22:00

Alexandra Dulgheru a invins-o pe Francoise Abanda: Romania s-a calificat intre cele mai bune opt echipe feminine de tenis din lume, in Grupa Mondiala a Fed Cup

Alexandra Dulgheru, locul 69 WTA, a invins-o, duminica, pe Francoise Abanda, 260 WTA, cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2, dupa un meci care a durat doua ore si 11 minute, informeaza Mediafax. Astfel Romania s-a calificat. continuă pe B1

Fed Cup: Alexandra Dulgheru o invinge pe Eugenie Bouchard. Canada - Romania, scor 1-1, dupa prima zi

Jucatoarea de tenis Alexandra Dulgheru, locul 69 WTA, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-4, 6-4, pe Eugenie Bouchard, locul 7 WTA, astfel ca Romania a egalat, 1-1, scorul in intalnirea cu Canada, de la Montreal, din barajul pentru Grupa Mondiala a Cupei Federatiei.

Jucatoarea Alexandra Dulgheru a invins-o pe Eugenie Bouchard si nu a ratat ocazia de a o ironiza pe canadianca

Alexandra Dulgheru si-a luat revansa in fata canadiencei Eugenie Bouchard. Dupa ce finalista de la Wimbledon a refuzat sa dea mana cu ea la tragerea la sorti, Dulgheru a invins-o pe canadianca in doua seturi.

Live Text Fed Cup. Alexandra Dulgheru - Francoise Abanda: 3-6, 7-5, 1-1 Nebunie la Montreal, tenis total (CA-RO 1-2)

Fed Cup 2015. Alexandra Dulgheru, 69 WTA si Francoise Abanda, 260 WTA, se vor intalni in cadrul celui de-al patrulea meci al confruntarii dintre Romania si Canada, care are loc la Montreal, in cadrul barajului pentru Grupa Mondiala.

Live Text Fed Cup. Alexandra Dulgheru - Francoise Abanda: 2-3. Canadianca revine in joc (CA-RO 1-2)

Live Text Fed Cup. Alexandra Dulgheru - Francoise Abanda: 3-6, 2-1 Primul game alb al romancei (CA-RO 1-2)

Live Text Fed Cup. Alexandra Dulgheru - Francoise Abanda: duminica, ora 21.30

Fed Cup: Romania s-a calificat dupa 34 de ani intre cele mai bune 8 echipe din lume, dupa ce Alexandra Dulgheru a adus punctul victoriei in intalnirea cu Canada

Alexandra Dulgheru, locul 69 WTA, a invins-o, duminica, pe Francoise Abanda, 260 WTA, aducand Romaniei punctul victoriei in intalnirea cu Canada, scor 3-1, si calificarea pentru prima data din 1981 intre cele mai bune opt echipe feminine de tenis din lume, in Grupa Mondiala a Fed Cup. Dulgheru s-a impus, cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2, dupa un meci care a durat doua ore si 11 minute.

Live Text Fed Cup. Irina Begu - Francoise Abanda: 6-4, 0-0. Romanca a castigat setul inaugural

Fed Cup 2015. Irina Begu si Francoise Abanda vor deschide serie meciurilor dintre reprezentativele de Fed Cup ale Romaniei si Canadei. in zilele de sambata si duminica se va decide cine va merge in Grupa Mondiala, acolo unde se afla elita tenisului.

Live Text Fed Cup. Irina Begu - Francoise Abanda: 6-4, 5-7, 0-0. Meciul va decis in setul al treilea