16:15

Bundesliga: Victorii pentru Bayern Munchen, Wolfsburg si Borussia Dortmund (Rezultatele zilei)

Bayern Munchen, liderul Bundesligii, a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Werder Bremen, intr-un meci din etapa a XXV-a a campionatului Germaniei. Victorii au mai obtinut Wolfsburg, Borussia Dortmund, Mainz si Union Berlin. continuă pe Hotnews

Champions League: FC Porto si Borussia Dortmund, calificari dramatice in sferturi Juventus si Sevilla parasesc competitia

FC Porto a produs surpriza optimilor Champions League. Lusitanii au pierdut pe terenul celor de la Juventus 3-2 dupa prelungiri, 4-4 la general), insa s-au calificat in runda urmatoare gratie golurilor marcate in deplasare. in cealalta partida a serii, Borussia Dortmund a fost egalata in finalul partidei dupa ce a condus cu 2-0, insa s-a impus la general 5-4) in fata celor de la FC Sevilla.

actualitate, 16:15