Pep Guardiola

Ar putea reveni Pep Guardiola la Bayern Munchen? Ce spun oficialii echipei

Reprezentantii lui Pep Guardiola nici nu iau in calcul posibilitatea revenirii acestuia la clubul german de fotbal Bayern Munchen, care se afla in cautarea unui nou antrenor pentru viitorul sezon. Mass-media germana informeaza ca tehnicianul spaniol isi va continua aventura la Manchester City. Antrenorul s-a despartit de bavarezi in 2016, moment in care a preluat .

Pep Guardiola, in istoria Premier League. Ce record umitor a stabilit antrenorul lui City

Premier League: Manchester City, victorie la scor intr-un meci restant La doar un punct de lider

Manchester City a indeplinit o simpla formalitate in deplasarea de la Brighton, scor 4-0, intr-o partida restanta din etapa cu numarul 29 din Premier League. Elevii lui Pep Guardiola sunt la doar un punct de lider.

Pep Guardiola dupa ce Manchester City a fost eliminata de Real Madrid: Nu regret nimic

Campioana Europei a parasit Champions League in faza sferturilor de finala, Manchester City cedand la penaltiuri meciul cu Real Madrid. La finalul duelului de pe Etihad Stadium, Pep Guardiola a spus, printre altele, ca echipa sa a dat totul si ca nu regreta nimic.

Ancelotti si Guardiola, convinsi ca echipele lor se vor califica in semifinale

Antrenorii Carlo Ancelotti si Pep Guardiola au laudat jocul dintre Real Madrid si Manchester City 3-3) in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Amandoi raman increzatori in privinta calificarii.

Ce l-a nemultumit pe Pep Guardiola dupa remiza spectaculoasa contra Realului

Pep Guardiola s-a declarat satisfacut dupa remiza spectaculoasa obtinuta de Manchester City pe terenul Realului 3-3, mansa tur din sferturile Champions League) si spera ca publicul sa puna o presiune mare pe trupa lui Carlo Ancelotti la retur. Tehnicianul iberic a avut si un motiv de nemultumire atunci cand a fost intrebat despre noul Santiago Bernabeu: calitatea gazonului.

Mikel Arteta, despre Pep Guardiola: Este de departe cel mai bun antrenor din lume

Mikel Arteta, antrenorul echipei Arsenal Londra, a vorbit despre Pep Guardiola, antrenorul echipei Manchester City, descriindu-l drept cel mai bun antrenor din lume. Declaratia a fost facuta inaintea derby-ului de duminica din etapa a 30-a a campionatului de fotbal al Angliei. Admiratia mea pentru el cu siguranta nu s-a schimbat. Parerea mea este ca este .

Remiza in ultimul duel dintre Klopp si Guardiola! Arbitrul le-a refuzat celor de la FC Liverpool un penalty clar in minutul 90+8

FC Liverpool si Manchester City au incheiat la egalitate, scor 1-1, duminica seara, pe Anfield Road, in derby-ul etapei cu numarul 28 din Premier League. La ultimul duel dintre Jurgen Klopp si Pep Guardiola, Manchester City a inceput mai bine si a deschis scorul in minutul 23, prin John Stones, din centrarea lui Kevin De .

Jurgen Klopp, laude pentru Manchester City si Pep Guardiola inaintea meciului direct: Cel mai bun antrenor din lume

Liverpool si Manchester City se vor infrunta duminica in meciul care poate schimba liderul din Premier League, cu zece etape inaintea finalului de sezon.

Manchester City intoarce de la 0-1 si se impune in derby-ul cu Manchester United

Echipa pregatita de Pep Guardiola a fost condusa la pauza, dar a punctat de trei ori in partea secunda pentru un 3-1 la final, duminica, in etapa a 27-a din Premier League.

Manchester City a rezolvat primul transfer pentru sezonul urmator - Jucatorul cu cifre mai bune decat Vinicius Junior

Pep Guardiola dispune de foarte multe variante ofensive la Manchester City, dar tehnicianul spaniol vrea sa intareasca si mai mult echipa, astfel ca a rezolvat transferul unui brazilian de 19 ani.

VIDEO Pep Guardiola spune ca va dormi mai bine dupa ce Jurgen Klopp va pleca de la Liverpool

Jurgen Klopp a anuntat vineri ca o va parasi pe Liverpool la finalul acestui sezon, iar Pep Guardiola antrenorul lui Manchester City) i-a adus un omagiu celui mai bun rival din cariera sa.

Postecoglu a luat decizia in privinta lui Dragusin pentru marele meci de maine cu Manchester City

Tottenham joaca impotriva formatiei lui Pep Guardiola in Cupa Angliei.

Pep Guardiola, antrenorul anului

Tehnicianul formatiei Manchester City, Pep Guardiola, a fost desemnat cel mai bun antrenor al anului 2023 la Gala FIFA The Best.

Premier League: Manchester City, victorie in fata ultimei clasate Chelsea invinge dramatic

Manchester City a invins cu scorul de 2-0 ultima clasata din Premier League, Sheffield United, in runda cu numarul 20, iar formatia antrenata de Pep Guardiola depaseste Arsenal in clasament si urca pe pozitia a treia.

Pep Guardiola, anunt cu privire la revenirea lui Erling Haaland

Erling Haaland a acuzat ceva probleme medicale in urma cu aproximativ o saptamana, iar atacantul norvegian a lipsit atat de la meciul cu Luton, din Premier League, cat si de la duelul cu Steaua Rosie Belgrad, din grupele UEFA Champions League.