01:05

Finala Ligii

CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel de Metz, in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a fost invinsa fara drept de apel de echipa franceza Metz Handball, cu 27-24 15-14), duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

Al-Hilal a ratat prezenta in finala Ligii Campionilor Asiei

Lider detasat in Arabia Saudita, Al-Hilal a ratat marti calificarea in finala Ligii Campionilor Asiei, desi a castigat mansa retur a semifinalelor in fata celor de la Al-Ain, scor 2-1.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

P INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate meciurile retur din sferturile de finala in Liga Campionilor, iar pe Betano am analizat sansele celor opt echipe ramase in competitie de a ajunge in careul de asi, in functie de rezultatele din tur si forma de moment.

INFOGRAFIC: Sansele de calificare in semifinalele Ligii Campionilor

Luis Enrique (Paris Saint-Germain) accepta criticile pentru infrangerea cu Barcelona

Luis Enrique, antrenorul echipei Paris Saint-Germain, a declarat ca accepta criticile pe care le implica infrangerea suferita pe teren propriu in fata formatiei FC Barcelona scor 2-3), miercuri seara, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Seara victoriilor la limita in Liga Campionilor: Atletico Madrid-Borussia Dortmund 2-1 PSG-Barcelona 2-3

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, conform agerpres. ro. Rodrigo De Paul 4) si Samuel Lino 32) au semnat golurile madrilenilor, la care portarul roman Horatiu Moldovan a luat loc pe banca de rezerve, .

Victorie la limita a lui Atletico in fata Borussiei Dortmund, dupa un final incandescent care putea schimba soarta meciului

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Victorie a Barcei in meciul cu PSG, dupa ce au depasit debutul de cosmar din a 2-a repriza

FC Barcelona a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 3-2, miercuri seara, in deplasare, intr-o partida din prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Ancelotti si Guardiola, convinsi ca echipele lor se vor califica in semifinale

Antrenorii Carlo Ancelotti si Pep Guardiola au laudat jocul dintre Real Madrid si Manchester City 3-3) in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Amandoi raman increzatori in privinta calificarii.

Baschet: CSM Constanta si FCC Baschet UAV Arad, in finala Ligii Nationale

Vicecampioana CSM Constanta si FCC Baschet UAV Arad vor juca finala Ligii Nationale, dupa ce au eliminat marti, pe teren propriu, formatiile CSM Targoviste, respectiv pe campioana Sepsi Sfantu Gheorghe, in meciul al treilea, decisiv, din semifinale.