22:30

Turul Grand

CORESPONDENTA DE LA PARIS Irina Begu, oaspetele surpriza care o ajuta sa se relaxeze la Roland Garros si participarea la Jocurile Olimpice

Irina Begu s-a calificat in turul trei de la Roland Garros si forteaza contra Varvarei Gracheva calificarea in a doua saptamana de la Paris. Sportiva noastra are parte de o sustinere aparte la Grand Slamul de la Porte dAuteuil, catelul sau fiind pentru prima data la un turneu de tenis alaturi de ea. Irina de-abia asteapta sa reprezinte Romania la Jocurile Olimpice din vara acestui an.

Ana Bogdan, in turul al treilea la Roland Garros, dupa ce a eliminat-o pe finalista din 2021

Tenismena romana Ana Bogdan s-au calificat in runda a treia a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi identice pe rusoaica Anastasia Pavliucenkova, scor 6-4, 6-4. Jucatoarea noastra s-a impus in fata finalistei din 2021 dupa o ora si 38 de minute. Ana Bogdan 31 ani, 64 .

Irina Begu, in turul al treilea la Roland Garros

Irina Begu s-a calificat in runda a treia a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua pe cehoaica Linda Noskova, cu 6-4, 6-1. Irina Begu 33 ani, 127 WTA) a obtinut victoria dupa o ora si 15 minute. Daca raportul mingilor direct castigatoare a fost destul de echilibrat .

Castigatoare de Grand Slam, eliminata in turul doi la Roland Garros

Jelena Ostapenko a fost eliminata in turul doi la Roland Garros, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Clara Tauson, scor 4)6-7, 6-4, 3-6.

VIDEO Stan Wawrinka, eliminat in turul doi la Roland Garros 2024 - Lacrimile unui campion

Victoria in fata rivalului Andy Murray ramane singura obtinuta de Stan Wawrinka la Roland Garros 2024, castigatorul editiei din 2015 a Grand Slamului de la Paris fiind eliminat in turul al doilea de Pavel Kotov.

Roland Garros: Ana Bogdan vs Anastasia Pavlyuchenkova - Misiune dificila pentru romanca

Ana Bogdan - Anastasia Pavlyuchenkova, meci contand pentru turul al doilea al turneului de Grand Slam de la Paris, este programat, miercuri, 29 mai, nu inainte de ora 12:00, si va fi transmis in direct de Eurosport 2.

Roland Garros 2024: Elena Rybakina, in turul doi dupa un spectacol ofensiv

Elena Rybakina spera sa-si imbunatateasca cea mai buna performanta de la Roland Garros, iar sportiva kazaha a avut nevoie de o ora si 14 minute pentru a obtine calificarea in turul al doilea al Grand Slamului de la Paris.

Irina Begu s-a calificat in turul doi la Roland Garros

Irina Begu, locul 127 WTA, s-a calificat, luni, in turul doi al turneului de la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Irina Begu, calificare facila in turul secund la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Irina Begu s-a calificat, luni, in runda a doua a turneului de Grand Slam de la Roland Garros, dupa ce a invins-o in doua seturi identice, scor 6-2, 6-2, pe Julia Rivera. Aflata la a treisprezecea participare pe zgura pariziana,Irina Begu, in prezent pe locul 127 WTA, a invins-o in runda .

Roland Garros 2024: Calificare in turul doi pentru unul dintre favoritii specialistilor

Stefanos Tsitsipas se numara printre jucatorii vazuti de specialisti cu sanse la castigarea Roland Garros 2024, iar grecul a debutat cu dreptul la turneul de Grand Slam de la Paris.

Roland Garros 2024: Cristina Dinu si Miriam Bulgaru, mai aproape de tabloul principal Irina Bara, eliminata

Cristina Dinu si Miriam Bulgaru au ajuns in turul doi al calificarilor de la Roland Garros 2024, in timp ce Irina Bara a pierdut si a ratat prezenta pe tabloul principal al Grand Slamului de la Paris.

WTA Roma: Sorana Cirstea si Jaqueline Cristian, dueluri cu campioane de Grand Slam - Cine transmite meciurile din turul trei

Romania are trei jucatoare calificate in turul trei al turneului WTA 1000 de la Roma, iar doua dintre ele Sorana Cirstea si Jaqueline Cristian) vor juca sambata in complexul de la Foro Italico.

Multiplu finalist de Grand Slam, eliminat in turul doi la ATP Roma, desi a castigat primul set cu 6-0

Casper Ruud a fost eliminat in turul doi al turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in trei seturi de Miomir Kecmanovic, scor 6-0, 4-6, 4-6.

Finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi la WTA Roma

Sara Errani a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Elina Svitolina, scor 6-0, 6-2.

WTA Roma: Multipla finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi

Ons Jabeur a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Roma, tunisianca fiind invinsa in trei seturi de Sofia Kenin, scor 5-7, 6-2, 4-6.

Ana Bogdan, eliminata in turul doi la Roma. A avut patru mingi de 4-1 in decisiv cu o castigatoare de Grand Slam

Jucatoarea Ana Bogdan a parasit turneul WTA 1000 de la Roma, joi seara, in faza turului al doilea.

WTA Roma: Favorita eliminata in turul doi de o tripla castigatoare de Grand Slam - Set pierdut cu 6-0

Veronika Kudermetova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, fiind invinsa in doua seturi de Angelique Kerber, scor 6-3, 6-0.

Ana Bogdan, in turul secund la Roma! Se va duela cu o castigatoare de Grand Slam

Ana Bogdan a avansat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Roma, dupa ce a invins-o marti pe canadianca Leylah Fernandez, in doua seturi, cu 6-4, 6-1. Ana Bogdan a avut nevoie de o ora si 42 de minute pentru a trece de finalista US Open din 2021, care in acest moment .

Ana Bogdan invinge o finalista de Grand Slam pentru calificarea in turul 2 la Roma

Jucatoarea Ana Bogdan s-a calificat, marti, in turul secund la turneul WTA 1000 de la Roma.

Ana Bogdan, in turul doi la WTA Roma - Victorie clara in fata unei finaliste de Grand Slam

Ana Bogdan s-a calificat in turul doi la turneul WTA 1000 de la Roma, sportiva noastra obtinand o victorie categorica, in doua seturi, in fata canadiencei Leylah Fernandez finalista la US Open 2021).

actualitate, 22:30