21:30

Djokovic eliminat in sferturi la Roland Garros de un italian clasat pe 72 ATP

Fostul lider mondial Novak Djokovic a parasit turneul de la Roland Garros in faza sferturilor de finala fiind invins de italianul Marco Cecchinato. continuă pe Online Sport

Halep isi cunoaste adversara din sferturi la Roland Garros

Simona Halep va avea partea de un test de foc in sferturile de finala de la Roland Garros.

Lovitura financiara data de Simona Halep, dupa calificarea in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros pentru a treia oara in ultimii 5 ani si performanta sportiva atrage dupa sine si o recompensa importanta pe plan financiar. 000 de.

Prima reactie a Simonei Halep, dupa calificarea in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat fara emotii in sferturile turneului de la Roland Garros, dupa o partida fara emotii in fata lui Elise Mertens, 6 - 2, 6 - 1. Cred ca a fost meciul perfect din acest turneu.

Italianul Marco Cecchinato 72 ATP) a produs una din cele mai mari surprize de pe tabloul masculin de simplu de la Roland Garros, reusind sa il elimine din competitie pe belgianul David Goffin, favoritul numarul 8. Aflat pentru prima data in sferturile unui turneu de Grand Slam, Cecchinato se va duela cu Novak Djokovic cap de serie 20), invingator in trei seturi in fata spaniolului Fernando Verdasco 30).

VIDEO Surpriza la Roland Garros: David Goffin (favorit 8), nvins n optimi de Marco Cecchinato; Novak Djokovic, calificat n sferturi

Simona Halep, VICTORIE la Roland Garros. Tenismena este in sferturi

Simona Halep isi continua parcursul la Roland Garros. Tenismena este in sferturi dupa ce, luni, a eliminat-o pe belgianca Elise Mertens. Halep s-a impus cu scorul de 6-2, 6-1. Meciul la durat mai putin de o ora.

Surpriza imensa la Roland Garros: Djokovici, eliminat de anonimul Cecchinato

Italianul Marco Cecchinato, locul 72 ATP, l-a invins, marti, cu scorul de 6-3, 7-6 4), 1-6, 7-6 11), pe sarbul Novak Djokovici, locul 22 ATP, calificandu-se pentru prima data in cariera sa in semifinalele unui turneu de Grand Slam, la Roland Garros.

Alexander Zverev favoritul numarul 2) a avut parte de un nou meci maraton la Roland Garros, germanul trecand in cinci seturi de bosniacul Damir Dzumhur 29 ATP), scor -2, 3-6, 4-6, 7-6 3), 7-5. Calificat in optimi, Zverev a petrecut pe teren pana acum peste opt ore. intr-o alta partida a zilei de vineri, Grigor Dimitrov, cap de serie numarul 4, a cedat in trei seturi in fata spaniolului Fernando Verdasco, scor 7-6 4), 6-2, 6-4, parasind competitia in turul al treilea. Intra in material pentru a vedea rezultatele inregistrate vineri pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros.

VIDEO Roland Garros: Alexander Zverev a supravietuit unui nou meci de cinci seturi; Grigor Dimitrov, eliminat n turul trei

BUZARNESCU - KEYS LIVE STREAM ROLAND GARROS. Mihaela joaca pentru calificarea in sferturi

Mihaela Buzarnescuva deschide ziua a opta de laRoland Garros. Romanca va juca in optimile de finala duminica, de la ora12. 00, pe arena.

actualitate, 21:30