14:30

Becali, dupa meciul cu Astra: I-am terminat! Ce sa ma mai intereseze de Astra pe mine?

Gigi Becali spune ca nu mai are nicio emotie in acest sezon dupa ce a invins-o pe Astra, scor 1-0, si a explicat ce antrenamente suplimentare fac Florin Tanase, Man si Tudorie, potrivit. continuă pe Antena3

Serena Williams, dupa meciul contra Simonei Halep: Simona a jucat foarte bine in al doilea set. A facut ce trebuia sa faca

Serena Williams a primit cea mai puternica replica la editia din acest an a turneului de la US Open. Pana la confruntarea cu Simona Halep, Serena era singura jucatoare de pe tabloul de simplu care nu isi pierduse serviciul si nu cedase niciun set. Dupa victoria in fata romancei, scor 6-2, 4-6, 6-3, care i-a adus calificarea in semifinalele competitiei, liderul mondial a declarat ca se bucura ca a fost pusa la incercare de Simona Halep.

Serena Williams, dupa infrangerea cu Pliskova: Cu siguranta, nu am fost epuizata dupa meciul din sferturi (n.r. cu Halep)

Serena Williams a parasit US Open in semifinale, la fel cum a facut-o si la editia din 2015. Jucatoarea nascuta la Saginaw, Michigan, a fost depasita de Karolina Pliskova 6-2, 7-6) rezultat in urma caruia a pierdut locul intai din ierarhia WTA. Cu toate ca a fost departe de forma aratata in meciul cu Simona Halep din turul anterior, Serena a sustinut ca partida cu sportiva din Romania nu a obosit-o. Cu siguranta, nu am fost epuizata dupa meciul din sferturi, a spus viitorul numar doi din clasamentul WTA.

Dictatorul comunist Kim Jong un sfideaza agresiv lumea intreaga dupa ultimul test nuclear reusit, cel mai puternic de pana acum. Liderii lumii pregatesc urmatoarea miscare impotriva regimului din Coreea de Nord

Coreea de Nord a sfidat sambata Statele Unite, avertizand ca nu va ceda in fata santajului american, a doua zi dupa cel de-al cincilea test nuclear, condamnat de intreaga comunitate nucleara, relateaza AFP.

actualitate, 14:30