11:30

Juniori Otopeni

Declaratiile lui David Popovici, dupa ce a cucerit patru medalii de aur la Nationalele de la Otopeni

Dupa ce a cucerit patru medalii de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, David Popovici a declarat ca principalul sau obiectiv a fost sa obtina baremurile necesare pentru participarea la Campionatele Europenele de la Belgrad, programate in perioada 10-23 iunie 2024. Nu mi-am propus niciun timp, insa .

Nationalele de la Otopeni: David Popovici, invingator detasat la 200 m liber

David Popovici, dublu campion european la 100 si 200 m liber, si-a trecut in cont a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, dupa ce a castigat joi detasat finala de la 200 m liber cu.

David Popovici, inca o medalie de aur

David Popovici a castigat, joi, medalia de aur in proba de 200 m liber din cadrul Campionatului National de inot in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori I-II, competitie care are loc la Otopeni.

David Popovici, AUR si la 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni

David Popovici a obtinut inca o medalie de aur in proba de 200 m liber la Campionatele Nationale de la Otopeni, in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori. Sportivul nostru a castigat miercuri seara, finala probei de 50 m liber, cu timpul de 22 sec 27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. David Popovici a obtinut a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni .

David Popovici, doua medalii de aur la Campionatele Nationale de inot

David Popovici a castigat a castigat aurul in proba de 200 m liber de la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Ieri, Popovici se impusese si in finala probei de 50 m liber. Sportivul legitimat la Dinamo, dublu campion european la 100 si 200 m liber, a fost cronometrat .

inot: David Popovici, campion national la 50 metri liber, in prima zi a Nationalelor de la Otopeni

David Popovici a castigat, miercuri seara, finala probei de 50 m liber, cu timpul de 22sec27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Popovici CS Dinamo) este dublu campion european la 100 si 200 m liber, informeaza Agerpres.

David Popovici, campion in proba de 50 metri liber la Nationalele de la Otopeni

David Popovici CS Dinamo), dublu campion european la 100 si 200 m liber, a castigat miercuri seara finala probei de 50 m liber cu timpul de 22sec27100, in prima zi a Campionatelor Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni,.

Nationalele de Natatie, la care participa si David Popovici, se vad la TVR Sport

TVR Sport, cel mai nou canal al Televiziunii Romane, va transmite in perioada 17-21 aprilie Campionatul National de inot pentru Seniori, Tineret si Juniori. Printre sportivii care vor concura in Bazinul de la Otopeni se numara David Popovici sau Vlad Stancu. La doar doua saptamani de la lansare, TVR SPORT transmite, in direct, Campionatul National .

Cine transmite la TV Nationalele de Natatie - David Popovici, printre concurenti

Campionatul National de inot juniori, tineret si seniori) se va desfasura in perioada 17-21 aprilie la Complexul Sportiv de la Otopeni. David Popovici va fi printre concurenti.

A sasea medalie de aur pentru David Popovici: Abia astept sa reprezint Romania!

David Popovici a spus ca de marti se intoarce la antrenamente, dupa ce in ultimele zile a participat la Campionatul National de inot in bazin de 50 m pentru seniori, tineret si juniori, la Complexul Sportiv de Natatie Otopeni. David Popovici a castigat nu mai putin de sase medalii de aur .

David Popovici revine in prim-plan: S-a stabilit postul care va transmite cursele sale de la Roma

Dupa o vara de vis, in care a cucerit deja sapte medalii, dintre care sase de aur, la Mondialele de la Budapesta si la Europenele de juniori de la Otopeni, David Popovici revine in bazin, cu ocazia Campionatelor Europene de seniori de la Roma 11-21 august).

David Popovici, decizie de ultima ora inaintea Campionatelor Europene de Natatie. Care sunt probele in care il vom vedea

David Popovici este pregatit pentru o noua aventura! Dupa ce a facut senzatie la Campionatele Mondiale de seniori de la Budapesta si la Europenele de juniori de la Otopeni, sportivul lui CS Dinamo va participa la Campionatelor de Seniori de la Roma. inotatorul roman va participa la Roma la trei probe, una este o mare .

David Popovici, decizie neasteptata. Ce mesaj le-a transmis fanilor

David Popovici a luat o decizie radicala. Campionul mondial la natatie originar din Romania a hotarat sa renunte la cea mai celebra retea sociala, lucru care ii va intrista pe fanii sai din mediul online. Ce va face inotatorul care a reusit sa obtina 5 medalii la Campionatul European de Juniori de la Otopeni. De .

Cati bani va primi David Popovici de la MTS dupa ce a castigat 5 medalii la Europenele de juniori

David Popovici va fi premiat de Ministerul Tineretului si Sportului MTS) dupa ce a castigat 4 medalii de aur si una de argint la Campionatele Europene de juniori, de la Otopeni. Cati bani va incasa David Popovici dupa performantele de la Campionatele Europene de Juniori Sportivul va incasa 87. 000 de lei 15. 300 de euro) de la MTS, potrivit Fanatik. Pentru fiecare medalie de aur, Ministerul Tineretului si Sportului ofera 19. 000 de lei, in timp ce argintul este remunerat cu 11. 000 de lei.

Cati bani va primi David Popovici din partea MTS pentru rezultatele fantastice de la CE inot pentru juniori

David Popovici a stralucit la Campionatele Europene de inot pentru Juniori de la Otopeni, cucerind nu mai putin de cinci medalii. Desemnat cel mai bun sportiv prezent la competitie, romanul va primi o suma consistenta din partea Ministerului Tineretului si Sportului.

CE inot Juniori: Romania a terminat pe locul trei in clasamentul pe medalii David Popovici, cel mai bun sportiv de la Otopeni

Delegatia Romaniei a cucerit noua medalii 5de aur si 4 de argint) si a terminat pe locul trei in clasamentul pe medalii al Campionatelor Europene de inot pentru Juniori de la Otopeni.

Vlad Stancu, argint si la 400 m liber. Cu noua medalii, Romania a ocupat locul 3 in clasamentul final la Europenele de juniori de la Otopeni

Vlad Stancu a castigat duminica argintul in proba de 400 m liber de la Campionatele European de inot pentru juniori, astfel ca Romania a incheiat pe 3 competitia desfasurata in Complexul de Natatie Otopeni, transmite Agerpres. Tot astazi, David Popovici a cucerit o a patra medalie de aur, in proba de 100 m liber.

Vlad Stancu castiga medalia de argint pentru Romania, in finala de 400 metri liber, la europenele de inot pentru juniori

Inotatorul roman Vlad Stancu a obtinut duminica medalia de argint in finala probei de 400 metri liber din cadrul Campionatului Mondial de inot de la Otopeni. Performanta vine dupa ce romanul a cucerit aurul la 1. 500 m liber si argintul la 800 m liber.

David Popovici, lovitura dupa lovitura la Europene. A luat inca o medalie de aur

David Popovici, lovitura dupa lovitura la Europene. Sportivul a luat inca o medalie de aur, in cadrul Campionatelor Europene de inot la Juniori de la Otopeni dupa ce s-a impus, astazi, in finala de la 100m liber. David Popovici si-a asigurat titlul in proba de 100m liber sa Campionatelor Europene de inot la Juniori de .

Vlad Stancu, argint in proba de 400 m liber - A noua medalie a Romaniei la CE inot Juniori de la Otopeni

Vlad Stancu a cucerit duminica a patra sa medalie in cadrul Campionatelor Europene de inot la Juniori de la Otopeni, dupa ce a terminat pe locul al doilea in finala probei de 400 m liber.

actualitate, 11:30