01:05

Francisco Cerundolo

FOTO Novak Djokovic, in carje dupa ce a fost operat la genunchi - Ultimele informatii despre starea sarbului

Novak Djokovic a suferit o leziune la meniscul medial al genunchiului drept in timpul meciului cu Francisco Cerundolo si a fost nevoit sa se retraga de la Roland Garros 2024. Sarbul a fost operat miercuri, iar joi a postat un mesaj pe Instagram.

Novak Djokovic a anuntat ca se retrage de la Roland Garros

Novak Djokovic, campionul en-titre, s-a retras de la Openul Frantei inainte de sferturile de finala din cauza unei accidentari la genunchi suferite in victoria maraton din turul al patrulea in fata lui Francisco Cerundolo, au anuntat marti organizatorii, scrie Reuters. Retragerea a pus capat incercarii sarbului de a obtine cel de-al 25-lea trofeu de Grand .

Schimb tensionat de replici intre Novak Djokovic si sotia sa, la Roland Garros

Novak Djokovic, numarul unu mondial ATP, a fost surprins in timp ce se certa cu sotia sa Jelena, chiar in mijlocul unei partide de la Roland Garros. Sarbul a ajuns in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa un meci dificil impotriva lui Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 6-3, 7-5, 6-3. Navok Djokovic a .

Novak Djokovic s-a accidentat la genunchi si e incert pentru meciul din sferturile Roland Garros

Liderul mondial Novak Djokovic a trecut in optimi de argentinianul Francisco Cerundolo dupa un meci de 4 ore si 29 de minute, cu revenire de la 2-4 in setul al patrulea. Novak Djokovic supravietuieste unui nou thriller de cinci seturi la Roland Garros .

Novak Djokovic, probleme la Roland Garros 2024: Nu stiu daca voi putea sa joc urmatorul meci - Critici la adresa organizatorilor

Novak Djokovic l-a invins dramatic pe Francisco Cerundolo si s-a calificat in sferturi la Roland Garros 2024, dar campionul en-titre de la Paris s-a accidentat la genunchiul drept si spune ca nu stie daca va putea juca impotriva lui Casper Ruud.

Novak Djokovici s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Novak Djokovici, locul 1 ATP, l-a invins, luni, pe argentinianul Francisco Cerundolo locul 27 ATP si favorit 23), si s-a calificat in sferturi la Roland Garros, al doilea grand slam al anului.

Novak Djokovic, calificare fantastica in sferturile Roland Garros - Revenire impresionanta a liderului ATP

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3.

Novak Djokovic, calificare si revenire fantastice in sferturile Roland Garros

Novak Djokovic s-a calificat luni in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce l-a invins in cinci seturi pe argentinianul Francisco Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3. Djokovic are 370 de victorii la turneele de Grand Slam Ajuns la varsta de 37 de ani, Novak Djokovic continua sa impresioneze pe cele mai inalte scene ale tenisului. Liderul mondial a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa o batalie de patru ore si 37 de minute cu Francisco Cerundolo, ocupant al locului 27 ATP.

Adversarul lui Andrey Rublev din semifinalele ATP Madrid

Taylor Fritz a obtinut calificarea in semifinalele turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Francisco Cerundolo, scor 6-1, 3-6, 6-3.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

ATP Tiriac Open 2024: Principalul favorit, eliminat in sferturi dupa un meci de trei ore

Argentinianul Mariano Navone s-a calificat in semifinalele Tiriac Open 2024, dupa ce l-a invins pe conationalul Francisco Cerundolo principalul favorit al turneului ATP 250 de la Bucuresti).

ATP Tiriac Open 2024 - Lista completa a jucatorilor participanti

Turneul ATP de categorie 250 revine la Bucuresti dupa o pauza de opt ani, iar printre cei care vor lua parte la competitie se numara nume precum Stan Wawrinka, Gael Monfils, Denis Shapovalov, Richard Gasquet, Adrian Mannarino, Francisco Cerundolo, Tallon Griekspoor si Sebastian Korda.

ATP Eastbourne: Castigatorul finalei, la doar al doilea titlu al carierei

Argentinianul Francisco Cerundolo a castigat turneul ATP 500 de la Eastbourne, dupa ce s-a impus in finala in fata americanului Tommy Paul, scor 6-4, 1-6, 6-4.

Noul iubit al Madalinei Ghenea, in sferturile turneului de la Queens Club

Tenismenul bulgar Grigor Dimitrov a completat tabloul sferturilor de finala ale turneului ATP 500 de la Queens Club din Londra, dupa ce l-a invins, joi, pe argentinianul Francisco Cerundolo, cap de serie numarul opt, cu 6-3, 7-5. Dimitrov va fi adversarul spaniolului Carlos Alcaraz in sferturi, numarul doi mondial trecand joi de cehul Jiri Lehecka .

Unul dintre favoriti, calificare cu emotii in sferturi la Roland Garros

Holger Rune a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a trecut in 5 seturi de argentinianul Francisco Cerundolo, scor 7-63), 3-6, 6-4, 1-6, 7-67).

Castigatorul surprinzator al turneului ATP de la Lyon

Arthur Fils a produs surpriza in finala turneului ATP de la Lyon si l-a invins pe Francisco Cerundolo in doua seturi, scor 6-3, 7-5.

ATP Roma: Elevul lui Darren Cahill, eliminat in optimile de finala

Jannik Sinner 8 ATP) s-a oprit in optimile de finala ale Mastersului de la Roma, dupa ce a fost invins de argentinianul Francisco Cerundolo 31 ATP) dupa trei seturi, scor 63)-7, 6-2, 6-2.

Dublu finalist de Grand Slam, eliminat surprinzator in optimi la ATP Barcelona

Casper Ruud a fost eliminat in optimile turneului de la Barcelona. Finalistul de anul trecut de la Roland Garros si US Open a pierdut in doua seturi in fata lui Francisco Cerundolo, scor 7-65), 6-3.

ATP Monte Carlo: Unul dintre favoriti, eliminat in runda inaugurala

Cameron Norrie al 11-lea favorit al intrecerii) a parasit turneul ATP de la Monte Carlo in runda inaugurala, britanicul fiind invins de Francisco Cerundolo locul 33 mondial).

Surpriza la Miami - Favoritul numarul cinci a fost eliminat

Drumul lui Felix Auger-Aliassime la ATP Miami s-a oprit in turul trei, dupa ce canadianul a pierdut in doua seturi contra lui Francisco Cerundolo, scor 2-6, 5-7.