01:06

Ligii Handbal

Arbitre din Romania in finala Ligii Campionilor la handbal feminin. Cristina Lovin si Simona Raluca, un duo cu experienta internationala

Cristina Lovin si Simona Raluca au fost delegate de EHF sa arbitreze finala Ligii Campionilor la handbal feminin, conform anuntului facut de forul continental. Arbitre din Romania in marea finala .

Handbal (f): CSM Bucuresti ar putea avea un nou antrenor, dupa ratarea Final Four in Liga Campionilor

Aproape de un nou titlu in Liga nationala de handbal feminine, CSM Bucuresti a ratat calificarea in Final Four-ul Ligii Campionilor, iar antrenorul Adrian Vasile urmeaza sa fie demis la finalul sezonului.

Adi Vasile, out de la CSM dupa ratarea Final Four. Promisiunea conducerii si clauza de reziliere a antrenorului

CSM Bucuresti a fost eliminata in sferturile Ligii Campionilor la handbal.

CSM Bucuresti a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a fost invinsa de echipa franceza Metz Handball.

infrangere pentru CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor. E nevoie de un meci mare in returul din Franta

Campioana Romaniei a inceput cu stangul dubla cu Metz pentru calificarea in Final Four.

Handbal (f): CSM Bucuresti, esec in turul sferturilor Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a pierdut disputa de pe teren propriu cu Metz, scor 27-24, din turul sferturilor Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel de Metz, in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a fost invinsa fara drept de apel de echipa franceza Metz Handball, cu 27-24 15-14), duminica, in Sala Polivalenta din Capitala, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz in sferturile Ligii Campionilor. Neagu Co au o misiune extrem de complicata in returul din Franta

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz, duminica, in Sala Polivalenta, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor la handbal feminin. CSM Bucuresti, invinsa acasa de Metz, scor 24-27 .

Minaur Baia Mare, esec drastic in turul semifinalei Cupei EHF

Minaur Baia Mare a pierdut prima mansa a semifinalei din EHF European Cup, disputata in deplasare, cu echipa islandeza Valur Reykjavik, cu scorul de 36-28. Vicecampioana Romaniei a suferit cel mai drastic esec al sau din acest sezon, egaland contraperformanta din prima etapa a Ligii Zimbrilor 27 august 2023), 27-35 cu CS Dinamo. Primele zece .

Handbal (f): CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei Rapid, ultimul loc la Final Four

CSM Bucuresti, campioana ligii nationale la handbal feminin, s-a impus duminica si in ultimul act al competitiei Final Four a Cupei Romaniei, disputata la Braila.

GSP: Nascuta in Elvetia, spaniola 100%. Cum s-a adaptat in Romania extrema de la CSM Bucuresti

Extrema stanga la campioana CSM Bucuresti, Jennifer Gutierrez, 29 de ani, prefateaza duelul cu Metz din sferturile Ligii Campionilor si vorbeste pe larg despre inceputurile ei in handbal, adaptarea in Romania, momentul de varf al carierei si interesele pe care le are dincolo de sport.

Handbal (f): Pas gresit pentru CSM Bucuresti Prima remiza a sezonului in Liga Florilor

CSM Bucuresti a terminat la egalitate partida disputata joi in fata Dunarii Braila, scor 35-35 19-15), prima remiza pentru tigroaice din acest sezon al Ligii Nationale de handbal feminin.

CSM Bucuresti a facut un nou transfer! Alina Grijseels, tigroaica pentru doi ani

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti a anuntat transferul jucatoarei Alina Grijseels, componenta echipei Metz, pe care tigroaicele urmeaza sa o intalneasca in sferturile Ligii Campionilor. Alina Grijseels, jucatoarea de 27 de ani care din vara va face parte din lotul CSM Bucuresti, evolueaza la Metz pe postul de centru, dar poate prelua si rolul .

CSM Bucuresti a transferat capitanul nationalei Germaniei

Echipa CSM Bucuresti muta in perspectiva sezonului viitor si aduce una dintre cele mai valoroase jucatoare ale momentului. CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor .

CSM Constanta si Potaissa Turda au castigat in deplasare la handbal masculin

CSM Constanta si AHC Potaissa Turda au obtinut victorii in deplasare, duminica, in etapa a 20-a a Ligii Nationale de handbal masculin. Vicecampioana CSM Constanta a castigat clar in fata echipei CSM Focsani 2007, cu 29-21, dupa ce la pauza a fost 18-8.

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti s-a impus de o maniera categorica in returul cu Krim Ljubljana din optimile Ligii Campionilor, scor 30-24. Cu acelasi scor castigase CSM si meciul tur din Slovenia.

CSM Bucuresti, in sferturile Ligii Campionilor, dupa o victorie trasa la indigo cu Krim Ljubljana

Formatia de handbal feminin CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a a invins-o in dubla mansa, cu scor identic, 30-24, pe Krim Mercator Ljubljana, in play-off. Campioana Romaniei s-a impus cu 30-24 in returul disputat in Sala Polivalenta din Capitala. Tigroaicele au condus cu 5-3 si 8-5, dar Krim .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

Handbal (f): CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, s-a calificat duminica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut in dubla mansa de slovenele de la Krim Ljubljana.

CSM Bucuresti e aproape de sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 (18-12)

CSM Bucuresti a facut un pas mare spre sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins in deplasare echipa slovena Krim Mercator Ljubljana, cu scorul de 30-24 18-12), sambata seara, in prima mansa a play-off-ului, potrivit agerpres. ro. Tigroaicele au dominat jocul de la un capat la altul si au obtinut .

actualitate, 01:06