01:05

Meciul Liga

Barcelona isi continua parcursul perfect in La Liga

Barcelona a obtinut a saptea victorie consecutiva in La Liga, mentinandu-se neinvinsa sub conducerea lui Hansi Flick. Barcelona a castigat meciul din etapa a 7-a a La Liga impotriva lui Getafe, scor 1-0, consolidandu-si pozitia de lider. Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 19 de Robert Lewandowski, in fata a 44. 000 de .

Un fundas roman a debutat in Ligue 1 impotriva unei echipe de Liga Campionilor!

Internationalul roman de tineret, Umit Akdag, a debutat duminica, 22 septembrie, in Ligue 1, impotriva lui Brest. Meciul din etapa a 5-a a campionatului francez a avut loc pe terenul echipei Brest, iar Akdag a fost titular in echipa antrenata de Carles Martinez. Fundasul central a evoluat timp de 86 de minute si a avut .

Accidentare horror pentru Ter Stegen! Portarul Barcelonei va lipsi intregul sezon

Portarul Barcelonei, Marc-Andre ter Stegen, a suferit o accidentare grava in meciul cu Villarreal si a fost transportat de urgenta la spital, unde s-a confirmat ruptura totala a tendonului rotulian. Marc-Andre ter Stegen, portarul german de 32 de ani al Barcelonei, a suferit o accidentare serioasa in timpul meciului din La Liga impotriva celor de .

Rapid cauta a doua victorie in mandatul lui Sumudica

Etapa a 10-a din Liga 1 este incheiata, luni seara, de la ora 21:00, de meciul dintre Unirea Slobozia si Rapid, partida care pe Betano se traieste la un alt nivel cu Bet Builder Boost, noua optiune exclusiva de pariere.

Elias Charalambous dupa remiza cu Petrolul: Nu sunt prost. Ce l-a deranjat pe antrenorul cipriot

FCSB a scapat printre degete victorie in meciul cu Petrolul, dupa ce oaspetii arenei din Ghencea au egalat in minutul 90+4.

FCSB Petrolul 1-1. Ploiestenii au egalat in minutul 90+4

Meciul dintre FCSB si Petrolul s-a incheiat in cele din urma la egalitate, scor 1-1, dupa ce gazdele au deschis scorul in debutul partidei din etapa 5-a.

Dan Petrescu suparat din nou pe regula U21 din Liga 1

CFR Cluj a dominat autoritar meciul de la Sibiu cu Hermannstadt, dar n-a reusit sa deblocheze tabela si formatia din Gruia a plecat acasa doar cu un punct spre nemultumirea antrenorului Dan Petrescu.

LIVE FCSB - Petrolul

Sambata seara, de la ora 21:30, transmitem live text in aceasta pagina meciul FCSB - Petrolul, partida din etapa a 5-a in Liga 1.

Otelul Dinamo 1-1. Galatenii raman neinvinsi

Echipele Otelul Galati si Dinamo Bucuresti au remizat, scor 1-1, vineri seara, intr-un meci din etapa a 10-a din Liga 1. Clasamentul actualizat dupa meciul de la Galati .

Gol de la centrul terenului in Liga 1 si o evolutie nebuna a scorului in Botosani - Gloria Buzau, meciul ultimelor doua clasate

Aldair Ferreira de la FC Botosani a marcat unul dintre cele mai spectaculoase goluri din campionatul intern in actualul sezon la meciul cu Gloria Buzau din deschiderea etapei a 10-a. Nicio schimbare in clasament dupa duelul ultimelor doua echipe din Liga 1.

Wirtz Show! Ce record a stabilit germanul la debutul in Champions League

Florian Wirtz a facut senzatie la debutul sau in Liga Campionilor, stabilind un record impresionant. Bayer Leverkusen a debutat in noul format al Ligii Campionilor cu o victorie convingatoare impotriva echipei olandeze Feyenoord, impunandu-se cu un categoric 4-0. Meciul, desfasurat pe terenul adversarilor, a fost dominat de aspirine, care au marcat toate cele patru goluri .

Asa am trait Otelul Galati - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Otelul Galati - Dinamo, partida programata vineri seara in etapa a 10-a din Liga 1.

Greu si in liga a doua din Turcia! Dorin Rotariu a ajuns la 9 luni fara fotbal

Dorin Rotariu 29 de ani) incearca sa-si relanseze cariera la Ankaragucu, in liga secunda din Turcia, insa mijlocasul nu a reusit inca sa debuteze pentru noua sa echipa, fiind pe banca in meciul pierdut de Ankaragucu, scor 2-3, cu Karagumruk. Dorin Rotariu traverseaza o perioada dificila in cariera sa, nereusind sa se impuna la echipele .

Yamal, locul doi in topul celor mai tineri marcatori all-time din Liga Campionilor

Fotbalistul echipei FC Barcelona, Lamine Yamal, care a inscris joi un gol in meciul cu AS Monaco, ocupa locul doi in topul celor mai tineri marcatori all-time din Liga Campionilor.

Kevin de Bruyne s-a accidentat si e incert pentru derby-ul cu Arsenal!

Capitanul lui Manchester City, Kevin De Bruyne, a suferit o noua accidentare in meciul din Liga Campionilor contra lui Inter Milano, reluand un sir de probleme medicale care l-au afectat grav in ultimele doua sezoane. Miercuri seara, in remiza 0-0 cu Inter Milano din UEFA Champions League, Kevin De Bruyne a fost nevoit sa paraseasca .

Derby-ul serii in Liga Campionilor la fotbal: Manchester City- Inter Milano 0-0

Manchester City si Inter Milano au remizat, 0-0, miercuri seara, pe City of Manchester Stadium, in prima etapa a noului format al Ligii Campionilor la fotbal. Meciul a fost o reeditare a finalei din 2023, cand City s-a impus cu 1-0 la Istanbul, prin golul lui Rodri. Paris Saint-Germain a castigat dramatic cu debutanta Girona, .

Biletele pentru meciul Cipru Romania, epuizate in timp record!

Suporterii tricolorilor au achizitionat rapid toate biletele disponibile pentru meciul din Liga Natiunilor. Meciul dintre Cipru si Romania, programat pe 12 octombrie 2024, in cadrul Ligii Natiunilor, a starnit un interes urias in randul fanilor romani. Federatia Romana de Fotbal a anuntat ca cele 828 de bilete alocate suporterilor tricolorilor s-au vandut in doar 75 .

AS Monaco FC Barcelona, meciul zilei de joi in Liga Campionilor

Prima etapa din noua faza a grupelor Ligii Campionilor se incheie, joi, 19 septembrie, cu sase meciuri dintre care cap de afis este partida de la Monte-Carlo dintre AS Monaco si FC Barcelona.

CSM Oradea isi continua drumul in Liga Campionilor la baschet masculin

CSM Oradea a obtinut o victorie convingatoare in preliminariile Ligii Campionilor la baschet masculin, in fata echipei Caledonia Gladiators. Meciul, desfasurat marti, a fost castigat de echipa romana cu scorul de 90-59, in sferturile de finala ale turneului trei preliminar. Turneul se desfasoara la Antalya, iar castigatoarea va avansa in grupele Basketball Champions League. in .

Biletele la meciul Cipru-Romania s-au vandut ca painea calda. Cele 800 de bilete destinate suporterilor romani s-au epuizat in 75 de minute

Miercuri, 18 septembrie, au fost puse la vanzare biletele pentru meciul din Liga Natiunilor dintre Cipru-Romania, programat pe 12 octombrie, la Larnaca, pe AEK Arena. Suporterii romani au primit 828 de bilete, care s-au epuizat in 75 de minute de la punerea in vanzare. FRF a anuntat ca va depune eforturi pentru a suplimenta locurile .