01:06

Ham United

Manchester City a castigat al patrulea titlu consecutiv in Premier League

Premier League a ajuns la final, iar Manchester City a castigat din nou titlul, al patrulea consecutiv, dupa victoria din ultima etapa, scor 3-1, in fata celor de la West Ham United.

Fostul selectioner al Spaniei va antrena o echipa de traditie din Premier League

Fara angajament din august 2023, Julen Lopetegui, fostul selectioner al Spaniei si antrenor al celor de la Real Madrid si-a dat acordul pentru a prelua banca tehnica a englezilor de la West Ham United, conform BBC.

Liverpool, inca un pas gresit in lupta pentru titlu in Premier League

Liverpool a facut un nou pas gresit in Premier League si a remizat pe terenul celor de la West Ham United, scor 2-2, in primul meci al etapei cu numarul 35.

Europa League: Cu cine vor juca Liverpool si Leverkusen in sferturi

Tragerea la sorti a sferturilor din Europa League le-a adus fata-n fata pe Liverpool marea favorita la castigarea competitiei) si Atalanta. Lider autoritar in Bundesliga, Bayer Leverkusen va da peste West Ham United.

Calificare dramatica a Bayer Leverkusen in sferturile de finala ale Europa League. Meciul a fost decis in minutele de prelungiri ale reprizei a 2-a

Alaturi de Bayer Leverkusen s-au mai calificat in sferturi Benfica Lisabona, AC Milan, Olympique Marseille, West Ham United, Atalanta Bergamo, AS Roma si Liverpool.

Premier League: Victorie la limita pentru Manchester United Arsenal reuseste scorul etapei

Arsenal Londra a invins la scor de tenis pe terenul celor de la West Ham United, 6-0 si egaleaza la puncte Manchester City, dupa etapa cu numarul 24 din Premier League.

Scor fluviu intr-un derby londonez din Premier League

Arsenal a obtinut cea mai categorica victorie in deplasare din istoria clubului: 6-0 cu West Ham United! .

Premier League: Chelsea, esec rusinos pe teren propriu Manchester United, spectacol cu West Ham

Chelsea a suferit un esec neasteptat pe teren propriu, formatia antrenata de Mauricio Pochettino fiind invinsa de Wolves, scor 4-2, in etapa cu numarul 23 din Premier League.

Premier League: West Ham United vs Brighton - Derby european la Londra

West Ham United - Brighton, meci contand pentru etapa a 20-a din campionatul Angliei, este programat, marti, 2 ianuarie, de la ora 21:30, pe London Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 3.

Arsenal, al doilea esec consecutiv in Premier League. Tunarii s-au inclinat in fata concitadinei Fulham

Arsenal Londra a suferit duminica a doua infrangere consecutiva in Premier League, dupa ce a fost depasita cu scorul de 2-1 pe terenul concitadinei Fulham, intr-un meci din etapa a 20-a. Dupa ce in urma cu cateva zile pierdea acasa cu 2-0 in fata celor de la West Ham United, Arsenal a suferit al doilea .

VIDEO. West Ham detoneaza bomba pe Emirates Stadium! Ciocanarii au invins-o pe Arsenal

West Ham United a produs surpriza etapei cu numarul 19 din Premier League dupa ce s-a impus cu scorul de 2-0, in deplasare, pe Emirates Stadium, in fata formatiei Arsenal Londra. Oaspetii au deschis scorul pe Emirates Stadium in minutul 13 prin Tomas Soucek. Arsenal a cautat egalarea si Bukayo Saka a lovit bara in .

West Ham a dat lovitura pe terenul lui Arsenal

Surpriza etapei a 19-a din Premier League s-a produs, joi seara, dupa victoria obtinuta de West Ham United pe terenul lui Arsenal, fostul lider al campionatului.

Premier League: infrangeri categorice pentru Arsenal si Tottenham Liverpool ramane lider

In ultima partida a etapei cu numarul 19 din Premier League, Arsenal Londra a ratat sansa de a reveni pe prima pozitie a clasamentului, dupa infrangerea categorica de pe teren propriu, 0-2 cu West Ham United.

Premier League: Arsenal vs West Ham United - Tunarii vor sa revina pe locul 1

Arsenal - West Ham United, meci contand pentru etapa a 19-a din campionatul Angliei, este programat joi, 28 decembrie, de la ora 22:15, pe Emirates Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Arsenal ramane lider in Premier League, dupa remiza din derby-ul cu Liverpool. O noua infrangere pentru Manchester United

Arsenal a ramas lider in Premier League dupa ce a terminat cu egalitate in derby-ul cu Liverpool, scor 1-1, in timp ce Manchester United a suferit o noua infrangere, de aceasta data in deplasarea de la West Ham, scor 2-0. Arsenal a deschis scorul dupa lovitura de cap a fundasului Gabriel in minutul 4. Mohamed .

EFL Cup: Liverpool vs West Ham United - Cormoranii, favoriti pe Anfield

Liverpool - West Ham United, meci contand pentru sferturile de finala din Cupa Ligii Angliei, este programat, miercuri, 20 decembrie, de la ora 22:00, pe Anfield, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

West Ham United, Brighton si Liverpool calificate direct in optimile de finala ale Europa League

West Ham a castigat in meciul direct cu Freiburg, cu 2-0, golurile ciocanarilor fiind reusite de Mohammed Kudus si Edson Alvarez.

Premier League: Tottenham vs West Ham United - Echilibru in derby-ul Londrei

Tottenham - West Ham United, meci contand pentru etapa a 15-a din campionatul Angliei, este programat, joi, 7 decembrie, de la ora 22:15, la Londra, si va fi transmis in direct de Digi Sport 3, Orange Sport 2 si Prima Sport 3.

Europa League: West Ham United vs Olympiakos - Grecii cauta surpriza la Londra

West Ham United - Olympiakos, meci contand pentru etapa a 4-a a Grupei A din Liga Europa, este programat, joi, 9 noiembrie, de la ora 22:00, pe London Stadium, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Cupa Ligii Angliei: Arsenal si Manchester United, eliminate

Chelsea, care a invins Blackburn, si Liverpool, care a trecut de Bournemouth, s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii. Arsenal si Manchester United au fost eliminate de West Ham si respectiv Newcastle.

actualitate, 01:06