01:05

Vitesse - Petrolul 1-2/ Grozav aduce calificarea la ultima faza

Petrolul s-a calificat dramatic in play-off-ul Europa League dupa ce a invins, scor 2-1, pe Vitesse, in Olanda. Golul victoriei a fost marcat de Gheorghe Grozav la ultima faza a disputei. continuă pe Hotnews

Gicu Grozav aduce calificarea Petrolului in playoff-ul Europa League

Petrolul a pus capat unei saptamani perfecte a echipelor romanesti in preliminariile cupelor europene, invingand la limita, scor 2-1, la Arnhem, multumita unei executii de exceptie a lui Gicu Grozav, in minutele de prelungire.

Vitesse-Petrolul 1-2 / Cosmin Contra jubileaza:S-a facut dreptate, meritam din plin sa ajugem in play-off!

Cosmin Contra a fost foarte fericit la finalul partidei Vitesse-Petrolul, meci incheiat cu victoria ploiestenilor, scor 2-1, care a adus califcarea in play-off-ul Europa League. Tehnicianul asteapta cu mare incredere tragerea la sorti, precizand ca noul obiectiv al echipei sale este calificarea in grupele competitiei.