22:30

ATP Barcelona: Rafael Nadal, in sferturi - Ibericul a pierdut un set impotriva lui Kei Nishikori

Regele zgurii a pierdut din nou un set la Barcelona. Rafael Nadal a avut nevoie de doua ore si 20 de minute pentru a obtine calificarea in sferturi: s-a impus cu 6-0, 2-6, 6-2 in fata lui Kei Nishikori. continuă pe Hotnews

Rafael Nadal, cu emotii in optimi - Set cedat contra locului 111 ATP

Rafael Nadal a avut parte de un meci mult mai dificil decat se astepta, miercuri, in turul secund al turneului de la Barcelona.

Rafael Nadal, sezonul de zgura, recorduri si ambitii - Plus obsesiile lui Novak Djokovic

Este partea anului in care se vorbeste despre Rafael Nadal mai mult decat de obicei. Sezonul de zgura a fost intotdeauna casa lui, iar presiunea asupra ibericului a fost mereu una fantastica. intr-un interviu, numarul trei ATP a vorbit despre ambitii si recorduri, dar si despre obsesiile unui mare rival, Novak Djokovic.

ATP Barcelona: Kei Nishikori s-a calificat in turul al doilea (Rezultatele zilei)

Japonezul Kei Nishikori 39 ATP) s-a impus in fata argentinianului Guido Pella, scor 4-6, 7-64), 6-2, in cel mai interesant duel al zilei de tenis de la Barcelona. Printre cele mai importante nume care au parasit competitia inca din primul tur se numara Jo-Wilfried Tsonga, Gilles Simon, Benoit Paire si Nikoloz Basilashvili.

ATP Barcelona: Fabio Fognini, descalificat in turul secund - Italianul a injurat un arbitru de linie

Fabio Fognini a fost descalificat in turul secund al turneului de la Barcelona, dupa ce a abuzat verbal un arbitru de linie.

ATP Barcelona: Horia Tecau s-a calificat in sferturile probei de dublu

Perechea Horia Tecau Kevin Krawietz Romania Germania) s-a calificat, marti, in sferturile probei de dublu din cadrul turneului de la Barcelona.

actualitate, 22:30