21:45

Casper Ruud

Casper Ruud, campion la Barcelona, dupa o finala castigata in fata lui Tsitsipas

Norvegianul Casper Ruud a castigat turneul ATP 500 de la Barcelona, dupa ce l-a invins in finala pe grecul Stefanos Tsitsipas, in doua seturi, scor 7-5, 6-3. Ruud s-a impus la capatul unui meci care a durat o ora si jumatate, el reusind doi asi si facand doua duble greseli. De cealalta parte, Tsitsipas a .

Casper Ruud a castigat turneul ATP de la Barcelona

Favorit numarul trei in lipsa lui Novak Djokovic si Carlos Alcaraz, norvegianul Casper Ruud s-a impus duminica in finala turneului ATP de la Barcelona in fata lui Stefanos Tsitsipas 7 ATP), scor 7-5, 6-3.

Finalistii turneului ATP de la Barcelona

Norvegianul Casper Ruud si grecul Stefanos Tsitsipas, favoritii numarul 3 si 5 la inceperea turneului ATP 500 de la Barcelona, vor disputa duminica finala competitiei din Spania.

Semifinalistii turneului ATP de la Barcelona

Tomas Etcheverry, Stefanos Tsitsipas, Casper Ruud si Dusan Lajovic s-au calificat vineri in semifinalele turneului ATP 500 de la Barcelona.

Stefanos Tsitsipas a revenit in Top 10 al clasamentului ATP

Grecul Stefanos Tsitsipas a revenit in Top 10 al clasamentului ATP, dupa ce a castigat duminica turneul de la Monte Carlo. El se afla acum pe locul 7, imediat dupa finalistul Casper Ruud.

Tenis: Stefanos Tsitsipas a castigat turneul de la Monte Carlo

Jucatorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas a castigat duminica turneul ATP1000 de la Monte Carlos, dupa ce l-a invins in finala pe norvegianul Casper Ruud.

Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo

Grecul Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in finala pe norvegianul Casper Ruud, in doua seturi, cu 6-1, 6-4. Stefanos Tsitsipas si-a trecut in palmares al treilea titlu la Monte Carlo, dupa ce s-a impus in fata lui Casper Ruud, locul 10 ATP. La 25 de ani, Tsitsipas .

Stefanos Tsitsipas, campion la ATP Monte Carlo pentru a treia oara

Stefanos Tsitsipas este castigatorul turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Casper Ruud, scor 6-1, 6-4.

Novak Djokovic, eliminat surprinzator in semifinale la Monte Carlo

Novak Djokovic a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce a fost invins in trei seturi de Casper Ruud, scor 4-6, 6-1, 6-4.

ATP Monte Carlo: Novak Djokovic si-a aflat adversarul din semifinale - Tabloul complet

Casper Ruud s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Ugo Humbert, scor 6-3, 4-6, 6-1.

Tabloul sferturilor de finala la ATP Monte Carlo

Danezul Holger Rune si norvegianul Casper Ruud sunt ultimii doi jucatori care s-au calificat joi in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1000 de la Monte Carlo.

ATP Monte Carlo: Favoritii s-au calificat in optimile de finala Rezultatele zilei

Hubert Hurkacz, Daniil Medvedev si Casper Ruud sunt ultimii jucatori calificati miercuri in optimile de finala ale turneului ATP Masters 1000 de la Monte Carlo.

VIDEO Surpriza mare la ATP Estoril - Principalul favorit, eliminat in semifinale

Casper Ruud a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Estoril, dupa ce a fost invins in trei seturi de Pedro Martinez, scor 4-6, 6-4, 4-6.

Daniil Medvedev, calificat in semifinale la Indian Wells. Adversarul din penultimul act

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP Masters 1. 000 de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe danezul Holger Rune, cu 7-5, 6-4. Medvedev 4 ATP) va juca in penultimul act contra americanului Tommy Paul, victorios in duelul cu norvegianul Casper Ruud, scor 6-2, 1-6, 6-3. Rusul s-a impus in .

VIDEO Campionul din 2023 si-a aparat trofeul la ATP Acapulco

Australianul Alex De Minaur si-a aparat titlul castigat anul trecut la Acapulco turneu de categorie ATP 500), dupa ce l-a invins in finala editiei din acest an pe norvegianul Casper Ruud.

ATP Acapulco: Favoritul numarul sase, calificare la pas - Tabloul complet al sferturilor

Casper Ruud s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Acapulco, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Dusan Lajovic, scor 6-4, 7-5.

Campion surprinzator la ATP Los Cabos

Turneul ATP de la Los Cabos si-a aflat campionul din 2024, iar acesta este ocupantul locului 40 din ierarhia mondiala. Jordan Thompson a dus pana la capat munca si a ridicat trofeul dupa ce l-a invins in finala pe Casper Ruud, al patrulea favorit al competitiei din Mexic.

VIDEO Australian Open 2024: Multiplu finalist de Grand Slam, eliminat in turul al treilea

Casper Ruud, jucator cu trei finale de Grand Slam in palmares, s-a oprit in turul trei la Australian Open, dupa ce a fost invins in patru seturi de un sportiv aflat mai jos in clasamentul ATP.

VIDEO A reusit 93 de lovituri castigatoare, dar a fost eliminat de la Australian Open 2024

Max Purcell este cunoscut mai degraba pentru rezultatele obtinute in proba de dublu, dar australianul a fost aproape de calificarea in turul trei la Australian Open 2024, dupa ce a reusit 93 de lovituri castigatoare in meciul cu norvegianul Casper Ruud.

United Cup 2024: A fost stabilita prima semifinala a competitiei

Franta s-a calificat joi in semifinalele United Cup 2024, dupa ce a trecut cu mari emotii de Norvegia. Decisiva a fost partida de dublu mixt, una castigata de Caroline Garcia Edouard Roger-Vasselin in detrimentul perechii Ulrikke Eikeri Casper Ruud.

actualitate, 21:45