20:45

Meciul Tur

Prima reactie a Simonei Halep dupa abandonul de la Paris

Jucatoarea Simona Halep s-a retras din meciul cu McCartney Kessler din primul tur la Trofeul Clarins, turneu de 125 de puncte programat in capitala Frantei in aceasta saptamana. Simona Halep a abandonat in al doilea meci dupa revenirea in tenis .

Simona Halep a abandonat in al doilea meci dupa revenirea in tenis

Fosta lidera mondiala s-a retras din cauza unei probleme la genunchi in meciul cu McCartney Kessler din Statele Unite, in primul tur la turneul WTA 125 de la Paris. Simona Halep n-a primit invitatie si nu va juca la Roland Garros .

Motivul pentru care meciul Simonei Halep din primul tur de la Trophee Clarins a fost amanat

Simona Halep, locul 1149 WTA, ar fi trebuit sa o infrunte, marti, pe sportiva americana McCartney Kessler, numarul 123 mondial, in primul tur al turneuluiTrophee Clarins, doar ca meciul a fost amanat din cauza ploii, informeaza Agerpres. Prin urmare, meciul a fost reprogramat pentru ziua de miercuri, 15 mai. Ora inca nu a fost stabilita, conform Digi Sport.

Cand joaca Simona Halep primul meci la Trophee Clarins si pe cine va infrunta romanca noastra

Simona Halep locul 1149 WTA) o va infrunta, marti, pe sportiva americana Mccartney Kessler 24 de ani, numarul 123 mondial), in primul tur al turneului Trophee Clarins. La ce ora va avea loc meciul Halep Kessler .

LiveBlog Champions League: Real Madrid vs Bayern Munchen Gol anulat de VAR

Borussia Dortmund isi va afla in aceasta seara adversara din finala Champions League. Dupa 2-2 in tur, Real Madrid si Bayern Munchen se infrunta de la ora 22:00, iar meciul este transmis LiveBlog pe HotNews. ro si in direct pe Digisport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Conference League: Ploaie de goluri si o mare surpriza in mansa tur a semifinalelor

Olympiacos Pireu a furnizat surpriza zilei de joi in competitiile UEFA, formatia din Grecia impunandu-se cu 4-2 in fata echipei Aston Villa, la Birmingham, in mansa tur a semifinalelor Conference League. Tot joi, Fiorentina a castigat in prelungiri meciul cu Club Brugge, scor 3-2.

PSG pregateste jihadul in returul cu Dortmund: declaratia care arata ce urmeaza la Paris

Meciul-tur din semifinalele Ligii Campionilor s-a incheiat cu o diferenta minima pe tabela.

Borussia Dortmund invinge PSG in mansa tur a semifinalelor din Champions League

Golul marcat de Niklas Fullkrug in finalul primei reprize a inclinat balanta in meciul dintre Borussia Dortmund si Paris Saint-Germain de miercuri seara. Bayern si Real au facut spectacol in prima semifinala din Liga Campionilor .

LIVE Bayern Munchen - Real Madrid

Urmariti live text in aceasta pagina meciul tur al semifinalei de Liga Campionilor dintre Bayern Munchen si Real Madrid. Avancronica semifinalei Bayern - Real aici .

Champions League: Revenire importanta in lotul lui Real Madrid inaintea meciului cu Bayern Munchen

Portarul Thibaut Courtois a fost inclus in lotul echipei Real Madrid pentru meciul cu Bayern Munchen, din mansa tur a semifinalelor Champions League, programata marti seara in Germania.

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Vestea momentului inainte de FCSB Rapid. Mihai Stoica a facut anuntul categoric

Meciul FCSB Rapid, derby-ul etapei 5 din play-off, ultima din tur, se va derula sambata, 20 aprilie 2024, cu tribunele pline. Directorul sportiv al celei dintai echipe de fotbal mentionate, Mihai Stoica, a facut un anunt surprinzator pentru fani. Toate biletele scoase la vanzare s-au epuizat. De la ce ora se va juca meciul .

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Atalanta, surpriza serii in Europa League. Victorie detasata in meciul cu Liverpool, scor 3-0

Atalanta a surprins joi seara, 11 aprilie, in deplasare, in mansa tur a sferturilor Europa League, obtinand o victorie detasata cu Liverpool. Atalanta a invins-o pe Liverpool in mansa tur a sferturilor Europa League Formatia din Bergamo a castigat detasat in mansa tur a sferturilor Europa League, 3-0, pe Anfield.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al competitiei de la Charleston, dupa meciul cu Elisabetta Cocciaretto

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al turneului de 500 de puncte WTA de la Charleston, dupa meciul cu italianca Elisabetta Cocciaretto 56 WTA). Ana Bogdan a ratat calificarea in turul doi la Charleston Ana Bogdan 66 WTA) s-a impus in primul set al partidei cu Elisabetta Cocciareto si l-a si castigat.

Dinamo, in sferturile de finala ale EHF European League

Dinamo s-a calificat in sferturile ale EHF European League, dupa ce a invins in deplasare echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24, in mansa secunda a play-off-ului. Dupa ce in meciul tur campioana Romaniei castigase pe teren propriu cu scorul de 37-34, elevii lui Xavi Pascual au facut o prima repriza de exceptie la Silkeborg, .

Gestul pentru care americanii o acuza pe Simona Halep de ipocrizie. Ce a facut romanca de a fost aspru criticata

Simona Halep32 de ani) a revenit pe teren luna aceasta dupa aproape 19 luni de absenta. A jucat la Miami Open, in meciul din primul tur cuPaula Badosa. Meciul s-a inchelat cu scor 6-1, 4-6, 3-6 si a castigat Badosa. Simona a putut participa la turneu datorita faptului ca a primit unwild card acordat de organizatori.

Dunarea Braila se alatura Gloriei Bistrita in Final Four-ul EHF European League

Formatia de handbal feminin Dunarea Braila s-a calificat in Final Four-ul EHF European League, dupa ce le-a eliminat in sferturile competitiei pe croatele de la HC Podvraka. Dupa ce in meciul tur castigasera cu 32-26, brailencele s-au impus si in returul disputat in Sala Sporturilor din Buzau, cu scorul de 26-25, si merg in Final .

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti s-a impus de o maniera categorica in returul cu Krim Ljubljana din optimile Ligii Campionilor, scor 30-24. Cu acelasi scor castigase CSM si meciul tur din Slovenia.

actualitate, 20:45