01:05

Euro 2020, Grupa B: Belgia a intors scorul cu Danemarca.Meciul, oprit in minutul 10, in semn de omagiu pentru Eriksen FOTO

Belgia s-a calificat in optimile de finala ale turneului final al Campionatului European, dupa ce a invins, joi, la Copenhaga, cu scorul de 2-1 0-1), echipa Danemarcei, in etapa a II-a a Grupei B din cadrul Euro-2020. continuă pe Adevărul

Euro 2020, Grupa C: Macedonia si Ucraina, spectacol total la Bucuresti! Meci cu 3 goluri si 2 penalty-uri ratate

Suporterii prezenti la la cel de al doilea meci de la Euro 2020 jucat pe Arena Nationala au asistat, joi dupa amiaza, la o noua partida atractiva.

Euro 2020, Grupa F.Cristiano Ronaldo, show la primul meci de la Campionatul European. Cum s-a terminatUngaria Portugalia

Reprezentativa Portugaliei, detinatoarea trofeului, a invins, marti, la Budapesta, cu scorul de 3-0, selectionata Ungariei, intr-un meci din grupa F a Campionatului European.

FOTBAL CU INIMA EURO 2020: Danemarca - Belgia 1-2

Belgia a invins si in Danemarca, dupa ce facuse acelasi lucru in Rusia, si este a doua echipa, dupa Italia, calificata in optimi. Partida de la Copenhaga a avut doua reprize diametral opuse, in prima gazdele au jucat entuziasmant, in a doua, Belgia si-a impus jocul combinativ.

Euro 2020, grupa A: Turcia Tara Galilor, scor 0-2. Bale a ratat un penalty

Reprezentativa Tarii Galilor a invins, miercuri, la Baku, scor 2-0, selectionata Turciei, intr-un meci din grupa A a Campionatului European.

Euro 2020, Grupa B: Rusia renaste cu Finlanda, reintra in calculele calificarii in optimi

Reprezentativa Rusiei a invins, miercuri, scor 1-0 1-0), selectionata Finlandei, cel de al treilea meci al grupei B a Campionatului European.

Euro 2020, Grupa E: Suedia, cu autobaza in poarta, reuseste sa imblanzeasca Spania

In cel de al doilea meci al grupei E, luni seara, Suedia s-a aparat eroic impotriva Spaniei si a reusit sa obtina, la Sevilla, un egal fara goluri.

Euro 2020, Grupa D: Cehia ingenuncheaza Scotia, dupa un meci spectacol! Gol de la 45 de metri

Pe Hampden Park din Glasgow, Cehia si Scotia au oferit o partida excelenta, la finalul careia oaspetii s-au impus cu 2-0 1-0).

Euro 2020: Scotia - Cehia 0-2 Patrik Schick, eroul meciului cu un gol de la jumatatea terenului

Patrick Schick a fost eroul meciului Scotia - Cehia, scor 0-2, de la Euro 2020, Grupa D. Acesta a marcat o dubla, unul dintre goluri fiind de la centrul terenului, de la cea mai mare distanta inregistrata vreodata in istoria unui campionat european.

Euro 2020: Belgia s-a calificat in optimi (2-1 vs Danemarca) Kevin De Bruyne, decisiv la Copenhaga

Intrat pe teren in repriza secunda, Kevin de Bruyne a reusit sa schimbe total jocul Belgiei. Reprezentativa pregatita de Roberto Martinez a intors scorul in fata Danemarcei 2-1, la Copenhaga) si s-a calificat in optimile Campionatului European de fotbal.

Moment special la Danemarca-Belgia in minutul 10, in cinstea lui Christian Eriksen. Ce a anuntat Romelu Lukaku inainte de a meciul din a doua etapa a grupelor EURO 2020

Danemarca o infrunta pe Belgia, joi, de la ora 19, in a doua etapa a grupelor de la EURO 2020, iar cele doua selectionate pregatesc un moment inedit dedicat lui Christian Eriksen, danezul care a suferit un stop ca.