07:00

Wta Scor

Trofeul Clarins: Gabriela Ruse, in semifinale dupa o victorie categorica Duel cu principala favorita

Gabriela Ruse a reusit vineri calificarea in semifinalele Trofeului Clarins competitie de categorie WTA 125), dupa un succes categoric in fata frantuzoaicei Alize Cornet 99 WTA), scor 6-1, 6-2.

VIDEO Aryna Sabalenka, in finala WTA Roma - A eliminat cea mai in forma jucatoare din circuit

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in finala turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Danielle Collins, scor 7-5, 6-2.

Iga Swiatek, prima finalista de la WTA Roma - A eliminat campioana de la US Open

Iga Swiatek a obtinut calificarea in finala turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Coco Gauff, scor 6-4, 6-3.

Gabriela Ruse, in sferturi la Trofeul Clarins - A invins un nume important din WTA, scor 6-1, 6-0

Gabriela Ruse isi continua parcursul excelent la Trofeul Clarins WTA 125), sportiva noastra invingand-o categoric pe Kristina Mladenovic, jucatoare cu 9 titluri de Grand Slam in probele de dublu si dublu mixt, joi, in optimi.

Cea mai in forma jucatoare din circuitul WTA, calificare in semifinalele WTA Roma

Danielle Collins a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Victoria Azarenka, scor 6-4, 6-3.

Aryna Sabalenka, calificare la pas in semifinalele WTA Roma

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko, scor 6-2, 6-4.

WTA Roma: Adversara liderei mondiale in semifinalele competitiei

Coco Gauff s-a calificat marti in semifinalele turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in sferturi pe chinezoaica Qinwen Zheng 7 WTA), scor 7-64), 6-1.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid

Romanca Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului ITF de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe australianca Destanee Aiava, scor 6-3, 7-5. Bara 29 ani, 198 WTA) a avut nevoie de o ora si 39 de minute pentru a obtine victoria, la primul sau duel cu Aiava 24 .

Iga Swiatek, calificare in semifinale la WTA Roma dupa o noua victorie categorica

Iga Swiatek a obtinut calificarea in semifinalele turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Madison Keys, scor 6-1, 6-3.

Irina Begu, invinsa categoric in optimi la WTA Roma Set pierdut cu 6-0

Irina Begu s-a oprit in optimile de finala ale turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa de americanca Danielle Collins 15 WTA) in doar doua seturi, scor 6-0, 6-3.

Iga Swiatek, in sferturi la WTA Roma Victorie in fata triplei castigatoare de Grand Slam

Lidera mondiala si-a respectat statutul de favorita in optimile WTA Roma si a invins-o in doua seturi pe germana Angelique Kerber 331 WTA), scor 7-5, 6-3.

VIDEO Multipla castigatoare de Grand Slam, eliminata in optimi la WTA Roma

Naomi Osaka a fost eliminata in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Qinwen Zheng, scor 6-2, 6-4.

WTA Roma: Sorana Cirstea, eliminata in optimi fara drept de apel de o finalista de Grand Slam

Sorana Cirstea a inregistrat prima infrangere contra jucatoarei Madison Keys, americanca avand castig de cauza, scor 6-2, 6-1, dupa un meci pe care l-a dominat cu autoritate. Cirstea este astfel eliminata din optimile competitiei de la Foro Italico.

Adversara dificila pentru Irina Begu in optimile de la WTA Roma - Tabloul complet

Danielle Collins a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Caroline Garcia, scor 6-3, 6-3.

Locul 120 mondial, in optimi la WTA Roma - Victorie in fata unei campioane de Grand Slam

Rebecca Sramkova s-a calificat in optimile turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Sofia Kenin, scor 6-4, 4-6, 6-4.

WTA Roma: Doua favorite, eliminate in turul trei la WTA Roma Rezultatele zilei

Naomi Osaka a reusit o noua victorie importanta la turneul WTA de la Roma, unde a trecut in turul al treilea de rusoaica Daria Kasatkina 11 WTA) dupa doua seturi, scor 6-3, 6-3.

Jaqueline Cristian, eliminare dramatica la WTA Roma Set castigat cu 6-0 in fata favoritei numarul 3

Jaqueline Cristian s-a oprit in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, invinsa in trei seturi de americanca Coco Gauff 3 WTA), scor 1-6, 6-0, 3-6.

WTA Roma: Sorana Cirstea, calificare entuziasmanta in optimi Victorie in fata campioanei de la Wimbledon

Sorana Cirstea a reusit o calificare entuziasmanta in optimile turneului WTA 1000 de la Roma, dupa ce a invins-o in doua seturi pe ceha Marketa Vondrousova 6 WTA, campioana la Wimbledon), scor 7-61), 6-3.

WTA Roma: Aryna Sabalenka, calificare in turul al treilea - Set pierdut cu locul 109 mondial

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Katie Volynets, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi la WTA Roma

Sara Errani a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Elina Svitolina, scor 6-0, 6-2.

actualitate, 07:00