05:00

Eliminata Turul

Finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi la WTA Roma

Sara Errani a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Elina Svitolina, scor 6-0, 6-2.

WTA Roma: Multipla finalista de Grand Slam, eliminata in turul doi

Ons Jabeur a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Roma, tunisianca fiind invinsa in trei seturi de Sofia Kenin, scor 5-7, 6-2, 4-6.

Ana Bogdan, eliminata in turul doi la Roma. A avut patru mingi de 4-1 in decisiv cu o castigatoare de Grand Slam

Jucatoarea Ana Bogdan a parasit turneul WTA 1000 de la Roma, joi seara, in faza turului al doilea.

WTA Roma: Favorita numarul paisprezece, eliminata in turul doi de locul 113 mondial - infrangere in 59 de minute

Ekaterina Alexandrova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Aliaksandra Sasnovich, scor 6-0, 6-1.

Favorita eliminata in turul doi la WTA Roma

Liudmila Samsonova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Diana Shnaider, scor 6-1, 6-3.

WTA Roma: Favorita eliminata in turul doi de o tripla castigatoare de Grand Slam - Set pierdut cu 6-0

Veronika Kudermetova a fost eliminata in turul doi la WTA Roma, fiind invinsa in doua seturi de Angelique Kerber, scor 6-3, 6-0.

Patru romance joaca joi la WTA Roma Jaqueline Cristian, direct in turul al doilea ca lucky loser

Romania are patru jucatoare pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Roma. Eliminata in finala calificarilor, Jaqueline Cristian 68 WTA) va juca in turul al doilea, dupa retragerea cehei Barbora Krejcikova.

Jaqueline Cristian, eliminata in turul 3 la Madrid Open de cea mai in forma jucatoare a momentului

Jucatoarea Jaqueline Cristian a fost invinsa de americanca Danielle Collins dupa un meci de trei seturi.

WTA Madrid: Jaqueline Cristian, eliminata in turul trei de cea mai in forma jucatoare din circuit

Jaqueline Cristian a fost eliminata in turul trei al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Danielle Collins, scor 6-3, 4-6, 1-6.

Jaqueline Cristian, eliminata de la Madrid dupa un duel intens cu Danielle Collins. Jucatoarea americana isi prelungeste seria impresionanta de victorii

Jaqueline Cristian 73 WTA) a fost invinsa in trei seturi de Danielle Rose Collins 15 WTA, duminica, si paraseste Mutua Madrid Open in turul 3. Jaqueline Cristian, eliminata de la Madrid de Danielle Collins .

inca o favorita eliminata de la WTA Madrid

Liudmila Samsonova a fost eliminata in turul trei al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Madison Keys, scor 6-2, 6-3.

Sorana Cirstea, eliminata clar de la WTA Madrid de lidera mondiala

Aflata intr-o dispozitie fantastica de joc, Iga Swiatek nu i-a oferit Soranei Cirstea mari sperante in meciul din turul al treilea de la WTA Madrid. Lidera mondiala s-a impus, scor 6-1, 6-1, la capatul unui meci de o ora si 18 minute.

inca o favorita eliminata la WTA Madrid - Rezultatele zilei

Katie Boulter a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Robin Montgomery, scor 6-1, 3-6, 4-6.

WTA Madrid: Favorita numarul opt, nevoita sa se retraga in turul doi dupa ce a pierdut primul set

Qinwen Zheng a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Madrid, dupa ce s-a retras in setul al doilea al disputei cu Yulia Putintseva, la 2-0. Primul set l-a pierdut cu 7-5.

Multipla campioana de Grand Slam, eliminata in turul al doilea la WTA Madrid

Naomi Osaka este departe de forma din urma cu cativa ani, iar la turneul WTA 1000 de la Madrid a parasit competitia in turul al doilea, invinsa in trei seturi de rusoaica Liudmila Samsonova 17 WTA), scor 6-2, 4-6, 7-5.

WTA Madrid: Irina Begu, eliminata in turul al doilea de o finalista de Grand Slam

De doua tiebreakuri a avut nevoie Madison Keys favorita 18) pentru a o invinge pe Irina Begu in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid. A fost un meci intens, de doua ore si 11 minute, iar finalista de la US Open din 2017 a fost mai inspirata in momentele care au facut pana la urma diferenta.

Irina Begu, eliminata in turul secund la Madrid

Jucatoarea Irina Begu a fost invinsa de americanca Madison Keys la capatul unui meci decis de doua seturi incheiate la tie-break.

Irina Begu, eliminata dramatic de la Madrid. Doua seturi pierdute la limita in fata unei foste finaliste de Grand Slam Joi joaca si Sorana Cirstea

Irina Begu 128 WTA) a fost invinsa de Madison Keys 20 WTA), miercuri, in doua seturi cu tiebreak, si paraseste Mutua Madrid Open in turul al doilea. Irina Begu, eliminata dramatic de Madison Keys .

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

VIDEO Sorana Cirstea, eliminata fara drept de apel in turul intai de la WTA Stuttgart

Sorana Cirstea nu a prins cea mai buna zi de tenis, jucatoarea noastra fiind eliminata fara drept de apel de Qinwen Zheng, a cincea favorita a turneului WTA de categorie 500 de la Stuttgart. Chinezoaica a avut castig de cauza dupa o ora si 16 minute, scor 6-2, 6-3.

actualitate, 05:00