18:00

BRD Bucharest Open: Alexandra Dulgheru s-a retras, in primul set al meciului cu Tatishvili

Romanca Alexandra Dulgheru, a cincea favorita, s-a retras in primul set al meciului cu Anna Tatishvili SUA), joi seara, la scorul de 5-2 pentru jucatoarea de origine georgiana, in optimile de finala ale turneului de tenis BRD Bucharest Open WTA), care are loc la Arenele BNR din Capitala, cu premii totale de 226. 750 dolari, potrivit Agerpres. continuă pe Hotnews

BRD Bucharest Open: Alexandra Dulgheru, calificare in turul doi cu ochii in lacrimi

Cu fortele diminuate de o accidentare si cu primul set pierdut in fata unei adevarate alergatoare, Alexandra Dulgheru a reusit o revenire fantastica, calificandu-se in turul doi de la BRD Bucharest Open. Partida cu Shuai Zhang a durat doua ore si 25 de minute: 3-6, 6-4, 6-4.

actualitate, 18:00