17:31

Jocurile Europene: Gimnasta Denisa Golgota, locul 11 in finala de la individual compus

Sportiva romana Denisa Golgota a ocupat locul 11 in finala de la individual compus, sambata, in concursul de gimnastica artistica din cadrul Jocurilor Europene de la Minsk. continuă pe Hotnews

Jocurile Europene: Kriszta Incze, medalie de bronz la lupte libere la competitia de la Minsk

Sportiva Kriszta Incze a castigat medalia de bronz la lupte libere, categoria 62 kilograme, vineri, la Jocurile Europene de la Minsk.

Jocurile Europene: Catalin Chirila si Victor Mihalachi, medaliati cu aur la canoe-2, pe distanta de 1.000 de metri

Sportivii romani Catalin Chirila si Victor Mihalachi au cucerit medalia de aur in proba de canoe-2 pe 1. 000 metri, miercuri, la Jocurile Europene de la Minsk.

Toma Coconea s-a clasat pe locul 11 la Red Bull X-Alps 2019

Toma Coconea, singurul sportiv care a participat la toate editiile Red Bull X-Alps, s-a clasat pe locul 11 in cea mai dura competitie de anduranta din lume, dupa ce a stabilit si un nou record al competitiei, el zburand cu parapanta la o altitudine de 6. 017 metri.

Jocurile Europene: Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei, invinsa in finala de Germania

Echipa feminina a Romaniei a fost invinsa de Germania cu 3-0, sambata, in finala turneului de tenis de masa din cadrul Jocurilor Europene de la Minsk.

Jocurile Europene: Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei va lupta pentru aur la Minsk

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a calificat in finala turneului din cadrul Jocurilor Europene de la Minsk, vineri, dupa ce a invins Ungaria cu scorul de 3-2, in semifinale.

Jocurile Europene. Argint pentru Romania, la tenis de masa

Echipa feminina a Romaniei a fost invinsa de Germania cu 3-0, in finala turneului de tenis de masa d.

actualitate, 17:31