14:30

Jaqueline Cristian si Ana Bogdan s-au luptat aprig in proba de comeback. Cum a vazut Cristian Tudor Popescu meciul

B1 TV B1 TV,

Jaqueline Cristian s-a duelat cu Ana Bogdan in proba de comeback. Cea din urma se afla intr-o situatie complicata in setul 2 deoarece era condusa de cealalta Ana Bondar, cu 5-1. Cele doua sportive s-au luptat pentru victorie pana la capat Cum a decurs meciul ,,Draqueline a dat drumul unui joc la linii, curajos si precis, sustinuta puternic de tribune. A luat 8 game-uri, pierzand doar 3. Asa a ajuns sa conduca in setul decisiv cu 4-2 si 40-0 pe propriul serviciu. Aici insa, a comis, in opinia mea, o eroare tactica majora. Primul serviciu nu i-a intrat. La un astfel de scor, presiunea psihica era pe Bondar. Nu renteaza sa risti servind tare, la limita, ca pe primul. Daca servea 2-ul mediu si cu efect, pe corpul adversarei, stresul decizional cadea pe unguroaica: dau retur tare, la ce-o fi o fi, sau returnez controlat, spre centru si joc punctul? Jaqueline a scutit-o pur si simplu de acest varf de stres pe Ana Bondar servind tare, la limita, out. , a scris Cristian Tudor Popescu, pentru gsp. ro. continuă pe B1 TV