14:16

Lando Norris

Lando Norris a spart gheata in Marele Circ! Britanicul, campion in cursa de la Miami

Britanicul Lando Norris McLaren-Mercedes) s-a impus in Marele Premiu de Formula 1 gazduit duminica de Miami, in a sasea etapa a Campionatului mondial. Plecat din linia a 3-a, pozitia a 5-a, Norris i-a devansat pe Max Verstappen Red Bull), campionul mondial en-titre si lider la zi in clasamentul general, plecat din pole-position, si pe monegascul .

VIDEO Cum au reactionat Max Verstappen si Lewis Hamilton dupa prima victorie a lui Lando Norris in Formula 1

Lando Norris si-a indeplinit un vis pe circuitul de la Miami si a obtinut prima sa victorie in Formula 1. La finalul cursei, pilotul britanic al echipei McLaren a fost felicitat de campionii mondiali Max Verstappen Red Bull) si Lewis Hamilton Mercedes).

Formula 1: Surpriza mare la Miami - Lando Norris a obtinut prima sa victorie

Lando Norris a obtinut prima sa victorie in Marele Circ, pilotul britanic al echipei McLaren impunandu-se in Marele Premiu de la Miami, a sasea etapa a Campionatului Mondial de Formula 1.

Lando Norris, de la McLaren, a castigat Marele Premiu de la Miami. Este prima sa victorie in Formula 1

Castigator surpriza la Marele Premiu de la Miami. Lando Norris s-a impus la Marea Cursa din Florida, transmisa in direct la Antena 3 CNN. Pilotul britanic al celor de la McLaren a facut o cursa spectaculoasa si a bifat prima victorie a carierei intr-un Grand Prix.

Surpriza in cursa de Formula 1 de la Miami. Prima victorie din cariera pentru Lando Norris

Campionul mondial Max Verstappen a pornit din pole position si se indrepta spre o noua victorie, dar in cele din urma britanicul Lando Norris a trecut primul linia de sosire la volanul unui monopost McLaren. Rezultatele cursei din Miami Clasamentele actualizate din Formula 1 .

FOTO Pilot de Formula 1, taiat pe fata dupa ce a participat la o petrecere la Amsterdam

Lando Norris a oferit imaginea zilei din Formula 1, pilotul celor de la McLaren fiind surprins cu un bandaj pe fata dupa ce s-a taiat intr-o sticla la o petrecere la care a participat in Amsterdam.

Max Verstappen, de neoprit! Olandezul s-a impus in Marele Premiu al Chinei

Pilotul olandez Max Verstappen Red Bull) a castigat Marele Premiu al Chinei, desfasurat duminica la Shanghai, a cincea etapa a Campionatului mondial de Formula 1. Campionul mondial en titre a plecat din pole-position si a reusit sa termine pe primul loc, devansandu-i pe britanicul Lando Norris McLaren-Mercedes) si pe coechipierului sau de la Red Bull, .

Formula 1: Max Verstappen, victorie si in MP al Chinei - Prezenta pe podium pentru McLaren

Max Verstappen Red Bull) a demonstrat din nou ca nu are rival in Formula 1 si s-a impus fara emotii in Marele Premiu al Chinei. Campionul mondial a fost urmat de Lando Norris McLaren), iar podiumul a fost completat de Sergio Perez Red Bull).

Formula 1: Max Verstappen nu a prins podiumul in calificarile cursei sprint contand pentru MP al Chinei

Max Verstappen campionul mondial en-titre) va pleca de pe locul 4 in prima cursa sprint a sezonului din Formula 1, cea contand pentru Marele Premiu al Chinei. Cel mai bun timp a fost stabilit de Lando Norris McLaren), englezul fiind urmat de Lewis Hamilton Mercedes) si Fernando Alonso Aston Martin).

Pilotii de Formula 1 s-au relaxat la turneul de tenis de la Monaco, inainte de Marele Premiu al Chinei

Pilotii din Formula 1 s-au relaxat la turneul de tenis de la Monaco, in weekendul dintre Grand Prix-uri. Lando Norris a asistat la meciuri alaturi de o actrita portugheza, in timp ce Charles Leclerc s-a pozat cu invingatorul competitiei din principat, Stefanos Tsitsipas.

Formula 1: Cascada de incidente in antrenamentele din Australia - Alexander Albon a iesit cel mai sifonat

Lando Norris McLaren) a fost cel mai rapid in prima sesiune de antrenamente libere din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Australiei, care a fost marcata de iesirea in decor a lui Alexander Albon.

Formula 1: Decizia echipei McLaren in privinta pilotului Lando Norris

Echipa de Formula 1 McLaren a anuntat vineri semnarea unui nou contract cu pilotul Lando Norris, asigurandu-si serviciile sale pe termen lung, dar fara a preciza durata.

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Braziliei. Olandezul a ajuns la 17 victorii in 2023

Olandezul Max Verstappen a reusit a 17-a victorie din 2023 dupa ce s-a impus, duminica, in Marele Premiu al Braziliei, pe circuitul Interlagos de la Sao Paulo. Pilotul lui Red Bull, care si-a asigurat deja un nou titlu mondial, a fost urmat in clasament de britanicul Lando Norris McLaren) a incheiat pe locul 2 si .

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Japoniei. Red Bull, campioana la constructori

Pilotul olandez Max Verstappen a castigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei, desfasurat duminica pe circuitul de la Suzuka, ocazie cu care echipa Red Bull si-a asigurat titlul mondial la constructori, pentru al doilea sezon consecutiv. Verstappem s-a impus in fata britanicului Lando Norris si a australianului Oscar Piastri, cei doi piloti de la .

Max Verstappen, cel mai rapid in primele doua sesiuni de antrenamente - Programul complet al MP din Japonia

Max Verstappen a dominat primele doua sesiuni de antrenamente contand pentru Marele Premiu al Japoniei de Formula 1. Campion mondial en-titre, olandezul celor de la RedBull a oprit cronometrul la 1:30. A fost urmat de Charles Leclerc ) si Lando Norris McLaren).

Carlos Sainz Jr., campion in Singapore! Spaniolul a pus capat hegemoniei Red Bull

Carlos Sainz Jr. , pilotul spaniol al Scuderiei , a castigat, duminica, Marele Premiu de Formula 1 de la Singapore, a 15-a mansa a Campionatului mondial, care a avut loc pe circuitul de la Marina Bay. Plecat din pole position, spaniolul s-a impus in fata urmatorilor doi clasati, britanicii Lando Norris McLaren) si Lewis Hamilton Mercedes), .

Formula 1: Carlos Sainz, invingator in Marele Premiu din Singapore - Max Verstappen nu este in top 3

Plecat din pole-position, Carlos Sainz a iesit invingator in Marele Premiu de Formula 1 din Singapore. Podiumul a fost completat de Lando Norris si Lewis Hamilton.

VIDEO Faza zilei la MP al Ungariei - Lando Norris i-a spart trofeul lui Max Verstappen

Lando Norris a oferit faza zilei la Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei, pilotul britanic al echipei McLaren distrugand trofeul lui Max Verstappen.

Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Marii Britanii la Formula 1

Max Verstappena castigat duminica, 9 iulie, Marele Premiu al Marii Britanii, pe circuitul de la Silverstone. Pe podium au urcat si Lando Norris si Lewis Hamilton.

F1: Max Verstappen a castigat Marele Premiu al Marii Britanii

Pilotul olandez Max Verstappen s-a impus duminica in Marele Premiu al Marii Britanii, pe circuitul de la Silverstone. Podiumul a fost completat cu Lando Norris si Lewis Hamilton.

actualitate, 14:16