07:30

Lesia Tsurenko

Adversara Soranei Cirstea la WTA Madrid

Alexandra Eala va fi adversara Soranei Cirstea in turul doi la WTA Madrid, dupa ce a invins-o in runda inaugurala pe Lesia Tsurenko, scor 6-4, 6-4.

Romania egaleaza Ucraina in barajul Billie Jean King Cup dupa punctul adus de Jaqueline Cristian

Romania a egalat la 2 Ucraina in barajul de calificare pentru turneul final al Billie Jean King Cup, dupa ce Jaqueline Cristian a invins-o in trei seturi pe Lesia Tsurenko, scor 2-6, 6-4, 6-4.

Baraj Billie Jean King Cup: Ucraina - Romania 1-0 Ana Bogdan pierde primul duel de pe zgura din SUA

Ana Bogdan a fost invinsa de Lesia Tsurenko in primul meci al barajului de calificare la turneul final al Billie Jean King Cup. Romanca a cedat in trei seturi, scor 6-3, 2-6, 0-6.

Dezvaluirile unei ucrainence din WTA: Prietenul meu a slabit 55 kg dupa ce a fost tinut prizonier de rusi

Lesia Tsurenko a rezistat doar 52 de minute in turul trei la Australian Open, fiind invinsa cu un dublu 6-0 de Aryna Sabalenka, iar rezultatul ucrainencei a devenit subiect de amuzament pe social media.

VIDEO Australian Open: Campioana en-titre, victorie cu dublu 6-0 si fara strangeri de mana

Aryna Sabalenka s-a calificat vineri in optimile de la Australian Open 2024, campioana en-titre incheind partida cu Lesia Tsurenko dupa doar 52 de minute, scor 6-0, 6-0.

Ana Bogdan povesteste prin ce a trecut la meciul cu Lesia Tsurenko de la Wimbledon: Ameteli, greata, presiune in urechi

Jucatoarea Ana Bogdan a ajuns pana in turul 3 la Wimbledon anul acesta, fiind la cea mai buna performanta din cariera la Grand Slam-ul britanic, dar a ratat cinci mingi de a ajunge chiar in optimile de finala.

Digisport: Miliardara din tenis a ajuns in sferturi la Wimbledon: As renunta la toata averea pentru a castiga trofeul!

Jessica Pegula 4 WTA, favorita nr. 4) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, dupa ce a invins-o in doua seturi, 6-1, 6-3, pe Lesia Tsurenko 60 WTA).

Cea mai bogata jucatoare de tenis din lume a ajuns in sferturi la Wimbledon. As renunta la toata averea pentru a castiga trofeul

Cea mai bogata jucatoare de tenis din lume s-a calificat in sferturile turneului de la Wimbledon. Jessica Pegula a invins-o pe Lesia Tsurenko, iar la finalul partidei a spus ca si-ar da toata averea daca ar sti ca in acest mod va castiga celebrul turneu de Grand Slam. Jessica Pegula, calificare in sferturile turneului de .

DigiSport: Ana Bogdan, in lacrimi dupa momentul care ramane in istoria tenisului. A povestit tot ce s-a intamplat

Ana Bogdan 30 de ani, 57 WTA) a fost invinsa de Lesia Tsurenko 34 de ani, 60 WTA), scor 6-4, 3-6, 6-7 18), in turul 3 la Wimbledon.

Ana Bogdan, prima reactie dupa infrangerea dramatica suferita in turul trei la Wimbledon

Meciul dintre Lesia Tsurenko si Ana Bogdan din turul trei de la Wimbledon este unul care a intrat direct in cartile de istorie. Cele doua au oferit un meci de peste 3 ore si cel mai lung tiebreak din istoria tenisului feminin la un turneu de Grand Slam.

Ana Bogdan si recordul stabilit in meciul nebun cu Lesia Tsurenko de la Wimbledon

Chiar daca nu a reusit sa se califice in optimi la Wimbledon, Ana Bogdan a fost protagonista unui meci interzis cardiacilor contra Lesiei Tsurenko. Romanca a fost invinsa la tiebreak, iar duelul intra direct in istoria tenisului.

Wimbledon: Ana Bogdan, eliminata in turul trei dupa un meci de infarct - Romanca a ratat 5 mingi de meci

Dupa ce a trecut in runda a doua de Alycia Parks, Ana Bogdan nu a reusit sa mai obtina inca o victorie, care sa o duca in optimi la Wimbledon. Sportiva din Romania a fost invinsa de Lesia Tsurenko, asta desi a castigat primul set si a ratat 5 mingi de meci in decisiv.

Ana Bogdan, eliminata de la Wimbledon dupa o lupta grea cu Lesia Tsurenko. Totul s-a decis intr-un super tiebreak epuizant, cu ambele sportive risipind mingi de meci

Ana Bogdan 57 WTA) a fost invinsa de Lesia Tsurenko 60 WTA), vineri, si paraseste Wimbledon in turul 3, faza in care ajunsese pentru prima oara in cariera. Ana Bogdan, eliminata de la Wimbledon de Lesia Tsurenko .

Ana Bogdan, eliminata in turul 3 la Wimbledon dupa ce a ratat cinci mingi de set. Un spectator n-a mai rezistat: Hai, Ana, sa plecam si noi acasa

Ana Bogdan a infruntat-o pe Lesia Tsurenko pentru un loc in optimile de finala la Wimbledon intr-un meci care s-a transformat intr-un adevarat test de rezistenta. Bogdan a pierdut in cele din urma partida, dupa mai bine de 3 ore si jumatate, dar nu inainte de a fi ratat cinci mingi de meci in tiebreak-ul setului decisiv. Bogdan ramane cu cel mai bun rezultat din cariera la Wimbledon, unde Romania o mai are in competitia de simplu doar pe Sorana Cirstea, calificata in turul 3.

Roland Garros: Lidera WTA, calificare in sferturi dupa retragerea adversarei

Iga Swiatek este in sferturi la Roland Garros. Poloneza clasata pe primul loc in ierarhia WTA a avansat in urmatoarea faza a turneului, dupa ce a trecut de Lesia Tsurenko. La scorul de 5-1 pentru Iga in primul set, ucraineanca s-a retras din cauza unei accidentari.

Bianca Andreescu, invinsa categoric in turul al treilea la Roland Garros A ratat duelul cu lidera mondiala

Parcursul Biancai Andreescu 42 WTA) la Roland Garros s-a oprit in turul al treilea, dupa ce sambata a fost invinsa fara drept de apel de Lesia Tsurenko 66 WTA), scor 6-1, 6-1.

A invins o campioana de la Roland Garros, dar nu este fericita: O racheta a aterizat langa casa mea

Lesia Tsurenko a invins-o pe Barbora Krejcikova campioana din 2021) in primul tur de la Roland Garros, dar jucatoarea din Ucraina a fost trista la conferinta de presa.

Roland Garros: Campioana din urma cu doi ani, eliminata inca din primul tur

Barbora Krejcikova 13 WTA) a avut parte de un debut nefericit la Roland Garros, parasind competitia inca din primul tur, dupa infrangerea in fata ucrainencei Lesia Tsurenko 66 WTA).

Tenisul, tarat in razboiul din Ucraina: Sa invingem rusii si bielorusii pe toate terenurile!

Atmosfera continua sa fie tensionata in lumea sportului alb, dovada si ultimele declaratii facute de Lesia Tsurenko.

WTA Roma: Lidera mondiala, in optimi dupa ce a castigat 12 gameuri la rand

Iga Swiatek isi continua parcursul excelent de la Roma, lidera mondiala calificandu-se in optimile turneului WTA 1000 dupa ce a surclasat-o pe ucraineanca Lesia Tsurenko.

actualitate, 07:30