22:45

LIVETEXT Steaua - Dinamo, de la ora 21:00/ Echipele de start

Steaua si Dinamo vor bifa derby-ul cu numarul 137 din campionat, intr-o partida din etapa a cincea a Ligii 1. Cel mai asteptat meci din an in Romania va avea loc pe Arena Nationala si va incepe la ora 21:00. Partida va fi transmisa in direct la Digi Sport, Dolce Sport si Look TV si Live Text pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVETEXT Steaua - Dinamo 1-1 (PAUZA)/ 17' De Amorim restabileste egalitatea

Steaua si Dinamo bifeaza derby-ul cu numarul 137 din campionat, intr-o partida din etapa a cincea a Ligii 1. Cel mai asteptat meci din an in Romania are loc pe Arena Nationala si va incepe la ora 21:00. Partida este transmisa in direct la Digi Sport, Dolce Sport si Look TV si Live Text pe HotNews. ro.

FINAL Steaua - Dinamo 1-1

Liga 1: Steaua - Dinamo 1-1/ Al cincilea derby consecutiv incheiat la egalitate

Steaua si Dinamo au terminat la egalitate cel de-al 165-lea derby din istorie, scor 1-1, in a cincea etapa din Liga 1. Primul gol al partidei de pe Arena Nationala a fost marcat de Dorin Rotariu, in minutul 11. Steaua a restabilit egalitatea 6 minute mai tarziu prin William de Amorim. Dinamo ramane lider in clasamentul Ligii 1, cu un punct avans fata de marea rivala.

actualitate, 22:45