22:15

500 Stuttgart

Elena Ribakina a castigat turneul WTA de la Stuttgart

Kazaha Elena Ribakina a castigat turneul WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in finala, in doua seturi simetrice, scor 6-2, 6-2, pe ucraineanca Marta Kostiuk. Favorita numarul patru, Ribakina, care in semifinale a eliminat-o pe poloneza Iga Swiatek, liderul WTA si principala favorita, s-a impus lejer, dupa doar o ora si zece .

WTA Stuttgart: Campioana de Grand Slam a castigat a treia finala din acest an

A patra favorita la startul turneului de categorice WTA 500 de la Stuttgart, kazaha Elena Rybakina s-a impus in finala in fata ucrainencei Marta Kostyuk 27 WTA) in doar doua seturi, scor 6-2, 6-2.

Iga Swiatek a ratat calificarea in finala turneului WTA Stuttgart Poloneza castigase ultimele doua editii

Castigatoare a ultimelor doua editii ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, lidera mondiala a ratat participarea in finala, invinsa de Elena Rybakina 4 WTA), scor 6-3, 4-6, 6-3.

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA si principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 72), 6-3, in sferturile de finala. Turneul este dotat cu premii totale in .

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la US Open, eliminata dupa ce salvase sapte mingi de meci

Marta Kostyuk este una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit si a demonstrat acest lucru si la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Dupa ce le-a eliminat pe Laura Siegemund campioana din 2017) si Qinwen Zheng favorita 5), sportiva din Ucraina a trecut si de Coco Gauff castigatoarea US Open 2023) si s-a calificat in semifinale.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la WTA Stuttgart Meci greu in fata Emmei Raducanu

Lidera mondiala Iga Swiatek s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa victoria in fata Emmei Raducanu 303 WTA), scor 7-62), 6-3.

WTA Stuttgart: A doua favorita, esec in sferturile de finala

Aryna Sabalenka nu trece prin cea mai buna perioada a carierei, iar la turneul WTA 500 de la Stuttgart s-a oprit in sferturile de finala in fata cehei Marketa Vondrousova 8 WTA), scor 3-6, 6-3, 7-5.

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart

Britanica Emma Raducanu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a invins-o in doua seturi, cu 6-0, 7-5, pe cehoaica Linda Noskova. Raducanu, al carei tata este roman, a obtinut cu aceasta ocazie al patrulea succes consecutiv, lucru pe care nu il mai reusise de la US .

Lidera mondiala, calificare dupa doua seturi in sferturile de finala ale WTA Stuttgart

Iga Swiatek si-a respectat statutul de favorita si a debutat cu o victorie in fata Elisei Mertens in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, scor 6-3, 6-4.

WTA Stuttgart: Trei dintre marile favorite, calificate in sferturi

Elena Rybakina a obtinut joi calificarea in sferturile turneului WTA 500 de la Stuttgart, a patra favorita avand nevoie de un meci de doua ore si 35 de minute pentru a o invinge pe Veronika Kudermetova.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Stuttgart

Sorana Cirstea paraseste turneul WTA 500 de la Stuttgart din prima runda, dupa ce a fost invinsa, astazi, in doua seturi, de chinezoaica Qinwen Zheng, scor 6-2, 6-3. Clasata pe locul 29 WTA, jucatoarea noastra a fost eliminata de numarul sapte mondial dupa un meci care a durat o ora si 16 minute. Chinezoaica a .

VIDEO Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel in turul intai de la WTA Stuttgart

Sorana Cirstea nu a prins cea mai buna zi de tenis, jucatoarea noastra fiind eliminata fara drept de apel de Qinwen Zheng, a cincea favorita a turneului WTA de categorie 500 de la Stuttgart. Chinezoaica a avut castig de cauza dupa o ora si 16 minute, scor 6-2, 6-3.

Iga Swiatek, campioana la WTA Stuttgart - Victorie cu repetitie contra Arynei Sabalenka

Iga Swiatek si-a aparat cu succes titlul cucerit in 2022 la Stuttgart competitie de categorie 500), lidera ierarhiei WTA trecand, dupa un meci echilibrat si intens, de Aryna Sabalenka, a doua jucatoare a lumii, scor 6-3, 6-4.

WTA Stuttgart: Lidera mondiala, calificare in semifinale dupa un meci spectaculos

Iga Swiatek a reusit calificarea in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, in ciuda unui prim set inceput slab, in fata Karolinei Pliskova 17 WTA), scor 4-6, 6-1, 6-2.

WTA Stuttgart: Una dintre favorite, calificare fara emotii in semifinale

Ons Jabeur 4 WTA) a reusit o calificare facila in semifinalele turenului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a trecut in sferturi de braziliana Beatriz Haddad Maia 14 WTA), scor 6-3, 6-0.

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la Australian Open, in semifinale dupa o revenire spectaculoasa

Aryna Sabalenka si Paula Badosa au oferit un meci spectaculos la Stuttgart, iar sportiva din Belarus s-a calificat in semifinalele competitiei WTA 500 impunandu-se in trei seturi.

Iga Swiatek a revenit pe teren dupa o luna si s-a calificat in sferturi la turneul de la Stuttgart

Numarul 1 mondial Iga Swiatek, detinatoarea titlului, a dominat-o, joi, pe chinezoaica Qinwen Zheng locul 25 WTA), in turul doi al turneului WTA 500 pe zgura de la Stuttgart, scor 6-1, 6-4. Meciul a durat o ora si 26 de minute.

WTA Stuttgart: Monica Niculescu, eliminata in primul tur la dublu

Echipa formata din Monica Niculescu si Makoto Ninomiya a fost eliminata in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA 500 de la Stuttgart.

WTA Stuttgart: A opta favorita, invinsa categoric in primul tur

Aventura Mariei Sakkari la turneul WTA 500 de la Stuttgart a fost una scurta: sportiva din Grecia s-a oprit in runda inaugurala, dupa ce a fost invinsa de Karolina Pliskova.

WTA Stuttgart: Emma Raducanu, invinsa in runda inaugurala de o campioana de Grand Slam

Emma Raducanu 68 WTA) nu a reusit calificarea in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa ce a fost invinsa categoric de Jelena Ostapenko, scor 6-2, 6-1.

actualitate, 22:15