01:06

Ratat Calificarea

Tenis feminin. Gabriela Ruse a ratat calificarea in finala turneului Trophee Clarins (WTA)

Jucatoarea romana de tenis Gabriela Ruse a ratat calificarea in finala turneului Trophee Clarins WTA 125), de la Paris, dotat cu premii totale de 100. 000 de euro, dupa ce a fost invinsa de americanca Emma Navarro, cu 6-0, 6-2.

Gabriela Ruse, invinsa categoric in semifinalele Trofeului Clarins Set pierdut la zero in fata principalei favorite

Dupa un parcurs excelent, Gabriela Ruse a ratat calificarea in finala turneului WTA 125 Trofeul Clarins de la Paris, invinsa de americanca Emma Navarro 22 WTA), scor 6-0, 6-2.

Trofeul Clarins: Miriam Bulgaru a ratat calificarea pe tabloul principal

Miriam Bulgaru nu a reusit sa ajunga pe tabloul principal la Trofeul Clarins, sportiva noastra fiind invinsa in calificarile turneului WTA 125 de la Paris.

Handbal: tricolorii au ratat calificarea la turneul final al CM din 2025

Nationala de handbal masculin a Romaniei a fost invinsa duminica, la Brno, de reprezentativa Cehiei, scor 29-20 15-9), in mansa retur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii rateaza calificarea la turneul final, la care nu au mai ajuns din 2011.

Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal masculin din 2025

Nationala Romaniei de handabal masculin a pierdut calificarea la Campionatul Mondial din 2025. Echipa Romaniei a fost invinsa de nationala Cehiei, cu scorul de 29-20 15-9), duminica, la Brno, in mansa secunda a barajului pentru turneul final, potrivit Agerpres. Golurile echipei antrenate de George Buricea au fost marcate de Andrei Dragan 5, Ionut Nistor Ionita 4, Gabriel Cristian Ilie 3, Demis Cosmin Grigoras 2, Nicolae Cristian Ungureanu 2, Daniel Stanciuc 1, Alexandru George Andrei 1, Calin Dedu 1, Andrei Buzle 1.

Calificare ratata pentru Romania la Campionatul Mondial

Nationala masculina de handbal a Romaniei a ratat calificarea la turneul final al Campionatului Mondial din 2025.

Handbal (m) : Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial

Nationala de handbal masculin a Romaniei a ratat calificarea la Campionatul Mondial, dupa ce a fost invinsa in returul barajului de Cehia, scor 29-20.

Veste trista pentru handbalul romanesc. Nationala masculina a ratat calificarea la Campionatul Mondial din 2025

Nationala Romaniei de handbal masculin a fost invinsa decisiv de echipa Cehiei in mansa secunda a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. intr-un meci disputat la Brno, tricolorii au suferit o infrangere dureroasa, scor 29-20 15-9), ratand astfel sansa de a se califica la turneul final. Chiar daca Romania reusise sa castige prima .

Nationala Romaniei a ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal masculin din 2025, dupa ce a fost invinsa de echipa Cehiei, cu scorul de 29-20 15-9), duminica, la Brno, in mansa secunda a barajului pentru turneul final.

Ana Bogdan, invinsa in turul secund la Roma

Ana Bogdan a ratat calificarea in turul al treilea la Roma, unde s-ar fi duelat cu Sorana Cirstea, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de cehoaica Marketa Vondrousova, scor 6-2, 3-6, 6-4. Ana Bogdan, tenismena clasata pe locul 63 WTA, s-a inclinat dupa doua ore si 26 de minute in fata campioanei en .

Handbal (f): CSM Bucuresti ar putea avea un nou antrenor, dupa ratarea Final Four in Liga Campionilor

Aproape de un nou titlu in Liga nationala de handbal feminine, CSM Bucuresti a ratat calificarea in Final Four-ul Ligii Campionilor, iar antrenorul Adrian Vasile urmeaza sa fie demis la finalul sezonului.

Kylian Mbappe: Nu a fost un sezon atat de rau. intrebarea care l-a enervat dupa returul cu Dortmund

Atacantul francez Kylian Mbappe a ratat calificarea cu Paris Saint-Germain in finala Ligii Campionilor si cel mai probabil din vara va pleca din capitala Frantei. PSG a fost eliminata de Borussia Dortmund cu 2-0 la general.

LEquipe: Nota primita de Kylian Mbappe dupa ce PSG a ratat calificarea in finala Champions League

PSG era mare favorita sa ajunga in finala Champions League, dar a fost invinsa cu 2-0 la general de Borussia Dortmund, iar cel mai mare vis al campioanei Frantei va ramane neimplinit si dupa acest sezon. Dupa infrangerea suferita pe Parc des Princes 0-1), starul Kylian Mbappe a fost criticat in LEquipe, cel mai important cotidian francez de sport.

CSM Bucuresti n-a reusit minunea si paraseste Liga Campionilor

Campioana Romaniei a ratat calificarea in faza Final Four a celei mai importante competitii din handbalul feminin european.

CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor. Tigroaicele au pierdut si returul cu Metz si parasesc competitia chiar inainte de Final Four

CSM Bucuresti a fost invinsa de Metz si in a doua mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, duminica, in Franta, si a ratat calificarea in Final Four. CSM Bucuresti, eliminata de Metz din Liga Campionilor .

CSM Bucuresti a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a ratat calificarea la turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a fost invinsa de echipa franceza Metz Handball.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Minaur Baia Mare a ratat calificarea in finala EHF European Cup, dupa o noua infrangere in fata lui Valur Reykjavik

Minaur Baia Mare a ratat calificarea in finala EHF European Cup, dupa ce a fost invinsa acasa de echipa islandeza Valur Reykjavik, cu scorul de 30-24, in returul semifinalelor. Minaur a inceput foarte bine meciul si a condus cu 2-0, dar apoi a primit patru goluri la rand si Valur avea un avans de noua .

Al-Hilal a ratat prezenta in finala Ligii Campionilor Asiei

Lider detasat in Arabia Saudita, Al-Hilal a ratat marti calificarea in finala Ligii Campionilor Asiei, desi a castigat mansa retur a semifinalelor in fata celor de la Al-Ain, scor 2-1.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

actualitate, 01:06