01:06

Raliului Dakar

Emanuel Gyenes, locul 26 in penultima etapa a Raliului Dakar

Emanuel Mani Gyenes Autonet Motorcycle Team) a ocupat locul 26 in etapa a 11-a, penultima, a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata intre Alula si Yanbu, pe distanta de 420 kilometri.

Tragedie in Raliul Dakar! A murit motociclist Carles Falcon, accidentat grav in etapa a doua

Motociclistul spaniol Carles Falcon a murit luni la varsta de 45 de ani, la ceva mai mult de o saptamana dupa ce a suferit o cazatura in etapa a 2-a a Raliului Dakar 2024, a anuntat echipa sa, TwinTrail Racing, informeaza AFP, citata de Agerpres. Luni, 15 ianuarie, Carles ne-a parasit. Echipa medicala a confirmat .

Emanuel Gyenes, locul 27 in etapa regina a Raliului Dakar

Pilotul roman Emanuel Gyenes Autonet Motorccycle Team) s-a clasat pe locul 27 la clasa moto in etapa regina a Raliului Dakar 2024, care s-a desfasurat pe parcursul a doua zile, dupa un format inedit, 48 h crono, timp in care concurentii au fost nevoiti sa se descurce pe cont propriu. Gyenes a fost inregistrat cu .

Raliul Dakar 2024: Locul ocupat de romanul Emanuel Gyenes dupa sase etape

Emanuel Gyenes Autonet Motorcycle Team) s-a clasat pe locul 27 in etapa a sasea a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata la Shubaytah, pe o distanta de 626 kilometri.

Raliul Dakar 2024: Locul ocupat de romanul Emanuel Gyenes in etapa a patra

Emanuel Gyenes Autonet Motorcycle Team) s-a clasat pe locul 32 in etapa a patra a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata intre Al Salamiya si Al Hofuf.

Gyenes, locul 32 in etapa a patra a Raliului Dakar

Emanuel Mani Gyenes Autonet Motorcycle Team) a ocupat locul 32 in etapa a patra a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata intre Al Salamiya si Al Hofuf, pe o distanta de 299 kilometri.

Emanuel Gyenes, locul 32 in etapa a treia a Raliului Dakar, la clasa moto

Romanul Emanuel Gyenes s-a clasat pe locul 32, in etapa a treia a Raliului Dakar, la clasa moto, castigata de chilianul Pablo Quintanilla. Component al echipei Honda, Pablo Quintanilla a fost inregistrat cu timpul de 4 h 37 min 42 sec pe cei 438 km cronometrati ai acestei etape dintre Al-Duwadimi si Al-Salamiya. El l-a .

Raliul Dakar 2024: Pozitia pe care a terminat Emanuel Gyenes in etapa a treia

Emanuel Gyenes Autonet Motorcycle Team) s-a clasat pe locul 27 in etapa a treia a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata intre Al Duwadimi si Al Salamiya, pe o distanta de 438 kilometri.

Raliul Dakar: Un motociclist spaniol, in stare grava

Motociclistul spaniol Carles Falcon se afla in stare grava, duminica, in urma unui accident in etapa a doua a Raliului Dakar, desfasurata intre Al-Henakiyah si Al-Duwadimi, au anuntat organizatorii, potrivit AFP.

Raliul Dakar: Emanuel Gyenes, locul 33 in etapa a doua

Emanuel Gyenes s-a clasat pe locul 33 in etapa cu numarul doi a raliului Dakar, la clasa moto. Traseul s-a intins pe o distanta de 463 de kilometri, de la Al Henakiyah pana la Al Duwadimi.

Raliul Dakar 2024: Locul ocupat de romanul Emanuel Gyenes in prima etapa

Emanuel Gyenes Autonet Motorcycle Team) a ocupat locul 39 in prima etapa a Raliului Dakar la clasa moto, desfasurata pe o distanta de 414 kilometri, intre Al-Ula si Al Henakiyah.

Gyenes, locul 47 in prologul Raliului Dakar

Pilotul Emanuel Gyenes a ocupat locul 47 la clasa moto, in prologul Raliului Dakar, de la Alula, din Arabia Saudita.

Dacia si-a completat echipa pentru Dakar cu Nasser al-Attiyah, castigatorul ultimelor 2 editii ale raliului

Dacia reconfirma intentia de a castiga raliul Dakar prin aducerea in echipa a unuia dintre cei mai de succes piloti de rally-raid din ultimii ani. Nasser al-Attiyah, pilot qatarez in varsta de 52 de ani, se alatura lui Sebastien Loeb si Cristinei.

Dacia va participa la raliul Paris-Dakar. La volan va fi multiplul campion la raliu Sebastian Loeb

Marca Dacia a anuntat luni ca va participa, in calitate de constructor, la editia din 2025 a raliului Paris-Dakar cu un prototip care va functiona pe baza de combustibili sintetici produsi de gigantul saudit Aramco si la volanul caruia va fi multiplul campion la raliu Sebastien Loeb.

Raliul Dakar: Locul ocupat de romanul Emanuel Gyenes in penultima etapa

Argentinianul Kevin Benavides KTM) s-a apropiat la doar 12 secunde de liderul clasamentului general la sectiunea moto, australianul Toby Price, dupa ce s-a impus in etapa a 13-a a Raliului Dakar. Romanul Emanuel Gyenes a terminat etapa pe locul 34.

Raliul Dakar: Emanuel Gyenes, locul 35 in etapa a 11-a

Pilotul Emanuel Gyenes Autonet Motorcycle Team) s-a clasat pe locul 35 in etapa a 11-a a Raliului Dakar, disputata intre Shaybah si Empty Quarter, pe distanta de 427 de kilometri.

Tragedie la Raliul Dakar. Un turist italian a murit, dupa ce a fost lovit de un concurent

Un turist italian a murit marti dupa ce a fost izbit de un concurent, in timpul celei de-a 9-a etape a raliului Dakar, intre Riad si Harad, in Arabia Saudita, au anuntat organizatorii.

Raliul Dakar 2023: Un multiplu castigator al competitiei a abandonat dupa un accident

Organizatorii Raliului Dakar 2023 au anuntat ca pilotul francez Stephane Peterhansel a fost nevoit sa abandoneze vineri la clasa auto, din cauza unui accident suferit cu masina lui Audi, in urma caruia copilotul sau Edouard Boulanger a fost ranit, transmite AFP.

Raliul Dakar 2023 va avea o lungime de 8.500 de km. Cand este programat startul VIDEO

Cea de-a 45-a editie a Raliului Dakar va avea un traseu de 8. 549 de km, repartizati in 14 etape, plus un prolog, si va debuta in data de 31 decembrie, pe tarmul Marii Rosii.