17:30

Roland Garros: Barbora Krejcikova, in finala A salvat o minge de meci si a fructificat-o pe a cincea in fata Mariei Sakkari

Barbora Krejcikova 33 WTA) s-a calificat in finala de la Roland Garros, dupa ce salvat o minge de meci si a invins-o in trei seturi pe Maria Sakkari 18 WTA). Jucatoarea din Cehia a avut nevoie de cinci ocazii pentru a inchide partida. continuă pe Hotnews

Pavlyuchenkova si Krejcikova in finala de la Roland Garros

Jucatoarea rusa Anastasia Pavlyuchenkova s-a calificat pentru prima data in cariera in finala unui turneu major. La fel stau lucrurile si in cazul cehoaicei Barbora Krejcikova.

Anastasia Pavlyuchenkova, prima finalista de la Roland Garros - A trecut in doua seturi de Tamara Zidansek

Anastasia Pavyluchenkova, locul 32 WTA, a reusit sa se califice in finala de la Roland Garros, rusoaica trecand in doua seturi, scor 7-5, 6-3, de surprinzatoarea Tamara Zidansek Slovenia, 85 WTA).

Krejcikova si Gauff pentru prima data in sferturi la Roland Garros

Jucatoarele Barbora Krejcikova si Cori Gauff au obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Roland Garros.

Roland Garros: Anastasia Pavlyuchenkova si Barbora Krejcikova se vor duela pentru titlu

Anastasia Pavlyuchenkova 32 WTA) si Barbora Krejcikova 33 WTA) se vor duela pentru titlul de la Roland Garros, dupa ce au trecut in semifinale, joi, de Tamara Zidansek, respectiv Maria Sakkari.

Roland Garros: Finalista din 2018, eliminata rusinos in optimi

Sloane Stephens a fost invinsa fara drept de apel in optimile de la Roland Garros, finalista editiei din 2018 cedand, scor 6-2, 6-0, impotriva jucatoarei Barbora Krejcikova 33 WTA).

Alexander Zverev, a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Germanul Alexander Zverev, locul 6 WTA si cap de serie numarul 6, s-a calificat pentru a treia oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, anunta news. ro El l-a intrecut, duminica, pe japonezul Kei Nishikori, locul 49 ATP, cu scorul de 6-4, 6-1, 6-1, dupa un meci de o ora si 54 de minute.

Rafael Nadal, pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros

Tenismenul spaniol Rafael Nadal, locul 3 ATP, s-a calificat pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros.

Rafael Nadal pierde primul set la Roland Garros dupa doi ani

Jucatorul spaniol Rafael Nadal a cedat un set in disputa cu Diego Schwarztman din sferturile de finala la Roland Garros.

VIDEO Reactia lui Novak Djokovic dupa ce s-a calificat in semifinalele de la Roland Garros a devenit virala

Novak Djokovic a avut parte de un meci foarte dificil in sferturile de la Roland Garros. Dupa aproape trei ore si jumatate de joc, sarbul a trecut de Matteo Berrettini, scor 6-3, 6-2, 5)6-7, 7-5, iar reactia sa din finalul partidei a devenit virala pe internet.

LiveBLOG Roland Garros: Matteo Berrettini ramane in meci - Novak Djokovic conduce cu 2-1 la seturi

Ziua a 11-a de la Roland Garros a fost una plina de evenimente: Irina Begu singura noastra reprezentata ramasa la Paris) s-a calificat in semifinalele probei de dublu, Iga Swiatek campioana en-titre) a fost eliminata in sferturi, iar Rafael Nadal a pierdut primul sau set dupa o serie de 36 castigate la rand. Tot miercuri, Novak Djokovic il va intalni pe Matteo Berrettini in sferturi. Ramai pe HotNews. ro pentru a fi la curent cu tot ceea ce se intampla miercuri in complexul de la Porte dAuteuil.

actualitate, 17:30