22:30

Franta castiga clar cu Elvetia si merge in optimi

Franta a acces in optimile de finala ale Cupei Mondiale din Brazilia dupa o victorie zdrobitoare inregistrata in fata Elvetiei, scor 5-2, cu Giroud, Matuidi, Valbuena, Benzema dubla) si Sissoko in rol de marcatori, respectiv Dzemaili si Xhaka. Cocosii au rezolvat meciul inca din prima parte, cu doua goluri inscrise in minutele 17 si 18, urmate de un penalti irosit de Benzema si de reusita Valbuena, venita cu cinci minute inainte de pauza. Benzema si Sissoko au inscris la randul lor, iar Dzemaili si Xhaka au contribuit la spectacol cu doua goluri spectaculoase. Franta a marcat si pentru 6-2, dar golul nu a fost validat pentru ca arbitrul deja fluierase finalul, in ciuda faptului ca la TVR comentatorul meciului a incheiat oficial crezand ca a fost 6-2, ca pe vremea lui Ilie Dobre. continuă pe Online Sport

actualitate, 22:30