18:00

Kong Halep

Simona Halep, primul mesaj dupa eliminarea de la Hong Kong. Ce urmeaza pentru fostul lider WTA (FOTO)

Simona Halep a transmis un prim mesaj dupa infrangerea suferita in turul 2 la Hong Kong si a recunoscut ca revenirile nu sunt niciodata usoare. Primul mesaj transmis dupa eliminarea de la Hong Kong .

Halep, in Misiune imposibila: seful tenisului romanesc a explicat de ce Simona a pierdut astazi

Parcursul romancei, la Hong Kong, s-a incheiat in turul II.

Simona Halep si-a incheiat parcursul la Hong Kong. Sportiva a fost eliminata in turul doi al turneului WTA 125

Simona Halep, care in prezent ocupa locul 1130 WTA, a pierdut meciul din turul doi al turneului de la Hong Kong, in fata rusoaicei Anna Blinkova, locul 78 mondial. Sportiva originara din Constanta a fost infranta, dupa ce adversara ei s-a impus in primul set dupa 33 de minute, iar din al doilea dupa 30 de minute. Romanca revenise dupa o pauza de patru luni .

Gata cu minciuna: concluziile specialistilor dupa revenirea Simonei Halep, la Hong Kong

La 33 de ani, fostul lider WTA e foarte departe de un nivel competitiv bun.

Simona Halep, eliminata de Anna Blinkova, in turul doi la

Simona Halep 33 de ani, locul 1130 WTA) a fost eliminata, joi, in turul doi al turneului la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong, cu premii de 115. 000 de dolari.

Simona Halep a pierdut in fata rusoaicei Anna Blinkova, o jucatoare cu doar 12 victorii in 38 de meciuri in 2024

Dupa victoria din primul tur de la Hong Kong, Simona Halep a fost invinsa in cea de-a doua mansa. Romanca a pierdut in fata Annei Blinkova, cu scorul 6-2, 6-1. Simona Halep a pierdut meciul cu Anna Blinkova Jucatoarea de tenis din Romania pornise cu dreptul in turneul de la Hong Kong. Dupa ce miercuri .

Simona Halep, eliminata de la Hong Kong. N-a avut nicio sansa cu o rusoaica de pe locul 78 WTA

Aventura Simonei Halep la turneul WTA 125 de la Hong Kong s-a incheiat, joi, in faza optimilor de finala. Simona Halep, prima victorie de la revenirea in circuit .

Halep, batuta de ciuca batailor: detaliul care arata cat de slaba e Blinkova, care a eliminat-o pe Simona

Turneul de la Hong Kong a adus o alta dezamagire pentru Simo.

Halep, batuta categoric de Blinkova: o rusoaica abonata la infrangeri a facut instructie cu Simona

Participarea fostului lider WTA la turneul de la Hong Kong s-a incheiat dupa 2 zile.

Halep Blinkova, astazi, crucial pentru Simona: ar urca incredibil de mult in ierarhia mondiala, daca ar castiga

Meciul din optimile de la Hong Kong va incepe dupa ora 12.

Simona Halep si Gabriela Ruse joaca azi la Hong Kong

Fostul lider WTA Simona Halep, in prezent numarul 1130 mondial, si Gabriela Ruse, care ocupa pozitia a 93-a in ierarhia WTA, vor juca joi la Hong Kong 125 Open.

Cati bani a incasat Simona Halep dupa victoria de la Hong Kong. Ce a aparut pe pagina de Instagram la doua ore dupa ce a castigat

Simona Halep a revenit in forta pe terenul de tenis si a castigat primul meci oficial dupa mai bine de doi ani de pauza. Sportiva a trecut de primul tur la Hong Kong, iar pentru victorie a primit un cec si 15 puncte WTA. Cu cat va fi platita Halep pentru victoria de la Hong .

Ilie Nastase, declaratie fara precedent despre Simona Halep: Ce vrea sa demonstreze, ca nu inteleg? E o mare greseala!

Fostul mare tenismen Ilie Nastase considera nepotrivita participarea Simonei Halep la turneul de 125 de puncte de la Hong Kong. in opinia sa, Halep trebuia sa joace la Wimbledon sau la un alt mare turneu pentru a vedea cu adevarat care ii e nivelul acum. Nastase a insistat ca pe sportiva nu o ajuta cu nimic faptul ca obtine victorii in turnee mici.

Ce a observat Cristian Tudor Popescu in meciul lui Halep de la Hong Kong: Pe langa destule greseli, am vazut si..

Cristian Tudor Popescu a laudat vointa Simonei Halep in primul sau meci de la turneul WTA din Hong Kong, subliniind determinarea ei de a lupta, chiar daca se afla sub presiunea fizica.

Cati bani primeste Simona Halep pentru victoria de la Hong Kong. A castigat 15 puncte WTA

Simona Halep este in al noualea cer dupa ce a revenit pe teren si a castigat in fata jucatoarei Arina Rodionova, la Hong Kong. Halep, pe locul 3 in clasamentul tenismenelor Simona Halep se afla pe locul trei in clasamentul castigurilor din tenis din toate timpurile. Ea a incasat 40. 773 de dolari si este depasita doar de surorile Williams. Serena William se afla in fruntea clasamentului, cu 94. 340 de dolari, bani din tenis, iar sora ei, Venus, se afla pe locul doi, cu 42. 962 de dolari, conform Cancan.

Simona Halep s-a intors cu o victorie importanta dupa 4 luni de pauza. Pe ce loc urca in clasamentul WTA

Simona Halep 33 de ani, 1130 WTA) a reusit sa castige primul sau meci dupa o lunga perioada de inactivitate, invingand-o pe Arina Rodionova 33 de ani, 114 WTA) in primul tur al turneului de la Hong Kong. Dupa o pauza de 4 luni, sportiva romanca a aratat determinare si rezistenta intr-o partida de doua .

Prima reactie a Simonei Halep dupa revenirea cu victorie

Simona Halep s-a calificat in optimi la Hong Kong, un turneu de categorie 125, la capatul unui meci de trei seturi cu Arina Rodionova din Australia.

Halep, dupa Victoria de la Hong Kong: Am jucat primul meci dupa cateva luni si ma simt bine, chiar daca sunt foarte obosita

Dupa mai bine de doi ani, Simona Halep a obtinut prima victorie, in turneul de la Hong Kong. A trecut de australianca Arina Rodionova 34 de ani, 114 WTA), scor 6-2, 4-6, 6-4.

Ce a observat Cristian Tudor Popescu in meciul Simonei Halep de la Hong Kong: Vointa este. Acum sa vedem

Cristian Tudor Popescu a remarcat indarjirea si vointa de care a dat dovada Simona Halep in partida disputata miercuri la Hong Kong. Acum sa vedem cate meciuri va mai fi capabila sa reziste, a scris gazetarul. Simona Halep a invins-o pe australianca Arina Rodionova in cadrul turneului de 125 de puncte de la Hong Kong. A fost prima victorie pentru romanca dupa 778 de zile.

Simona Halep si-a aflat adversara din turul 2 de la Hong Kong, o jucatoare care a obtinut cel mai mare triumf din cariera chiar in Romania

Simona Halep a obtinut prima victorie dupa mai bine de doi ani de zile, miercuri, si si-a aflat urmatoarea adversara de la turneul de 125 de puncte din Hong Kong. Adversara Simonei Halep din turul 2 de la Hong Kong este Anna Blinkova Dubla-castigatoare de Grand Slam o va intalni in turul 2 pe Anna Blinkova 78 WTA), joi, nu mai devreme de ora 11:30.

actualitate, 18:00