10:00

LIVE TEXT Ponta: Nu intretin conflictul cu presedintele si cred ca e impotriva tarii / Eu cred ca am ales multi oameni cinstiti in Guvern, insa dupa aceea devin tinte

Premierul Victor Ponta participa joi seara, incepand cu ora 21:00, la emisiunea Talk B1, difuzata de B1 TV, informeaza Guvernul Romaniei. HotNews. ro transmite LiVE TEXT principalele declaratii ale premierului. continuă pe Hotnews

VIDEO Ponta: Nu intretin conflictul cu presedintele si cred ca e impotriva tarii / Eu cred ca am ales multi oameni cinstiti in Guvern, insa dupa aceea devin tinte

VIDEO Ponta: Nu intretin conflictul cu presedintele si cred ca e impotriva tarii/ Atentionarile primite de la primari sunt o forma de santaj pentru problema ANI

Premierul Victor Ponta a declarat joi seara, la B1TV, ca relatia sa cu presedintele in ultimele cateva luni trece printr-o perioada dificila, insa a precizat ca nu intretine acest conflict care se dovedeste a fi unul in detrimentul tarii. Premierul a vorbit si despre documentul redactat de Asociatia Comunelor care critica masurile Guvernului, spunand ca primarii locali il santajeaza in problema incompatibilitatii alesilor locali aflati in atentia ANI.

LIVE TEXT Steaua - Legia 1-1. Kosecki restabileste egalitatea

Meciul dintre Steaua Bucuresti si Legia Varsovia, din prima mansa a playoff-ului Champions League, este live text pe onlinesport. ro, de la ora 21:45.

LIVE TEXT Steaua - Legia 1-0. Bourceanu trimite o pasa incredibila, iar Piovaccari il lobeaza pe Kuciak

LIVE TEXT Steaua - Legia 0-0

Steaua - Legia, LIVE TEXT 21:45

LIVE TEXT Play-off-ul Ligii Campionilor: PSV- AC Milan 0-1; Lyon-Real Sociedad 0-1 (prima repriza)/ Sahtior Karagandy - Celtic 2-0 (final)

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioanelePrima reprizamin 35: Lyon preseaza, dar Sociedad se apara exact si iese periculos pe contraatacmin 16 GOOOL Real Sociedad Super executie din foarfeca a lui Antoine Griezmannmin 15: GOOOL Milan Stephan El Shaarawy deschide scorul pentru Milan.

LIVE TEXT Play-off-ul Ligii Campionilor: PSV- AC Milan 0-1; Lyon-Real Sociedad 0-2 (repriza secunda)/ Sahtior Karagandy - Celtic 2-0 (final)

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioaneleA inceput repriza secundamin 55 GOOOL Sociedad. Seferovici prinde un sut de exceptie si duce scorul la 2-0min 16 GOOOL Real Sociedad Super executie din foarfeca a lui Antoine Griezmannmin 15: GOOOL Milan Stephan El Shaarawy deschide scorul pentru Milan.

Play-off-ul Ligii Campionilor ne propune marti seara doua meciuri puternice. Milan nu vrea sa mai rateze pentru a doua oara in istorie calificarea in grupele Ligii, in timp ce olandezii de la PSV anunta ca-si respecta adversarul dar cred ca-l voi depasi. Seara de fotbal europeana a debutat cu o supriza, Sahtior Karagandy trecand pe teren prorpiu cu 2-0 de scotienii de la Celtic. Vezi rezultatele din toate meciurile serii. S-a marcat pe toate stadioaneleA inceput repriza secundamin 75. Ocazie buna ptr PSV, sutul lui Zoon din careu fiind respins in extremis de aparatori. 17 suturi spre poarta lui Milanmin 60 GOOOL PSV. Matavz aduce egalarea dupa doua ocazii mari avute de milanezi. PSV-Milan 1-1min 55 GOOOL Sociedad. Seferovici prinde un sut de exceptie si duce scorul la 2-0. Lyon-Sociedad 0-2.

LIVE TEXT Steaua - Legia Varsovia 1-1 / Ultimul sfert de ora

Campioana Romaniei joaca in aceasta seara la Bucuresti impotriva Legiei Varsovia, in prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor. La ultimul antrenament, fundasul Vlad Chiriches a parasit terenul accidentat si va fi inlocuit in aceasta seara de Florin Gardos. Laurentiu Reghecampf nu poate conta la acest meci nici pe Nikolic, Chipciu, Tatu si Gabi Matei.

actualitate, 10:00