de la turneul ATP Masters 1000 de la Toronto

Sarbul Novak Djokovici s-a retras de la turneul de categorie ATP Masters 1000 de la Toronto, din cauza oboselii, au anuntat organizatorii competitiei.

Ultima luna in clasamentul WTA pentru Simona Halep. Americanii scriu ca jucatoarea de tenis a fost ucisa de ITIA

Simona Halep este suspendata provizoriu pentru dopaj si va parasi clasamentul WTA peste o luna, dupa turneul de la Toronto. Jucatoarea din Romania primeste astfel lovitura dupa lovitura in conditiile in care ultimul meci oficial l-a disputat in luna august la US Open 2022. Simona Halep va parasi clasamentul WTA dupa turneul de la Montreal .

Halep aluneca in ierarhia WTA: Scenariul negru de dupa US Open

Revenita in Top 10, in august, dupa ce a castigat turneul de la Toronto, Simo plateste scump eliminarea de la US Open, in turul I.

Prima reactie a lui Patrick Mouratoglou dupa ce Simona Halep a fost eliminata in primul tur de la US Open 2022

Simona Halep a castigat turneul de la Toronto la jumatatea lunii august si parea increzatoare in propriile forte inaintea US Open 2022, dar sportiva noastra a fost eliminata inca din runda inaugurala a Grand Slamului de la New York. La aproape doua zile dupa infrangerea suferita de romanca in fata Dariei Snigur 124 WTA, jucatoare venita din calificari), antrenorul Patrick Mouratoglou a vorbit despre rezultatul de la Flushing Meadows.

Cristian Tudor Popescu, despre eliminarea Simonei Halep de la US Open: Tanara Daria Snigur din Ucraina a daruit o mare victorie poporului ei chinuit

Cristian Tudor Popescu a comentat eliminarea Simonei Halep de la US Open si spune ca adversara romancei, Daria Snigur din Ucraina, a daruit o mare victorie poporului ei chinuit. Dubla-castigatoare de Grand Slam a parasit prematur turneul de la Flushing Meadows, fiind invinsa luni seara in trei seturi de Daria Snigur, cu toate ca a castigat la 0 actul al doilea si a salvat doua mingi de meci in decisiv. Eliminarea a fost cu atat mai surprinzatoare, avand in vedere ca recent Simona Halep a castigat competitia de la Toronto si a revenit in Top 10 mondial.

Locul pe care Simona Halep il va ocupa in clasamentul WTA dupa abandonul de la WTA Cincinnati

Simona Halep a revenit in TOP 10 mondial dupa ce a castigat turneul de la Toronto, iar in aceasta saptamana a abandonat in turul al doilea de la Cincinnati inainte de meciul cu Veronika Kudermetova).

Ce a spus Simona Halep dupa victoria cu Anastasia Potapova din turul intai de la WTA Cincinnati

Simona Halep s-a calificat in turul doi la turneul de categorie WTA 1000 de la Cincinnati dupa ce a invins-o greu, in trei seturi, pe Anastasia Potapova. Dupa un nou succes, campioana de la Toronto a vorbit despre atuurile sale in fata rusoaicei.

Simona Halep, in fata unor alte premii generoase. Cati bani poate castiga romanca la Cincinnati

Simona Halep, in fata unor alte premii generoase. Jucatoarea din Constanta s-a impus in turneul de la Toronto, adjudecandu-si cel de-al 24-lea titlu din cariera. Ea a fost recompensata si cu un cec in valoare de 439. 700 de dolari, ea depasind 40 de milioane de dolari castigati doar din tenis. Simona Halep va lua startul, .

Simona Halep, adversara schimbata in turul 1 la Cincinnati. Cu cine joaca si de la ce ora

Simona Halep, adversara schimbata in turul 1 la Cincinnati. Fostul lider mondial si-a adjudecat intr-o maniera entuziasmanta cel de-al 24-lea trofeu din cariera dupa ce s-a impus in turneul de la Toronto. Romanca a reusit sa reintre dupa un an, cu aceasta ocazie, in Top 10 mondial, ocupand pozitia a 6-a. Simona Halep va participa .

Unde ii puteti scrie Cristinei de la Sportsnet ca sa o invatati geografie

Dupa ce a castigat turneul de tenis de la Toronto, capitala Canadei, :) Simona Halep a fost confruntata la conferinta de presa de dupa meci cu o intrebare care voit sau intamplator a confundat Romania cu Ungaria. Iata unde ii puteti scrie jurnalistei care nu a dat pe la scoala in gimnaziu.

Patrick Mouratoglou, dupa victoria Simonei Halep de la Toronto: Nu am mai vazut niciodata o natiune care isi sustine atat de tare campioana, peste tot in lume

Patrick Mouratoglou, antrenorul Simonei Halep, a transmis un mesaj emotionant dupa triumful de la Toronto, primul titlu castigat de romanca de cand au inceput colaborarea. Cunoscutul tehnician francez si-a felicitat jucatoarea, dar nu a uitat nici de fenomenalul public roman din Canada. Odata cu victoria de pe hardul canadian, acolo unde a cucerit primul titlu de categorie WTA 1000 dupa Roma 2020, Simona Halep a revenit oficial intre primele 10 tenismene din lume, ocupand de luni locul 6 in clasamentul mondial. in plus, romanca este pe pozitia a 4-a in cursa pentru calificarea la Turneul Campioanelor.

Simona Halep si suma impresionanta castigata in cariera - Tot mai aproape sa o devanseze pe Venus Williams

Simona Halep a castigat turneul WTA 1000 de la Toronto, iar premiul pentru invingatoare a fost unul pe masura efortului depus. Sportiva noastra se apropie in topul castigurilor de locul al doilea, unul ocupat de ani buni de Venus Williams.

Clasamentul WTA: Lidera surprinzatoare la dublu - Are doar 18 ani

La doar 18 ani, Coco Gauff a devenit numarul unu in clasamentul WTA la dublu. Ea s-a impus alaturi de Jessica Pegula in turneul de la Toronto.

GSP: VIDEO. Imagini memorabile. Simona Halep, asaltata de oameni dupa titlul de la Toronto. Mouratoglou a intervenit: Lasati-i doar pe romani, va rog

Simona Halep 30 de ani, 6 WTA) a castigat aseara turneul de la Toronto, al 24-lea din cariera. Dupa acest succes, Simona a ajuns pe locul 6 in clasamentul WTA, iar in conturile sale au intrat 440. 000 de dolari.

Triumful Simonei Halep de la Toronto, analizat de Cristian Tudor Popescu: Genul asta de joc l-a mai avut in 2018, cand a avut maximul ei din cariera

Simona Halep a castigat turneul WTA de la Toronto, iar victoria romancei a fost analizata de gazetarul Cristian Tudor Popescu, care a comparat prestatia de pe hardul canadian cu cea din 2018, cand a avut maximul ei din cariera, transmite GSP. ro. Odata cu titlul cucerit la Toronto, fostul lider mondial a revenit oficial in Top 10 WTA.

Reactia presei internationale dupa ce Simona Halep a castigat turneul WTA de la Toronto

Simona Halep a triumfat la turneul de categorie WTA 1000 de la Toronto, iar presa internationala a reactionat, felicitand-o pe eleva lui Patrick Mouratoglou pentru primul trofeu cucerit din ianuarie 2022 incoace la Melbourne Summer Set 2).

GSP: Moment naucitor pentru Simona Halep. A fost intrebata daca va sarbatori alaturi de fanii unguri. Cum a reactionat sportiva

Simona Halep 30 de ani, 6 WTA) a castigat turneul de la Toronto, dupa victoria din finala cu Betariz Haddad Maia 26 de ani, 16 WTA), scor 6-3, 2-6, 6-3. La conferinta de presa de la finalulul meciului, romanca a fost in centrul unei confuzii create de o jurnalista.

actualitate, 21:45