14:15

Euro 2020: Rusia - Finlanda 1-0 Golul lui Miranchuk a facut diferenta

Rusia a reusit prima victorie de la Euro 2020, scor 1-0, impotriva Finlandei. Meciul s-a desfasurat la Saint Petersburg in cadrul grupei B a turneului final al Campionatului European. continuă pe Hotnews

Asa am trait Anglia - Croatia 1-0

De la ora 16:00 am transmis live text in aceasta pagina primul meci din Grupa D, Anglia - Croatia. Un duel cu amintiri neplacute pentru englezi care au ratat calificarea la EURO 2008 in fata croatilor, iar la Cupa Mondiala din 2018 au fost eliminati in semifinale de asemenea de Croatia. Anglia n-a pierdut niciodata pe Wembley la un turneu final! .

Asa am trait Scotia - Cehia 0-2

Scotia a revenit dupa 23 de ani la un turneu final si a jucat pe teren propriu, la Glasgow, in fata unei echipe care joaca la al saptelea turneu final european consecutiv. Meciul Scotia - Cehia a fost live text in aceasta pagina, luni, de la ora 16:00.

Asa am trait Finlanda - Rusia 0-1

Finlanda si Rusia au deschis a doua etapa din faza grupelor EURO 2020. Meciul programat la Sankt Petersburg a fost live text in aceasta pagina de la ora 16:00.

Pontul zilei la Euro 2020: Varianta ideala la Finlanda vs Rusia - Posibil castig in doar o repriza

Ziua de miercuri de la Euro 2020 se deschide cu un meci din Grupa B. Un duel rece intre Finlanda si Rusia, partida care va debuta la ora 16:00.

Rusia ramane in cartile calificarii dupa 1-0 cu Finlanda

Golul marcat de Aleksei Miranchuk in prelungirile primei reprize a facut diferenta la Sankt Petersburg intre Rusia si Finlanda, miercuri, in partida care practic a deschis a doua etapa din faza grupelor EURO 2020.

LiveBLOG Olanda vs Ucraina 3-2 (Rep. II) - 85 Dumfries inscrie Austria, victorie pe Arena Nationala

Arena Nationala din Bucuresti va gazdui duminica, de la ora 19:00, prima partida din Grupa C a Campionatului European de fotbal: Austria vs Macedonia de la Nord. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Primul meci pe Arena Nationala la Euro 2020. Ploaie in Bucuresti. Care este prognoza meteo

Bucurestiul este aproape sa intre in istorie, Austria - Macedonia de Nord fiind prima partida care se va disputa la Euro 2020 pe Arena Nationala. Meciul incepe la ora 19. 00, iar suporterii au acces pe stadion incepand cu ora 16. Cu cateva ore inaintea partidei, in Capitala continua insa sa ploua, iar meteorologii avertizeaza ca aversele nu se vor opri. Reamintim ca sambata, in urma ploii torentiale, Arena Nationala a fost inundata.

Peste 8.000 de spectatori au intrat pe Arena Nationala, la EURO 2020

Peste 8. 000 de spectatori au intrat, pana la aceasta ora, pe Arena Nationala, pentru a asista la prima partida de la EURO 2020, disputata in Romania.

Ungaria Portugalia (19:00). Lusitanii incep cursa de aparare a titlului european

Campioana europeana Portugalia intra in scena la EURO 2020 pentru apararea titlului cucerit in urma cu cinci ani pe pamant francez.

Euro 2020: Scotia - Cehia 0-2 Patrik Schick, eroul meciului cu un gol de la jumatatea terenului

Patrick Schick a fost eroul meciului Scotia - Cehia, scor 0-2, de la Euro 2020, Grupa D. Acesta a marcat o dubla, unul dintre goluri fiind de la centrul terenului, de la cea mai mare distanta inregistrata vreodata in istoria unui campionat european.

actualitate, 14:15