00:07

Madrid Borussia

FOTO. Fanii sunt socati dupa ce au vazut in ce forma se afla Niklas Sule, cu doar cateva saptamani inainte de finala Ligii Campionilor

Borussia Dortmund va infrunta luna viitoare pe Real Madrid in finala Ligii Campionilor, chiar pe 1 iunie, de la ora 22:00. Cu toate acestea, unii jucatori nu par a fi in forma. Este si cazul lui Niklas Sule, iar fanii au ramas socati cand l-au vazut. in acest sezon, finala Ligii Campionilor se va disputa .

Finala Ligii Campionilor va fi precedata de un moment fabulos: UEFA aduce un megastar pe Wembley

Real Madrid si Borussia Dortmund se vor intalni pentru trofeul superm pe 1 iunie.

Finala Ligii Campionilor va fi arbitrata de slovenul Slavko Vincic

Finala Ligii Campionilor din acest an, care va opune pe stadionul Wembley echipele Real Madrid si Borussia Dortmund, va fi condusa la centru de arbitrul sloven Slavko Vincic. Vincic, in varsta de 44 de ani, arbitru international din 2010, ii va avea ca asistenti la cele doua linii pe compatriotii sai Tomas Klancnik si Andraz .

Situatie inedita in Liga Campionilor. Dortmund castiga mai multi bani daca pierde finala cu Real Madrid

Borussia este surpriza acestui sezon in Champions League.

Jude Bellingham, fotbalistul englez pentru care Real Madrid a spart banca in vara anului trecut, platind nu mai putin de 103 milioane de euro pentru transferul de la Borussia Dortmund, a dat lovitura pe plan sentimental. Jucatorul de 20 de ani se iubeste cu fotomodelul olandez Laura Celia Valk. Bellingham straluceste in primul sezon pe .

Finala Ligii Campionilor: Borussia Dortmund - Real Madrid

Formatia Real Madrid s-a calificat, miercuri seara, in finala Ligii Campionilor, trecand in semifinale de Bayern Munchen, scor 4-3 la general. in tur, scorul a fost 2-2, iar in retur, la Madrid, Real s-a impus cu 2-1 revenind de la 0-1.

LiveBlog Champions League: Real Madrid vs Bayern Munchen Gol anulat de VAR

Borussia Dortmund isi va afla in aceasta seara adversara din finala Champions League. Dupa 2-2 in tur, Real Madrid si Bayern Munchen se infrunta de la ora 22:00, iar meciul este transmis LiveBlog pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

A doua finalista din Champions League va fi stabilita miercuri - Cine transmite la tv Real Madrid vs Bayern Munchen

Miercuri va avea loc penultimul meci din sezonul 2023-2024 al Champions League, Real Madrid si Bayern Munchen urmand sa se dueleze pe Santiago Bernabeu pentru un loc in marea finala. Cele doua echipe au terminat la egalitate in turul de pe Allianz Arena, scor 2-2, iar adversara Borussiei Dortmund va fi stabilita dupa un nou spectacol fotbalistic.

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Seara victoriilor la limita in Liga Campionilor: Atletico Madrid-Borussia Dortmund 2-1 PSG-Barcelona 2-3

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal, conform agerpres. ro. Rodrigo De Paul 4) si Samuel Lino 32) au semnat golurile madrilenilor, la care portarul roman Horatiu Moldovan a luat loc pe banca de rezerve, .

Victorie la limita a lui Atletico in fata Borussiei Dortmund, dupa un final incandescent care putea schimba soarta meciului

Atletico Madrid a invins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal.

Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza!

Formatia spaniola Atletico Madrid s-a impus la limita in duelul cu Borussia Dortmund de pe teren propriu, in turul sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta .

Barcelona invinge PSG pe Parc de Princes dupa un meci cu cinci goluri. Doua rezerve au facut diferenta

Echipa FC Barcelona a revenit de la 1-2 in deplasare cu Paris Saint-Germain si a castigat in final, cu 3-2, in mansa tur a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Pe acelasi subiect:Atletico Madrid, victorie la limita cu Borussia Dortmund. Echipa germana a avut o bara la ultima faza! .

actualitate, 00:07