08:00

Otelul Calificat

Cupa Romaniei - Otelul Galati si Corvinul Hunedoara vor disputa finala

Echipa Otelul Galati a invins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formatia Universitatea Cluj, in semifinalele Cupei Romaniei. Galatenii s-au calificat pentru a doua oara in istorie in finala competitiei.

Dorinel Munteanu, optimist dupa ce a dus Otelul in finala Cupei Romaniei: Suntem pregatiti de Europa

Otelul Galati s-a calificat joi pentru a doua oara in istorie in finala Cupei Romaniei, iar antrenorul Dorinel Muntenau a vorbit despre perspectivele echipei, dar si despre lipsurile financiare de la club.

Un autogol al lui Alexandru Chipciu a calificat Otelul Galati in finala Cupei Romaniei

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei dupa ce Alexandru Chipciu, de la echipa de fotbal U Cluj a dat autogol.

Otelul Galati, in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, pe teren propriu. Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei Otelul Galati au deschis scorul prin Cisse, care a inscris cu o lovitura de cap din sapte metri din centrarea lui Bodisteanu.

Otelul Galati, a doua semifinalista din Cupa Romaniei Betano

Echipa Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei Betano dupa victoria cu 2-1 obtinuta pe teren propriu cu Universitatea Cluj.

Otelul a invins-o pe Universitatea Craiova si e in semifinalele Cupei Romaniei

Otelul Galati s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins-o in deplasare pe Universitatea Craiova cu 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat in minutul 114 de Joao Lameira. Otelul a dominat cea mai mare parte a jocului, care s-a desfasurat in jumatatea Universitatii, cu o prestatie apatica intr-un meci de obiectiv. Dupa .

Otelul Galati a eliminat-o pe Universitatea Craiova in semifinalele Cupei Romaniei |VIDEO

Otelul Galati s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 0-0, 0-0), in prelungiri, in deplasare, in ultimul sfert de finala.

Asa am trait Universitatea Craiova - Otelul Galati

Joi de la ora 19:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Otelul Galati din sferturile de finala ale Cupei Romaniei Betano. in semifinale s-au calificat Corvinul Hunedoara, FC Voluntari si Universitatea Cluj.

10.000 de oameni au sarbatorit promovarea echipei Otelul Galati in SuperLiga Romaniei. Cine sunt formatiile care vor juca partidele de baraj FOTO

Otelul Galati s-a intors in prima liga de fotbal din Romania dupa opt ani. Echipa lui Dorinel Munteanu a invins Unirea Dej cu 1-0 in etapa cu numarul 10 din play-off si a obtinut calificarea directa, alaturi de Poli Iasi. Celelalte doua echipe care vor juca in esalonul de elita vor fi aflate in urma .

Cupa Romaniei: CSA Steaua, calificare dramatica in play-off Victorii si pentru Dinamo si Otelul Galati (Rezultate turul al treilea)

CSA Steaua Bucuresti s-a calificat cu mari emotii in play-off-ul Cupei Romaniei, dupa ce a trecut la loviturile de departajare de Flacara Moreni, scor 5-3 2-2 dupa 90 si 120 de minute). Mai departe merg si Dinamo Bucuresti si Otelul Galati.

Fotbalist calificat in Champions League cu Otelul se lasa de fotbal la doar 27 de ani. Neplatit de cateva luni, a ajuns muritor de foame

Fotbalistul a facut anuntul stupefiant luni, 11 ianuarie, la reunirea lotului Otelului. Jucatorul ar fi putut sa plece in vara trecuta de la echipa, dar a preferat sa fie loial clubului, fapt care l-a adus la sapa de lemn.

Cupa Ligii: Pandurii Targu Jiu, in semifinalele competitiei

Pandurii Targu Jiu s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii, dupa ce a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 1-0), echipa Otelul Galati, intr-un meci contand pentru sferturile de finala ale competitiei.

Pandurii Targu Jiu, prima calificata in semifinalele Cupei Ligii

Echipa Pandurii Targu Jiu s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii dupa ce a invins, vineri seara, cu 2-0, pe Otelul Galati, pe teren propriu, in primul meci din sferturile de finala ale competitiei.

Pandurii a invins Otelul si s-a calificat in semifinalele Cupei Ligii

Pandurii a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Ligii Adeplast, dupa ce a imvins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formatia Otelul Galati.

Pandurii, prima semifinalista in Cupa Ligii

Pandurii Tg. Jiu s-a calificat, vineri seara, in careul de asi al Cupei Ligii dupa o victorie meritata obtinuta pe teren propriu in fata celor de la Otelul Galati.

Pandurii Targu Jiu, in sferturile Cupei Romaniei

Pandurii Targu-Jiu s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa ce a invins, joi, Otelul Galati. A fost 3-2 pentru Panduri, dupa prelungiri.

Pandurii Targu Jiu a invins Otelul Galati si s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei

Formatia Pandurii Targu Jiu s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei-Timisoreana, dupa ce a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 3-2 dupa prelungiri, echipa Otelul Galati, in optimile .

CUPA ROMANIEI Rezultatele din a doua zi de saisprezecimi: CFR Cluj, FC Brasov si Ceahlaul s-au calificat in optimi

Miercuri se desfasoara alte cinci meciuri din saisprezecimile Cupei Romaniei, in acest moment existand sase formatii calificate in urmatoarea faza a competitiei: Otelul Galati, Pandurii Targu Jiu, CSMS Iasi, Rapid Suceava, ASA Targu Mures si Rapid Bucuresti.

Cupa Romaniei: Rapid Bucuresti invinge FC Botosani dupa loviturile de departajare / Gaz Metan Medias este eliminata surprinzator de Rapid CFR Suceava

Echipele Rapid Bucuresti, ASA Targu Mures, Rapid CFR Suceava, Pandurii Targu Jiu, Otelul Galati si CSMS Iasi s-au calificat, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana, in urma victoriilor pe care le-au obtinut in 16-imile competitiei.

Pandurii, Otelul si CSMS Iasi s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei

Echipele Pandurii Targu Jiu, Otelul Galati si CSMS Iasi s-au calificat, marti, in optimile de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana, in urma victoriilor pe care le-au obtinut in 16-imile competitiei. Pan.

actualitate, 08:00